Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатроник WJ - въпрос за познавачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатроник WJ - въпрос за познавачи

    След четене на доста стари теми и опит за решаване на проблема чрез тях, не успях да разбера какъв ми е проблемът. А и не срещнах никъде никой да е писал за точно такива симптоми и затова отварям нова тема. Колата е WJ 3,1TD, а проблемът е следния:

    Климатроникът не работи коректно. Става дума и за двете зони. В градски условия (на къси разстояния) изобщо не тръгва. На дълъг път се включва от дъжд на вятър (на 30 мин. веднъж) за малко, духа си яко студено и после пак почва да духа все едно само отвън влиза въздух. И сега идва странният симптом - карам си на дълъг път. В 100 от 100 случая като спра да пуша и оставя колата на Parking да си чука на място климатроникът тръгва и в колата става Аляска. Тръгвам, 5 минути е ок, после пак почва да духа по-скоро топло отколкото студено. Спирам пак да пуша, оставям я на P и студеното тръгва. И така на всяко спиране.
    Дори това ме подведе, защото докато отварях жабката за да гледам клапите и звънях на Дядо Владо да каже кое къде е, какво да гледам и тогава пак почна да работи климатроника, но явно е защото колата работи доста време на място и си беше на Р.
    Клапата за топло/студено за шофьора не работи, но тя в момента е в позиция студено, така че мисля няма отношение. Recirc клапата не винаги затваря докрай. Това видях зад жабката.
    При диагностика дава грешки 52, 54, 56
    Ходих на три сервиза за автоклиматици в Русе и всеки вика, оооо, за Cherokee нямам софтуеър и всеки почва да предполага - малко е фреона, някой датчик е прецакан, ама не знам кой, сигурно филтъра е запушен и какво ли още не.
    Моля, ако някой се е сблъсквал с това или може да даде по-точно предположение да ме посъветва. не ми се дава колата на някой, дето да разглоби цялата система, да ми вземе една камара пари и да се окаже някоя глупост.

    Ако трябва нещо друго да тествам - казвайте! Сваляне на акумулатор, или някой друг полеви тест...

  • #2
    От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

    52 = AI (Recirc) door travel range too large
    54 = Left temperature door travel too large
    56 = Right temperature door travel too large

    Няма една здрава клапа - всичките са счупени и моторчетата въртят без да могат да ги движат, или успяват частично. Затова е и наглед странното поведение на климатроника.
    Лечението е смяна на клапите, като за смяна на рециркулационната е необходимо сваляне на таблото (ако се избере ремонт без сваляне, тогава избора е да се фиксира в едно положение - отворена за въздух отвън). Другите две може с малко внимателно издевателство чрез рязане без сваляне на табло, описано в други подобни теми.
    Успех и сподели после начина и резултата от ремонта.
    Jeep WJ 4.7
    Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

    Коментар


    • #3
      От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

      Сваляй таблото и смени всички клапи и трите са ти счупени, недеи режи нищо по кутията на климатроника за да не стане накрая от двузонов, еднозонов климатроник с пробоина
      И първо се източва фреона и антифриза преди да почнеш да разглобяваш.

      Коментар


      • #4
        От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

        Само Балканстар ли ги продават? Къде мога да разбера каталожните им номера?

        Коментар


        • #5
          От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

          Не само Балкоанстар и на други места ги има.

          Коментар


          • #6
            От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

            Да споделя след разглабяне и оглед днес, както и телефонна консултация с Дядо Владо и Еди Рангелов. Клапите са сменяни скоро и са като чисто нови. На шофьорската моторчето не помръдва като въртя копчето. Пасажерската се движи, но понякога задира в кутията и дава грешка. Recirc клапата също не затваря докрай понякога. Всичко това обаче е решимо лесно, притеснява ме друго. Според Еди и Дядо, лошо работещите клапи нямат отношение към работата на самия климатик (компресор). Те просто не биха смесвали добре топлия и студен въздух според желанието ми. Студено обаче НЯМА. Палиш колата, пускаш климатика и той не тръгва. Нито компресора завърта, нито охлажда тръбите (до клапите изобщо не става и дума да идва студено). След продължително време каране (20-30 км) или 15-20 минути на място с включен А/С бутон - климатика тръгва сам и тогава си духа много добре студен въздух. Ако съм на Parking си духа само студено. Ако тръгна да карам обаче - след 3-4 минутки пак си спира сам.

            Пробвах с друг модул за управление - няма промяна.
            Носих я на климатичар - каза, че има фреон, показва, че държи налягане...

            Давайте съвети накъде да се насочвам?

            Коментар


            • #7
              От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

              Показва ли ти външната температура горе на конзолата или вади надпис от рода на Open circuit?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                Показва коректна температура

                Коментар


                • #9
                  От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                  А как разбра че клапите са чисто нови, те не се виждат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                    Сменяни са по метода на изрязване. Просто разлепих изрязаното парче и ги гледах.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                      И втората преграда ли е рязана на кутията или само първата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                        И двете

                        Коментар


                        • #13
                          От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                          Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                          И двете
                          провери дали се включва перката на олаждането.трябва веднага да завърта след пускане на климатика.само тогава той ще работи коректно. и друго,не се доверявай напълно, ако някой ти каже че има фреон достатъчно.това се установява само с ново пълнене.аз имах случай миналото лято един приятел дойде с неработещ климатик.беше ходил при различни майстори и щеше да сменя компресор и т.н.системата имаше фреон и държеше налягане в нормите,НО като го източих излязоха стотина грама.напълних го наново и като ме види още ми целува ръцете.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                            Пробвах с даване на късо с датчика за високо и датчика за ниско налягане - не даде резултат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Климатроник WJ - въпрос за познавачи

                              Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                              Пробвах с даване на късо с датчика за високо и датчика за ниско налягане - не даде резултат.
                              когато загрее мотора перката върти ли.когато загрее и завърти тогава включи климатика.Ако студи виж управлението на перката.Релето се намира под десния фар.провери го.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X