Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
    И сега да ти кажа защо съм фен на "отживелите" 3х8. Карам целогодишно. За една година правя около 8-10к км. , т.е. две смени на касета + верига. На 3х8 това е 40-50лв на смяна, а за 3х10 100-120лв. Друг важен момент, е че обичам да катеря(прав на педалите) и тежа 95кг. Колко мислиш кара тънката верижка на 3х10 и виждал ли си огънати зъбчатки? За мен това е излишък от предавки, водещ до много и постоянно превключване плюс силно занижена здравина и просто мода.
    Ако сменяш две касети с две вериги за 50 лева , е нормално да ги кривиш, дори с поглед. Моята верига само струва 50 лева , знам че скъпа , ама не мога да си позволя , в планината точно , когато съм се засилил надоло да ми се скъса веригата.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Ако сменяш две касети с две вериги за 50 лева , е нормално да ги кривиш, дори с поглед. Моята верига само струва 50 лева , знам че скъпа , ама не мога да си позволя , в планината точно , когато съм се засилил надоло да ми се скъса веригата.
      Сменям една верига + енда касета за 55лв. , но една подробност, купувам ги от Германия с отстъпка и това е цената без доставка. Касетите и веригите са оригинални шимано най-високия клас за 3х8 и тях не ги крива.За 3х10 цената за(верига+касета) XT клас е 120лв, за SLX е 100лв. А от БГ търговци може верига и за 200лв да си купиш.
      Последно редактирано от ANARCHY; 29-04-15, 21:56.

      Коментар


      • #33
        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Имам и други вело въпроси, но да не спамя темата на колегата.
        Няма проблеми. Радвам се, че се получи хубава, интересна дискусия.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #34
          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

          До коелгата Anarchy... значи не мога да те убедя, че хубавото е хубаво. Въртиш много,a сменяш части за 50лв. В крайна сметка всичко е до портфейла, но истината е, че ако ти беше приоритет карането и губиш толкова време и усилия в карането нямаше и да погледнеш 3х8. Пълен боклук са, не е лично, така е. Вземи си едно движение 2х9 (поне!), ако ти се кара в крайна сметка, де. Достъпни решения има естествено. Няма да губя време да пиша за принципните разлики и детайлите, фактите са тези, опитът е този. 50лв? Какви части? Касета и верига? Говорим за различни неща и нужди.

          Коментар


          • #35
            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

            Когато говорех за надеждността въобще не слагах 3х8 в схемата. Да, ако има в производство супер висококачествено движение 2х6, 2х8 или нещо такова, каквото и да е.... ОК, съгласен съм, но началния клас части дори нямат допирна точка.

            Коментар


            • #36
              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

              Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
              В крайна сметка всичко е до портфейла, но истината е, че ако ти беше приоритет карането и губиш толкова време и усилия в карането нямаше и да погледнеш 3х8. Пълен боклук са, не е лично, така е. Вземи си едно движение 2х9 (поне!), ако ти се кара в крайна сметка, де.
              Ммм да приоритет ми е карането, кефи ме. И 3х9 съм карал и 3х10 съм карал, даже на 11ка се качих и незнам що ама все към 3х8 ме влече колега явно съм си начален клас. Може да се видим по баирите да покажеш как вървят тези модерни касетки

              Коментар


              • #37
                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                Анархи , не става въпрос за цената изобщо , но да речем че тя е някакво мерило за качество. XT не са най-високяи клас на Шимано , моето колело за планиата е с XTR , но градското ми е SLX .
                Все пак освен здравина има значение и теглото и трябва да се намери баланса. Аз със планинарското колело не правя компромиси. В момента в който уменията ми минат качеството на даден компонент , той се сменя с по-горен клас. Все пак от това ми зависи живота нали
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #38
                  От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                  Да споделите какви са предимствата и недостатъците на рамката със и без амортисьор. За скъпото обслужване ми е ясно. Интересува ме поведението на велосипеда.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                    Колега нека говорим в такъв случай за класове и конкретни серий движения. Не става дума кой какъв експерт е. Ствава дума, че за 1000 км аз ще се движа безотказно и безшумно, без нито едно падане на веригата, а при теб ще има към 1000 километра мъка, дори сега имам 400-500 грама икономия на тегло спрямо такова движение 3х8 (приблизително). Разбира се и предавателните числа на касетата не са ти толкова плавни като 10-тката. За рамки с амортисьори няма какво да се говори за отделна тема са. Става дума, че РАМ НТ2.3 идва с окомплектовка по-скоро за комфортно и бързо градско каране отколкото за планинско. Карам от твърде дълго време колело и до сега не съм си купил по-нисък клас компонент от вече счупения, и не бих го направил.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Да споделите какви са предимствата и недостатъците на рамката със и без амортисьор. За скъпото обслужване ми е ясно. Интересува ме поведението на велосипеда.
                      Разликите са осезаеми и отново опираме до предпочитания. При твърдата рамка амортисьор го играят краката ти и си трябва опит, при меката се получава усещане за плавно движение независимо терена. Проблема е че това усещане често е лъжливо и понякога се губи реалната представа за ситуацията. Много ме дразни люлеенето при набиране на педалите. Ако си начинаещ и искаш да се научиш, твърдата рамка е истината, та даже и с твърда предна вилка. От твърда рамка лесно се минава на мека, но обратното си е порлбем.
                      Обслужването не е скъпо, но за заден амортисьор не признавам нищо различно от FOX.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                        Дам... люлеенето е характерно за евтините меки колела. Хубавата рамка геометрията и е така проектирана, че при натиск на педала няма сгъване на шок-а. Анархи, това са си свободни приказки, твойто Фокс са много скъпа марка и ако си решил да даваш толкова пари за шок има още 5 варианта.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                          Щом Cube AMS One е евтино колело за теб, ок, може и да си прав. И един въпрос ако не е много нагло от моя страна - ти от колко време караш, по колко караш и какъв стил караш?
                          За последното залагам на "downhill"!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                            Хахахахах нема оправия с големите разбирачи.... Ми очевидно повече от теб. Повече стилове. Повече климатични условия. Повече части счупени. Щом твърдиш, че AMS-a ти се люлее..... няма да коментирам. Спирам да разговарям с теб защото си някакъв всезнайко който нито попива, нито предава. То за това хората са казали: "Не давай акъл ако не ти го искат". Карай си там каквото искаш защото ми е обидно да си хабя опитът и знанията да ти наливам. Пътувай.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                              Мани го анархиста, просветли нас, с цървулите.
                              Нали за това е форума, да споделяме опит и мнения.
                              Разкажи що така 3х10 и 2х9 са съпоставими и добри, пък 3х8 - боклук.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                                Зад 3х10 стои същата идея като при 3х8. Просто 3х8 е по-стар стандарт. Никой не инвестира в движение 3х8. Правят ги за детските велосипеди. Разликата идва конкретно при различните серии на Шимано и СРАМ като най-големите марки около които се въртят нещата. За да ти е здрав обтегача с хубава пружина (а и със заключване на рамото за да не друса при спускания както са новите) трябва да гледаш клас DEORE или нагоре. 8 скоросттната касета не може да даде достатъчно плавен преход при смяна на предавките. За планина 3 плочи не ти трябват просто над 36/38 зъба предна плоча ако не си крос кънтри състезател няма за къде да въртиш с нея. Обикновенно 2-рата плоча на курбел с 3 плочи е 30/31/32/33/34 зъба. Ако използваш плоча с 36 зъба и по-малка с 24 или 22 примерно, ше имаш една плоча за въртене и една плоча за катерене, ще спестиш тегло от голямата. В зависимост от конкретната серия движение, важно е колко е прецизна и бърза смяната на предавката и самите скорости колко издържат на здраво въртене и постоянни смени, без да се настройват след всяко каране и да даваш през месец пари за верига и касета. Друг минус на тези курбели с 3 плочи е, че падат постоянно веригите т.е. направени са за крос кънтри и разнообразно каране без екстремни условия. Дори не коментираме, че евтините части са чиста стомана и като дигна с ръка някое такова колело нисък клас и ми става лошо. При липса на значителни средства (винаги над 1000лв) за велосипед бих заложил на хубав байк с 1 скорост който да карам в града докато събера пари за истинско движение.Т.е. съвета е да се инвестира в рамка, вилка, хубави главини, шини, леки колче, лапа и кормило както и курбел с външни лагери и т.н. хубави неща, а движението да дойде при наличие на кинти. Ето един пример: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ss2.jpg
Прегледи:1
Размер:242.4 КБ
ID:5657243 спестено е движението за сметка на перфектно колело като цяло. Конкретния модел си е чист сингълспийд защото няма ухо за обтегач.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X