Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Мани го анархиста, просветли нас, с цървулите.
    Нали за това е форума, да споделяме опит и мнения.
    Разкажи що така 3х10 и 2х9 са съпоставими и добри, пък 3х8 - боклук.
    Сега чувстваш ли се просветлен?

    Коментар


    • #47
      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

      Все още не.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #48
        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

        Покарай с 2-3 вида движение и ще се убедиш сам. Въпрос на личен избор според стила и приложението е с какво движение ще караш.

        Коментар


        • #49
          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

          ..."downhill"!....
          и това, спряганато колело колко си мязат?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

            Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
            ...Пътувай.
            Колега, проблемът с меренето на пишките в този форум е че вратите се затварят много бързо, и заклещени остават не най-дългите, а тези които най-често се веят. Ако може по-полека и с тона, и с отношението.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Колега, проблемът с меренето на пишките в този форум е че вратите се затварят много бързо, и заклещени остават не най-дългите, а тези които най-често се веят. Ако може по-полека и с тона, и с отношението.

              Не знам защо сте го "емнали" съфорумника, но той е абсолютно прав. Единственото хубаво нещо на 8редовият блок от 30лв е цената му, от там са само минуси - тегло, материал, здравина.

              И реално погледнато, както във всяко едно направление, евтиното винаги излиза по скъпо в процес на експлоатация. Евтина част обикновено се купува от:

              - начинаещ велосипедист, който понятия си няма от части и колелото му служи да се предвижи от точка А до точка Б, и той всъщност няма и нужда от скъпа част, тъй като я натоварва максимум с 10% от възможностите й.
              - от "вносители" на насипни колелета, доста търговци свалят хубава компановка, която се продава после доста лесно отделно и комплектоват велосипеда с деоре, тиагри и турнеи,
              - от "баровци", доста голям процент хора, които влизайки в магазина изкарват колело за детето си от 3-4000лв, което впоследствие при експлоатация, бавно се заменя с нисък клас части, понеже на таткото 50лв за касета с верига е нормална цена, докато 300лв за ХТР е ненормална и изобщо "всички търговци в Бг са пълни мошеници"

              И за да е по разбираемо, ще дам пример с позната болка на всичките ни - гуми за лек автомобил. На "баничарката" си купувам 15" гуми, дайтони по 80лв и съм доволен, което не ми дава право да казвам,че примерно Пирели Зиро по 250лв бройката е просто мода и пари на вятър. Да за мойта баничарка с 80 коня са пари на вятър, но за други хора, 15" дайтона е самоубийство.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #52
                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                Не знам защо сте го "емнали" съфорумника, но той е абсолютно прав...
                Никой не оспорва правота. Единствено тона с който се доказва.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                  Аз поне виждам, че той се аргументира. Има нерви да отговаря достатъчно технически грамотно и не с пет думи, дори и на откровени "ебавки" към него.

                  А по въпроса на Генчев, при не състезателно каране, колело с мека рама от среден клас е несъмнено предимство. Комфорта за велосипедиста, определено е в превес на загубените секунди. При не състезателно каране, втулките на задното окачване не се разбиват лесно, амортисьорите на среден клас велосипед, не са сложни като конструкция, евтини при обслужване и същевремено комфортни. Концепцията им при този клас е да са комфортни, а не състезателни. Обикновено имат дистанционно заключване на преден и заден амортисьор, т.е. при асфалтово каране, да не "изяждат силата на велосипедиста" при предалирането.

                  Типичен представител на среден любителски клас велосипед с мека рама е примерно Scott-carbon-cr1, който спокойно втора ръка, в перфектно здраве се намира за 1200-1600лв.

                  Прикачени файлове
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                    Да, при досатъчно търпение може да се намери втора ръка колело от висок клас и сравнително лесно за поддръжка.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                      Паксссс , снимките са на Скот Джениус 10 , който ама хич не е среден клас , а задния амортисьор , Екуалайзер , няма нищо общо със лесна и евтина подръжка.
                      За не-състезателно каране и евтина 'мекица" ( колело с окачване отпред и отзад ) се насочете към някоя едноточкова рамка , за да сме в тон със снимките Скот Нитро 10 примерно. Двуточковото окачване и системми като ФСР премахват един недостатък , а именно , че когато ползваме задната спирачка , тя убива ефекта от задното окачване .
                      Ама ми се струва , че много изместихме темата .
                      Тук не трябва ли да се дискутира конкретен модел колело ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                        Иване, велосипедни теми тук не са много, така, че според мен спокойно може да си дискутираме.

                        Лично за мен, а и по доста ревюта Скот Джениус си е среден клас - при агресивно каране, задният амортисьор не се справя изобщо с терена и дори пазарно е позициониран към любителско-начинаещ клас. Просто губиш контрол над велосипеда при неравен терен и висока скорост.


                        Скот нитро, за мен не е универсално колело. Универсално поне за мен, винаги съм смятал ХС насочени велосипеди.

                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                          Павка , прав си за темите тук , но си има специализиран форум за колеленца , където пише много.
                          Аз лично мисля , че пълненето на темата , не е полезно , защото търсещия се разсейва и не намира отговор на въпросите си .
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X