Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зърнен спирт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зърнен спирт

    Царевицата си е зърно.

    Коментар


    • #17
      От: Зърнен спирт

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Царевицата си е зърно.
      Знам бе Ясене. И ечемика и житото също

      Коментар


      • #18
        От: Зърнен спирт

        Такаааааа, стигнахме и до екзистенциалните въпроси, които очаквах.
        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Това 97 е максимум 95,5 и ... кое те кара да мислиш, че не е зърнен.
        Ми, същото, което ме кара да мисля, че преди 10 години са ми дали зърнен, а не картофен (в най- добрия случай) спирт- начинът на доставка. Да не говорим, че аз лично, не разполагам с надежден метод да идентифицирам, който и да е чист спирт от какво е добит.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Прочее, доколкото рецептата разчита главно на плацебо-ефекта, всякакъв спирт върши работа. Важното е да не кажеш на жената че не е зърнен.
        С две ръце- за! И тогава ми мина през ума, но:
        1. Ако аз купя 5 шишета от "Реактиви и стъклария" и ги сложа в пет- литрова туба от антифриз, ще съм 100 % сигурен, че лъжа. Демек, лъжецът съм аз.
        2. Ако се снабдя по друг начин с въпросното нещо, ще имам, все пак, 20-30 % надежда, че може и да е зърнен спирт. Дори и да не е, ще бъда излъган аз, но няма да съм аз лъжецът. Вероятно и плацебо-ефектът ще е по- добър.

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Тъпа ситуация. До преди 10-тина години деситилираха спирт в с. Дълго поле - това като тръгнеш към Карлово, на отбивката за с. Калояново, завиваш надясно. Със сигурност зърнен. Бях състудент със сина на един от шефовете там и ми е носил няколко пъти по 2-3 литра. Но после ги хванаха, арестуавха сума народ и май спряха производството там. Тогава синът твърдеше, че само те и Винпром Пещера произвеждали такъв спирт в района.

        Като вариянти някой познат от:
        - Винпром Пещера
        - с. Катуница - дали е останало някакво незаконно производство ..?
        - ВИХВП - катедра "Технология на виното и пивото ..?"
        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Заводът на разклона за Веринско, до Ихтиман, произвежда зърнен спирт.
        Чувал съм и за Ново Село... изобщо апокрифна информация има доста. Интересува ме мога ли да си го купя по законен начин или трябва да търся връзки с технолози, товарачи.... абе, тя темата отива към "Бар наздраве", май!
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Зърнен спирт

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ...1. Ако аз купя 5 шишета от "Реактиви и стъклария" и ги сложа в пет- литрова туба от антифриз, ще съм 100 % сигурен, че лъжа. Демек, лъжецът съм аз.
          2. Ако се снабдя по друг начин с въпросното нещо, ще имам, все пак, 20-30 % надежда, че може и да е зърнен спирт. Дори и да не е, ще бъда излъган аз, но няма да съм аз лъжецът. Вероятно и плацебо-ефектът ще е по- добър...
          С две думи накратко - казвай колко ти трябва, за да ти пращам. Чист зърнен спирт, гарантирам (аз). И никакви 20-30% надежда - пълни сто!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Зърнен спирт

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Водките се правят от спирт получен от преработката на нефт и газ. Всич-ки-те...
            АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО, граничещо с безумие! За ректификацията е така.
            А за извлека от билките има много и различни схеми и се делят настойки с подходящ хидромодул, обикновено 51% и тинктури-с максимално високоградусов етанол, като произхода не е от значение. Важното е да е за хранителни цели, което задължително е описано на етикета.

            Коментар


            • #21
              От: Зърнен спирт

              Виж сега, Венци, не можеш да си купиш от производител, без да имаш лиценз за производство с вложение на спирт. Можеш да си го закупиш законно от всяка аптека, или друг магазин за медицински, или други цели, в разумни разфасовки, където ще ти включат и акциза, който е: ставката за спиртните напитки е 1100 лв. за 1 хектолитър чист алкохол.
              Последно редактирано от chrichri; 28-04-15, 11:18.

              Коментар


              • #22
                От: Зърнен спирт

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                С две думи накратко - казвай колко ти трябва, за да ти пращам. Чист зърнен спирт, гарантирам (аз). И никакви 20-30% надежда - пълни сто!
                Офертата ме устройва. Казвай къде да направим сделката, почерпката е от мен.
                .
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Зърнен спирт

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Водките се правят от спирт получен от преработката на нефт и газ. Всич-ки-те.

                  Иначе няма как да струват колкото струват на магазина.
                  Верно ли ?!
                  Иначе при "историческо тълкуване" на рецептата стигам до извода, че са написали "зърнен спирт", за да не вземе някой да ползва домашен плодов спирт (рИкийка) за целта, щото нали разни ароматни киселини вътре ли какво, да не прецакат действието на настойката По "него време" картофен, камо ли нефтен спирт едва ли на някой му е идвало на ум да произвежда.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зърнен спирт

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ...написали "зърнен спирт", за да не вземе някой да ползва домашен плодов спирт (рИкийка)
                    Всъщност си прав ама кой да се сети. "Spirits" в традиционния английски език са широк клас лесно изпаряеми и запалими вещества, в общия случай - дестилати. Включително Petroleum spirit (бензин), парфюми, етерични масла и тн. Така че зърнен спирт значи просто етилов. Q.E.D.

                    Това че спиртът в напитките има минерален произход всъщност не е лошо. Замърсителите му са малко, добре известни и с лоши вкусови качества, поради което добре го очистват.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зърнен спирт

                      Тая работа с ароматните киселини е наяве при домашна дестилация. Да припомня, че има 100% спирт, наречен "абсолютен алкохол", който е хигроскопичен и при досег с въздуха поема 3% вода. Таааа, тоя абсолютен алкохол, от какво е добит едва ли има значение. Т.нар. "хранителен спирт" е по- друга губерния и от чиста куртоазия се предполага да е добит от ферментация и дестилация на нещоситам. Нещо като "Не на колбасите от рециклирана целулоза", което е по- скоро за собствено успокоение.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зърнен спирт

                        Всъщност, темата вероятно ще бъде заключена като общественоопасна, така че предлагам да продължим тук Ринг свободен.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зърнен спирт

                          Кръсти някои спирт 'зърнен', щото си го зърнал отдалеч. Тури му вътре две зърна пшеница, да ти е чиста съвестта, имай едно наум, че гроздето също е на зърна и... До колкото разбирам важното в случая е да вярваш, че спиртът е от жито. Дали е така в действителност няма никакво значение. И първия път е било така, само дето не са ти казали.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зърнен спирт

                            Е няма да стане с няколко зърна вътре... Като иде тая работа (за пиене) при някой "Ясен", а той вземе да се сети да го прати на анализ... и ако питието покаже възраст няколко хиляди години, има две хипотези: или зърната са събирани от делви от тракийско време или... ;-)
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зърнен спирт

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              ...ако питието покаже възраст няколко хиляди години, ...
                              Венци, не издавай тайни. Утре ще почнат да вкарват радиоизотопи в ментетата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зърнен спирт

                                Хубаво де, така ще ускорят някои еволюционни процеси по естествен подбор...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X