Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся добър дърводелец!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся добър дърводелец!

    Здравейте,
    Търся дърводелец,който да ми изработи един шкаф за вино от орехов материал, собствен проект.
    За предпочитане да е в района на Югоизточна България!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Търся добър дърводелец!

    С какъв орехов материал , български или вносен , или ти си имаш? Дай някакви размери , защото с ореха е малко сложно откъм дължини.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Търся добър дърводелец!

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      С какъв орехов материал , български или вносен , или ти си имаш? Дай някакви размери , защото с ореха е малко сложно откъм дължини.
      Добър въпрос на който имам половин отговор Ореха съм събирал през годините и е различен по размери. Това предполагам е проблем защото ще трябва да се калиброва. Имам дъски и греди с размери от 100 до 180 см дължина ,различна дебелина и ширина , че и различен цвят щото са от различни дървета. А има и от дебели клони ,които са по светли. Общо взето мога да напълня един багажник с дъски различни размери. Шкафа е с размери приблизително 200Х50Х50. Тесен и висок се получава.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Търся добър дърводелец!

        Калиброването не е проблем , проблема е , че светлата част на ореха я нападат дървояди , а от клоните почти нищо не става.
        От размерите разбирам , че искаш да има по четири бутилки в един ред , така , че този материал с различния цвят може да е между бутилките. На колко години е материала , свалена ли е кората , къде е съхраняван , пръскан ли е против вредители?
        Имам клиенти във Варна на които съм им обзавеждал апартамента , тази година ще имам ходене до там , освен това ще правя и един апартамент в Бургас , затова не е проблем да ти доставя въпросния шкаф.
        По късно ще пусна малко снимки на мебели които съм правил преди 15г. , за да добиеш представа от състоянието им , и как работя , и ако решиш ще свършиме работа. Но работя сам и няма как да стане за вчера.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Търся добър дърводелец!

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Здравейте,
          Търся дърводелец,който да ми изработи един шкаф за вино от орехов материал, собствен проект.
          За предпочитане да е в района на Югоизточна България!
          Имам добри впечатления от човек в Гурково, ако искаш звънни да споделя.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Търся добър дърводелец!

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Калиброването не е проблем , проблема е , че светлата част на ореха я нападат дървояди , а от клоните почти нищо не става.
            От размерите разбирам , че искаш да има по четири бутилки в един ред , така , че този материал с различния цвят може да е между бутилките. На колко години е материала , свалена ли е кората , къде е съхраняван , пръскан ли е против вредители?
            Имам клиенти във Варна на които съм им обзавеждал апартамента , тази година ще имам ходене до там , освен това ще правя и един апартамент в Бургас , затова не е проблем да ти доставя въпросния шкаф.
            По късно ще пусна малко снимки на мебели които съм правил преди 15г. , за да добиеш представа от състоянието им , и как работя , и ако решиш ще свършиме работа. Но работя сам и няма как да стане за вчера.
            Ами доста години го пазя. Пръскам го всяка година за дървояди, но видях, че има дупки на някои от дъските. Няма кора. Нямам бърза работа! Така както ги давам размерите на шкафа грубо като квадратура трябва да излезе към 3 квадрата /долу искам да има шкафче/.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Търся добър дърводелец!

              Тези 3 квадрата няма как да се получат дори да го правиме от плоскости , трябва да го видя материала поне на снимки , за да ти кажа какво може да се получи.
              Това са снимки на първите по-луксозни мебели които съм правил , от масивен парен бук са , само плотовете са от МДФ. И първите столове които направих , до тогава не бях правил столове. Всичко е изработено и лакирано на 100% от мен , снимал съм ги миналата година , а са правени преди 15 години. Ако ти харесва работата ми , и не намериш някой по-близо до теб , ще го направиме този шкаф.





















              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Търся добър дърводелец!

                Много красиви мебели. Радост за окото, браво! Чак ми се прииска и на мене да ми направиш шкаф

                Коментар


                • #9
                  От: Търся добър дърводелец!

                  Хубаво е да чуя и друго мнение освен това на клиента. Все още се учех тогава , малко по-масивни и тежки се получиха , но за сметка на това не са мръднали за 15 години. И сега все още се уча , но вече мебелите се правят от компютри , и няма сметка човек да се занимава с тази хамалогия , много шаблони , много рязане , лепене , шлайфане , .....
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся добър дърводелец!

                    Аз си представям моя в стил "рустика"...Малко по грубо! Имаш ли такива неща правени...Искам да наблегна амо на шарката на дървото и обков!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся добър дърводелец!

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Аз си представям моя в стил "рустика"...Малко по грубо! Имаш ли такива неща правени...Искам да наблегна амо на шарката на дървото и обков!
                      Ще се разочароваш! и ще поискаш/станеш дърводелец като мене!!!
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся добър дърводелец!

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Ще се разочароваш! и ще поискаш/станеш дърводелец като мене!!!
                        Аз правя доста неща сам! Но за това вече се изисква пространство ..работилничка си иска..Мен ми писна да чистя тераси Ти занимаваш ли се с това ..щото си ми близко!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся добър дърводелец!

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Аз си представям моя в стил "рустика"...Малко по грубо! Имаш ли такива неща правени...Искам да наблегна амо на шарката на дървото и обков!
                          Такива неща имам много , и в момента правя една кухня в този стил от орех , ще ти направя снимки тези дни.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся добър дърводелец!

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Аз правя доста неща сам! Но за това вече се изисква пространство ..работилничка си иска..Мен ми писна да чистя тераси Ти занимаваш ли се с това ..щото си ми близко!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16044.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5658213Тази пейчица ми струваше само 20 лв като материали.Сега съм си намислил маса....материала съхне
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся добър дърводелец!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16045.jpg
Прегледи:1
Размер:268.9 КБ
ID:5658215Кладенче.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16046.jpg
Прегледи:1
Размер:258.0 КБ
ID:5658216Ред за лозе.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16047.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5658217Тайна база в короната на лешника/100лв материали/.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16048.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5658218Къщичка за кучето под стълбите....
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X