Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

    Колеги предстой ми закупуването на 8 радиостанции за употреба в производствено предприятие и ми трябва съвет какво точно да избера бюджета ми е максимално по 120лв/бр. Искам станциите да са с прахо/водо защита минимум IP54/55. Да имат възможност да се свързват по групи например: N1 да се свързва с N4 без останалите да се включват/слушат разговора. Спрял съм се на два модела, но съм отворен към всякакви предложения

    http://www.telcom-eng.com/uploads/products/DJ-V446.pdf

    http://offroadshop.bg/product/567/mo...0-extreme.html

  • #2
    От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

    Цената на алинко-то е 3-4 пъти по 120лв.
    Имам 2 такива, слабото място са им батериите.Или такива с голям капацитет, или LiOn.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

      Условието, че искаш 1 и 4 да се чуват без другите да ги слушат, оскъпява много нещата и няма да се вместиш в 120лв!
      В горните линкове радиата не отговарят на това условие!
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

        Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
        Условието, че искаш 1 и 4 да се чуват без другите да ги слушат, оскъпява много нещата и няма да се вместиш в 120лв!
        В горните линкове радиата не отговарят на това условие!
        Зависи какво точно иска. С PMR-ите не виждам проблем да си настрои на всяка група даден канал + отделен CTCSS/DCS код и групите няма да се чуват едни други и да си пречат на разговорите. Друг е въпросът, че всеки с PMR радио, който се настрои на съответния отворен канал, ще ги чува всичките. Ако последното му е проблем, тогава вече наистина ще трябва да отива на по-скъпи решения.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

          Така е Чаво, но трябва да имат заключване /примерно с код/ за да не може всеки да си запише на друга позиция отворения канал или просто да махне кодировката, а тези това не го могат... това имах впредвид.
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

            тоест ако си взема 8 броя(това ми е прогнозното количество) разговорите между 2 от тях ще се чуват и на останалите? а това за криптиране на честоти и дали някой ще ги слуша не ме интересува особено(няма да се предава секретна информация)

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

              Първоначално публикуван от Sasch Преглед на мнение
              тоест ако си взема 8 броя(това ми е прогнозното количество) разговорите между 2 от тях ще се чуват и на останалите? ...
              Ако са настроени на същия канал И със същия код ИЛИ на същия канал без никакъв код - ще ги чуват. Иначе - не.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за водо/прахо устойчива радиостанция

                Отговарям само по заглавието на темата.
                Ползвал съм следните радиостанции- Тантал ,Микрон , Айком ,Алинко ,Максом и Моторола.
                Твърдо за моторолата.Проливен дъжд говориш по станцията а от нея тече вода и нищо и няма.
                Ако искаш проверена информация провери в нефтопреработвателните предприятия какво използват.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X