Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. инсталация на фронтера а къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел. инсталация на фронтера а къса база

    Здравейте колеги,
    от скоро съм собственик на фронтераа къса база(не много горд за момента, но да се надяваме че и това ще стане) и имам нужда от малко помощ! Джипката имаше проблеми с тоците и се установи, че голямата букса зад разширителното казанче прави белята. След отместване на казанчето и опит за по обстоен преглед на буксата няколко кабелчета се оказаха направо откъснати от окислението. Проблема е че не знам кое кабелче от къде се е откъснало, а забелязах че има различни цветове кабели от двете страни на буксата. Моля ако някой може да даде схема на връзките през буксата или да прати по обстойни снимчици на кабелите от двете страни. Бих приел и отрязана букса за да се ориентирам без да налучквам или да изгоря нещо в процеса. Благодаря предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

    Модел,година,мотор
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

    Коментар


    • #3
      От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

      Ами фронтера А къса база 2.0i 115 кс '95 година със заводска аларма и имобилайзер(ако има някакво значение)

      Коментар


      • #4
        От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

        Първоначално публикуван от a4u Преглед на мнение
        Ами фронтера А къса база 2.0i 115 кс '95 година със заводска аларма и имобилайзер(ако има някакво значение)
        Нема такова животно
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

          Аз не съм много запознат с фауната при немските автомобили и не разбрах точно какво има впредвид колегата, но алармения блок е точно зад жабката и всички кабели вървят в сноповете на колата та си полислих че е заводска. А имобилайзера може би е слаган допълнително понеже е с отделен чип. Може да съм подвел някой с предния пост

          Коментар


          • #6
            От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

            Ми... най-лесно е някой колега с джипка, като описаната тук да се срещне с автора на питанката и готово... Ако е от голям град много лесно може да се реши проблема. При мен инсталацията е по-различна, а и като погледнах зад казанчето не видях почти нищо, за достъп до буксата трябва да се свали казанчето.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

              Имам опит само от моята , която най-вероятно е като твоята фронтера но честоо се боря с ел. инсталацията и. Има ел. схеми в съседната папка - систематизирана информация. Проблемът е че е "междинка" и трябва да гледаш ту схемите за моделите преди 95-та ту след.... . имобилайзрът е в схемите след 95-та. Някои цветове на кабели не отговарят на схемите .... Има и други неудобства. Довечера ще се опитам да ти пратя нещо, че сега пиша от един таблет .?..
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • #8
                От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                Имам опит само от моята , която най-вероятно е като твоята фронтера но честоо се боря с ел. инсталацията и. Има ел. схеми в съседната папка - систематизирана информация. Проблемът е че е "междинка" и трябва да гледаш ту схемите за моделите преди 95-та ту след.... . имобилайзрът е в схемите след 95-та. Някои цветове на кабели не отговарят на схемите .... Има и други неудобства. Довечера ще се опитам да ти пратя нещо, че сега пиша от един таблет .?..
                Колега.... аз не търся помощ, а автора на темата. Неговата джипка е от 95-та.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  Колега.... аз не търся помощ, а автора на темата. Неговата джипка е от 95-та.
                  Май пак нещо съм объркал с начина на писане. Мислех, че пиша на автора на темата. А май съм сгрешил леко и годината на промяната, понеже моята е 96-та. Мисля, че от 95-та по някое време (не знам точно кога) сменят двигателя (условно казано) и от C20NE става X20SE. Двигателя си е същия като железа (сигурно с дребни промени). Променя се системата на горивоподаване и запалване. И съответно "компютъра" става от Motornic 1.5 на Motornic 1.5.4, които се слага и на 2.2 двигатели Екотек(Фронтера А дълга база от 95-та и Фронтера Б). Разликата (най-съществената) между двата мотроника е, че 1.5 подава гориво на двойка цилиндри едновременно, а 1.5.4 само на цилиндър на който трябва. Запалването на C20NE(Motornic 1.5) е с една цилиндрична бубина и "делко", а X20SE (Motornic 1.5.4) блок с двойка бубини, като всяка вторична намотка с двата си края подава искри на две от свещите едновременно(едната искра е безсмислена, но пък се опростява конструкцията). Като се добавят и ресьори(C20NE) - пружини(X20SE) и имобилайзер, това са основно различията между фронтерите А къса база преди и след 95-та. Някъде (пак не можах да намеря кога точно) 96 или 97-ма се променя и външния вид на таблото - моята е 96-та и е със старото табло.
                  Макар, че го пиша в постинг до тебе, се отнася за автора на темата, очевидно той се нуждае от тази информация за да идентифицира фронтерата си.
                  Куплунга, за който се пита - в електрическите схеми за коли до 95-та (включително) е означен като Х3. От там нататък започва "информационния вакуум". Ел.схемите(които съм успял да събера) се разделят на "стари и нови" до 95-та (вкл) и след това. Но тези след 95-та се отнасят за X22SE - фронтера А дълга база. Не съм виждал такава окомплектована и не зная има ли такъв куплунг. Моята А къса база 96-та има такъв куплунг (зад разширителното казанче) но не съм сигурен дали цветовете на кабелите отговарят на тези по схемите до 95-та.
                  Ако има няколко скъсани кабела при куплунга и не може да определи кой на кое перо отива (не е задължително от другата страна да продължава кабел в същия цвят) има проблем. Ще трябва да разглежда доста схеми и да "хване" верните. Най-добре е да приеме за верни (ама добре е да проверява) схемите отпреди 95-та с изключение на тези за компютъра. Фаровете и осветленията са такива. Впрочем при фаровете (дълги/къси) има едно интересно решение (което мислех да осъществя преди много години на едно юго, с цел икономия на кабели), което обаче затруднява инсталирането на "ксенони". За дългата база А след 95-та няма такъв проблем.
                  Последно редактирано от bogilloff; 05-05-15, 21:50.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

                    Аз живея в Пловдив, но пък не е проблем да отскоча до някое близко населено място ако някой колега има желанието да помогне. Бих бил изключително благодарен ако някой се съгласи да обменим сведения и разбирасе почерпката е задължителна

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

                      Здрасти, и аз съм в Пловдив. Телефона ми е в подписа, ако искаш звънни и ще се разберем.
                      Поздрави
                      ОФА 2.0 Спорт "96
                      Боян 0898642831

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ел. инсталация на фронтера а къса база

                        Колеги, с удоволствие съобщавам че проблема е решен!!!! Огромни благодарности на колегата Boby за помоща, която ми оказа. Благодарства и на колегата isuzo, който също предложи да помогне. За да завършим темата ще опиша решението за други със същия проблем ако се наложи. Всъщност разликата е единствено в 4 кабелчета като цветове:
                        откъм купето-------------откъм двигателя
                        -------------------------------------------------
                        зелен/жълта лента------син тънък
                        кафяв/зелена лента-----кафяв/жълта лента
                        зелен тънък--------------зелен/жълта лента
                        черен/зелена лента-----кафяв/зелена лента
                        Трябва да се отбележи, че кабелите от едната и другата страна са с различна дебелина някои а също има и няколко еднакви(например два червени с бяла лента и др.). При тези случаи можете да се ръководите от дължината, защото поради големината на буксата повечето кабели са с различна дължина. Надявам се да няма сблъскали се с този проблем, а ако има дано темата да е полезна и на тях както беше на мен. Моля модераторите да я заключат ако сметнат за необходимо. Поздрави!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X