Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Медоносна 2015

    Здравейте, сложихте ли магазините?
    Аз днеска сложих магазините, че са започнали да слагат доста нектар в плодника. Най-вероятно носят рапица и съм малко притеснен. До седмица чакам акацията да цъфне. Просто усещам как ще стане смесена акацията. Друга година не съм имал по това време толкова приток на нектар. На 10р са ми в момента всички кошери, като зад преградна дъска имам по една рамка за доизчистване, но слагат и там нектар. Очертава се и около 2 седмици да не мога да ги погледна пчеличките, та да видим след това какво ще стане.
    Пожелавам ви богата на мед година.

  • #2
    От: Медоносна 2015

    Опасна е рапицата, постоянно трябва да ги дебнеш, че се захаросва и няма вадене.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: Медоносна 2015

      Да е спорна годината,аз чакам да вадя за първи път.

      Коментар


      • #4
        От: Медоносна 2015

        Днеска направих първата отводка. Кошера доста силен ми изглеждаше, притеснен бях да не се рои и превантивно отнех 3 рамки с пило. Сложих една основа, но така и не можах да видя майката. Малко се притеснявам да не съм я прехвърлил в отводката. Ако съм я прехвърлил ще разцепя остатъка, като подбера по 2-3 хубави маточника на всеки кошер, а където е майката добавям във всички случай още една рамка за градеж. Така и не мога да намирам лесно майката през силния сезон. Така от няколко години ги правя на риск отводките.
        Мед са качили малко в магазините, но в плодника са запълнили и почети е ограничена майката от към място за снасяне.

        Коментар


        • #5
          От: Медоносна 2015

          Димич, не ги ли маркираш майките?
          Аз вече извъртях първия мед за 2015, около 20-ина кг рапица с още нещо, меда е по тъмен, но няколко дни след ваденето откъм дъното започна да побелява леко и сега е светло бежов :-) понеже имаше и незапечатан съм го остовил за седмица в съд с тензух.
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            От: Медоносна 2015

            Седмица... да не ти се наложи да го разтапяш,за да го разлееш по буркани. Но дори и така да е е по-добрия вариант от това да се захароса в питите.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #7
              От: Медоносна 2015

              Не ги маркирам майките. Просто ме е страх да я хвана майката и да я маркирам. За момента съм с малко кошери и не виждам и нужда от маркиране. Каквото стане. В единия случай ще имам една отводка и едно семейство силно, в другия случай ще имам 2 отводки и едно слабичко семейство, което за слънчогледа може да даде нещо. Доволен ще съм и на двата варианта. Страх ме е че няма да ми остава време за пчелите. А те искат грижи.

              Коментар


              • #8
                От: Медоносна 2015

                Колеги, сложихте ли магазините?
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Медоносна 2015

                  Даже и ги извъртях от рапицата. Средно по 10-тина килца на кошер-доволно. Сега събират малко хардал, а след него почва кориандъра.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Медоносна 2015

                    Аз вчера сложих на 2 семейсзва,другите 2 ще пропуснат акацията.Едното изпадна в роево и го фелих,а другот няма ни пило ни майка.Добре че имам маточници.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Медоносна 2015

                      Магазините са ми пълни вече. Даже имам един кошер със снесени яйца в магазина. Утре мисля да разширявам плодниците, където не са. За сега нямам маточници. Надявам се другата седмица да са запечатани рамките с мед и да ги въртя. До сега не са ми прави съединяване на магазинните рамки с плодниковите, но сега почети всички са така. Явно е доста силна годината и слагат. Отводката изглежда останала с малко пчели, но по нататъка ще помогна с една рамка запечатано пило. Явно е имало доста летящи пчели и са се върнали в стария кошер. Днеска оставих 3 незапечатани маточника. Другата седмица ще си направя още една отводка и за тази година ще стигат толкова.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Медоносна 2015

                        Преди два дни сложих магазините, акацията е почти готова да цъфне, дано времето се задържи хубаво.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Медоносна 2015

                          Днеска прегледах отводката и има направени хубави маточници. Обаче в магазините пак имам снесени яйца. Почети са пълни магазините, но не са запечатани още. Ще изчакам още една седмица до ваденето на меда за да го запечатат, обаче съм притеснен да не започнат да се роят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Медоносна 2015

                            Осигурявай им свободен обем, дърпай пило и давай да градят, щото ще ги гониш по дърветата! С отводките ти е грешен подхода. Сега докато пронесат майките, докато се засилят, и пашата свършила. Ако ги правиш със старата майка и с една две рамки допълнителна помощ, за слънчогледа са готови да събират. А стария кошер бързо си прави майка и няма да се рои.
                            Майката я търсиш там където има прясно снесени яйца. Аз също не ги маркирам и ако искам да я видя я намирам моментално

                            Коментар


                            • #15
                              От: Медоносна 2015

                              Вчера и днес извадихме 220 килограма акация. На фона на миналата година е добре, но можеше и по-добре. Здраве да е, човек не трябва да бъде максималист.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X