Обява

Свий
Няма добавени обяви.

препоръчайте ми сонар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • препоръчайте ми сонар

    Здравейте колеги.
    Не съм ползвал сонар до сега така, че дайте някакви мнения какво да търся.
    Загледал съм някакви модели на Гармин за около 200-250лв.
    Обаче си нямам никаква идея доколко върши работа.
    Някой, ако е ползвал да каже има ли реален ефект от това устройство и какво да търся, като качество и цена.
    Ще се ползва за любителски риболов предимно на язовир Искър.
    Ако някой има сонар за продажба предлагайте. Освен това си мисля и за ел. двигател за малка надуваема лодка. Кажете плюсове и минуси между ел. и бензинов двигател.

  • #2
    От: препоръчайте ми сонар

    Аз ползвам Humminbird за тези пари и съм доволен.
    И аз предимно на Искъра ,лошото е че там вече няма какво да видиш на него.

    Коментар


    • #3
      От: препоръчайте ми сонар

      Също ползвам Humminbird вече 3-та година. Модела който ползвам е Piranhamax 160 (преносим). Основно го ползвам за да следя релефа и избера място за риболов.

      Ел двигател ползвам Minn Kota Endura 30 на малко над 2м надуваема лодка. И него го ползван няколко години и съм доволен. Предимството е, че е безшумен и много лесно се управлява (не е нужно да палиш ...). Недостатък е ограниченият капацитет на акумулатора, както и тежестта на мотор/батерия.

      Може бе трябва да кажеш за какво ще ползваш лодката, за да могат евентуално рибари с опит на язовир Искър да те насочат към оптималния вариант. Едно е да се закараш на 300м, да пуснеш котвата и цамбуркаш половин ден, съвсем друго е да тролваш нон-стоп за същия половин ден, а трето е да ползваш лодката замо да вкараш въдици/захранка...
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #4
        От: препоръчайте ми сонар

        Лодката ми е около четири метра, но с тия гребла е малко тегаво.
        Идеята ми е да мога да вкарам въдиците по навътре с цел да се улови по-голяма риба.
        Грубо казано около час-два дневно с возенето на децата за максимум три дни.
        Какъв е капацитета на акумулатора 75ah примерно? Трябва ли да се зарежда всеки ден?
        И тия сонари какво показват, има ли смисъл от тях?

        Коментар


        • #5
          От: препоръчайте ми сонар

          Има смисъл, има и всякакви марки и модели. И евтини и скъпи. А, какво показват зависи от цената. Освен посочените по-горе виж и на Гармин. Но за три дни в годината, май не си заслужава. Поздрави.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #6
            От: препоръчайте ми сонар

            Според мен с 4-метрова лодка трябва да ползваш бензинов двигател. А за мощността му въпроса е ....дълъг. Зависи за какво ти трябва наистина но ел. двигател само ще те мъчи (зверски). За лодки и двигатели има много теми, но можеш да питаш Тедо/LJ73/ той има много инфо, а и двигатели има.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X