Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Мазда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Мазда

    Здравейте колеги, знам че питанката ми не е за кола 4х4, но мисля че тук ще мога да получа отговор на въпроса ми. Преди имах мазда 626 2001 година, дизел 110 коня. Страшно бях доволен от нея, но ръждяса и се наложи да се разделя с нея ... Както и да е... Сега замислям да се сдобия пак с мазда, само че или Мазда 3 1.6 дизел или 6 2.0 дизел. Моля някой ако има опит с някоя от колите да изкаже мнение. Чувам че на Шестицата първата генерация има някакви проблеми по двигателя, но.... Та, моля за малко инфо и за двете коли. Поздрави
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

  • #2
    От: Избор на Мазда

    Мазда 6 до 2007 г. гние.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Re: Избор на Мазда

      Всички ли имат такъв проблем или само от Австрия които са ?
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Мазда

        Всички мазди гният. Просто не знам как тези японци не са оправили още този проблем. Харесах си примаси 2000 куб. 131 коня-като я видях на снимките супер.А после в автокъщата тя тръгнала ръждата навсякъде и ва най-невероятните места имаше.После глидах още 10 примасита и се убедих че е така.Съвет -за съжаление сменяш марката.Двигателите са здрави ама ръждата спиране няма

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Мазда

          Моята не е от Австрия, но здраво гние.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Мазда

            Ако твърдо си се огледал в тези мазди, то моя съвет е да търсиш бензинова. Доста дизелови са ми минали пред очите в един специализиран сервиз за Мазда. Като се започне от дюзи и турбини, през лагери на колянов вал и демпферен съединител, а при тези след 2005-та и DPF филтър. Взимай бензин, само да не е 2.3 фордовия мотор и ще си доволен. Като ходова част и окачване са много здрави.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              Re: Избор на Мазда

              Да, всъщност преди 1-2 дена говорих с един познат и той също ми препоръча да е бензинова. Четох че 1.8 мотора бил най-здрав, но като динамика и разход май двулитровия с мощност 141 конски сили е най-предпочитан.
              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
              0886/872-646

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Мазда

                Двулитровия взимай, динамиката му е по-добра, здрав мотор, носи на газ и е безпроблемен, само ръчни скорости..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Мазда

                  2,3 на Форд ли е?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Мазда

                    е аз сега какво да си махам 2.3 мотора ли
                    вече му навъртях 30хил.км ей така след предишния собственик ~ само метан и ляв мигач

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Избор на Мазда

                      А да попитам, всички бензинови мотори ли са с верига ?
                      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                      0886/872-646

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Мазда

                        Взимай бензин, само да не е 2.3 фордовия мотор и ще си доволен. Като ходова част и окачване са много здрави.
                        Аз съм с 2.3, братовчеда също. Отзивите са много добри, не само от нас. Дали мотора е на Форд, ами спорен въпрос е. Мазда официално казват, че е разработен от Мазда. Всички бензинови са с верига и са доста безпроблемни като двигатели. Обслужването не е никак скъпо.

                        При дизела основните проблеми са:

                        1. Цената на съединителя
                        2. ДПФ
                        3. Турбо
                        4. Клапан за горивото
                        5. Дихтунги
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Мазда

                          Писал съм, но пак накратко ще повторя: моята мазда я търсих с 2.3, заради по-добрия въртящ момент от ниски обороти. Купих я с проблем в лагерите на двг. Намерих двг от "американка" салвидж кар на 13 000 мили. Вече 4-та година си карам безпроблемно, сменям масло на 10 000 км качествена синтетика, сипвам газ и се кефя на гъзовоза ми.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Мазда

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Аз съм с 2.3, братовчеда също. Отзивите са много добри, не само от нас. Дали мотора е на Форд, ами спорен въпрос е. Мазда официално казват, че е разработен от Мазда. Всички бензинови са с верига и са доста безпроблемни като двигатели. Обслужването не е никак скъпо.

                            При дизела основните проблеми са:

                            1. Цената на съединителя
                            2. ДПФ
                            3. Турбо
                            4. Клапан за горивото
                            5. Дихтунги
                            За 2.3 не знам но 2.0 със сигурност е Форд.И двата са доста здрави особенно двулитровия.Но разхода е доста голям.А и дизела върви повече.
                            Съединителя вече е на съвсем поносима цена.
                            ДПФ се премахва за около 300лв
                            Турбото се чупи когато не сменят дифтунгите,биелните лагери поради същата причина.
                            В крайна сметка предпочитам дизела.
                            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Мазда

                              добре бре - човек ,не се цепи ~ тава що ти е на сърце то да биде
                              Човек трябва да обича Живота и покрай Живота ЛЮБИМАТА си Кола
                              Форд ~ Мазда карай там нали върви

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X