Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Белите са по-умни от негрите?

    Хи-хи, това че белите са по-умни можех да му го кажа на този учен без да троши луди пари за скъпи изследвания! Само да беше дзвъннал на ГСМ-а! От 8 години прекарани в Африка сред тях - все съм понаучил нещо

    Коментар


    • #32
      До: Белите са по-умни от негрите?

      Ей това е вече дума на професионалист! Респект!
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        До: Белите са по-умни от негрите?

        Добре. Има прогрес. Вече не говорим за "бели" и "черни", ами за европейци и централноафриканци.

        Иначе и аз имам някъв бегъл опит с нигерийчета в неафриканско училище. С нищо не бяха по тъпи от повечето от нас. Обаче пък жабарчетата що беха прости...

        Коментар


        • #34
          До: Белите са по-умни от негрите?

          Добре де, ами какво да правим с резултатите от един интересен експеримент.
          Американските негри живеят не в джунглата от десетина поколения. Не в робство - примерно от пет. Поколения. Какви са резултатите? При това те живеят в много по-богата, и значи по-благоприятна среда от нас. Ние също живеем толкова от Освобождението насам.
          Какво става в Либерия? Това е държава на освободени американски роби, които са се върнали в Африка.
          Мда.
          Крива памет ли? Комунистите никога не са казвали на черното бяло. И не са заменяли всички опорни понятия с евфемизми. То не са хора със специфични умения, не са афроамериканци, не са меки цели и не е демокрация. Не е чудо. Всички сме равни, та всички сме равни. Айде толко поне да съм живял и работил и в двете среди.
          Ей ти пример. Въпреки гейнапъните, педерасите ги бият по цял свят защото под 5% от всичките, и то само мъжките, са истински генетични хомосексуалисти, и значи реално други. Останалите са извратени идиоти и досадни кариеристи. Въпрос на възпитание. В античността са били 20-40%, ама истинските не се размножават, и рецесивният ген се губи. Последната блондинка ще се роди към 2050 година някъде в Скандинавия, и също всичко ще свърши.
          Та честно казано, не разбирам какъв ви е толко пожара с равенството на негрите. С тях видимо има и къде по-съществени проблеми, понеже намаляват. Даже в щатите, при тяхната социална политика. Расата като че ли измира. Даже без мълниеносните чуми и холери на Европа.

          Коментар


          • #35
            До: Белите са по-умни от негрите?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Крива памет ли? Комунистите никога не са казвали на черното бяло.
            Амин! Няма какво да споря повече...

            Коментар


            • #36
              До: Белите са по-умни от негрите?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              ...Крива памет ли? Комунистите никога не са казвали на черното бяло. И не са заменяли всички опорни понятия с евфемизми. ...
              Това наистина беше смешно Интересно как би определил "Възродителния процес" примерно?
              Сигурно и цензура и пропаганда нямаше по време на "комунизма"
              Не казвам, че сега няма. Казвам че няма голяма разлика в това отношение поне.
              [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

              Коментар


              • #37
                До: Белите са по-умни от негрите?

                Ми, същото което ще кажеш ти за възродителния процес който в момента провежда Доган.
                Сега няма цензура??? И има свободни медии???
                Не очаквах чак такава тъпотия.
                И вървете прочетете барем основните комунистически лозунги. Каквото казваха - това и правеха. Писна ми от дебилен антикомунизъм. Първо разберете явлението - после го критикувайте. Аз скачах на партийните секретари с техните камъни. Вие квичите като пудел на товарен влак.
                Ама не ставаше дума за това. А че днешната измама е по-фалшива и долнопробна и от комунистическата.

                Коментар


                • #38
                  До: Белите са по-умни от негрите?

                  Стефане, човекът не е казал, че сега има неква медийна свобода на словото... Аз не знам дали въобще някога и някъде се е наблюдавал този феномен.

                  Това за тъпите и умните, черните и белите, първо се разберете на какво популационно ниво се води разговорът, пък после спорете. Щото масово ония африканци може да са зле, може да са тъпи, голи, боси, че чак и гладни, но това не може просто да се екстраполира до индивидуално-биологично ниво, както май цели да ни убеди въпросната статия. Както вече беше посочено - и най-задъненото негърче ще "поумнее", ако има подходящите социални условия, както и съответно обратното. Да, ония от поколения не се борят за оцеляването си в смисъла в който европейците го правят и това несъмнено е дало отражение. Обаче то е нищожно. Всичките сме хора, всичките еволюционно сме на една плюнка разстояние и е направо смешно да се твърди как генетично ония са коренно различни. То шимпанзетата не са, та негрите ли...
                  Старата пушка Уотсън може и да е бил велик, обаче всичко в човешкия живот е преходно и нявга свършва, както знаем. Не десет, ами сто години да търсят "ген за умност", пак няма да го намерят. И въобще, модернистичното схващане как за всяко нещо си има ген, вече не е толкоз модернистично Щото не са толкоз много и гените. Та тяхната съвкупност и взаимодействие трябва да се разглеждат по-скоро като възможността нещо да се развие при определени условия, без задължително да става всеки път. Просто заложен потенциал. Който обаче трябва да се отключи от нещо, инак все едно го няма. Е, т.нар. "първи седем години" са особено важни за това отключване и съставляват основата. А вие сте седнали са търсите отговора в незначителните детайли. Няма смисъл да се мери теглото на влака до грам, както казваше една асистентка по физика. Точно толкова и в случая е незначителен материалът, а напротив - значителен е начинът на развитието му. Материалът е досадно еднакъв при всички ни.

                  П.С.: Затова и американските негри от гетата не блестят с интелект, причината е все същата. Липсват първите седем години. Това че имат ланци и ядат колкото искат не различава съществено умственото развитие през тяхното детство от това на африканските им братчеди, да кажем...
                  Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Белите са по-умни от негрите?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Крива памет ли? Комунистите никога не са казвали на черното бяло. И не са заменяли всички опорни понятия с евфемизми. .
                    Стефане,ще опитам да те оборя с аргументи.Може би малко хора си спомнят началото на 60-те години на миналия век.Тогава в "Работническо дело" официално беше заявено,че през 1980 г. влизаме в комунизма.(там,способности,потребности и пр.).Този брой на вестника може да се издири и да се прочете уводната.(за скептиците).Може да се попитат бащи,майки,дядовци,баби.
                    Значи времето минава и ние учим,служим,следваме,бачкаме в очакване на комунизма.Тогава,не щеш ли, идват чешките събития.И става ясно,че нещо не е в ред.Минали сме половината път,остават някакви си 12 години и се оказва,че братският чешки народ,(който между другото живееше малко по-добре от нас) не ще не само светло бъдеще,ами и комунизъм изобщо.Щом е така,бой по канчето.Както и стана.
                    След събитията обаче,нашите стратези и теоретици се замислиха.1980 наближаваше,а не се виждаше дори частично достигане на святата цел.Напротив,цените се вдигаха(не като сега ,разбира се),заплатите съвсем слабо.Тогава започна подмяната на понятията.
                    Събра се екип от правилните хора,които трябваше да решат задачата,поставена от БКП и лично от Него.Условието:и вълкът сит, и агнето цяло.Превеждам:хем компартията не се отмята от думите си(тя е права и когато съгреши),хем няма да има комунизъм в обещания срок,хем не се отказваме,а продължаваме да го строим.И най-важното-по никой начин народът да не загуби доверие в Светлата и Единствена.А бе изобщо,труден казус.
                    За чест на екипа(имена не споменавам умишлено,да не вдигаме костите на покойниците),той се справи,при това в сравнително кратък срок.Появи се теорията за Р.С.О.За незапознатите,пояснявам:Развито Социалистическо Общество.Колеги,който се интересува,да си го прочете,че е много дълго и модераторите няма да ме изтраят.Но задачата беше решена перфектно,раздадоха се ордени,медали и Димитровски награди(да обясня-Димитровската награда вървеше тогава с една пачка от 10 000 лв.Питайте някой по-възрастен колко пари са били това през 1970 г.)Но най-важното в това решение беше фактът,че НЯМАШЕ срокове.Можеше да си живеем в Р.С.О. и сто години,ПРИБЛИЖАВАЙКИ СЕ към комунизма.Т.е. миражът се отдалечаваше,ама нищо,ние трябва да бачкаме и да гледаме в него.Така никой не е излъган.
                    Така че,с цялото ми уважение тук не си прав.И още много неща се подмениха,но стига че ставам досаден.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Белите са по-умни от негрите?

                      Стефане,според мен и за (не знам думата,която не нецензурна) и за педерастите(гейове,хомо,педали,обратни-което е по правилата) не си съвсем прав.Донякъде е така,както ти го казваш.Само че аз лично познавам момиче,което обърна резбата на 24 г.Бяхме доста близки и съм говорил много с нея как е станало.Т.е. имам информация от "първа ръка" така да се каже.Но не му е тук мястото,все пак и деца четат.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Белите са по-умни от негрите?

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Ми, същото което ще кажеш ти за възродителния процес който в момента провежда Доган и действията му.
                        Сега няма цензура??? И има свободни медии???
                        Не очаквах чак такава тъпотия.
                        И вървете прочетете барем основните комунистически лозунги. Каквото казваха - това и правеха. Писна ми от дебилен антикомунизъм. Първо разберете явлението - после го критикувайте. Аз скачах на партийните секретари с техните камъни. Вие квичите като пудел на товарен влак.
                        Не мисля че ме познаваш достатъчно добре за да знаеш какво ще кажа за Доган.
                        Казах, че и в момента има цензура и свободни медии, явно ти нещо не си разбрал, хората след теб са разбрали. Няма да употребявам "аргументи" от сорта на "тъпотия" и от коя страна на линията са. Но това не променя факта че и по-време на светлия комунизъм пак си го имаше евфемизма, цензурата и съобразяването с "авторитетите".
                        Колко смел си бил срещу партийните секретари...тук има много фактори. Може да го обсъдим някой път на бира.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Ама не ставаше дума за това. А че днешната измама е по-фалшива и долнопробна и от комунистическата.
                        Това прозвуча малко като "американското джудже - най-голямото джудже на света" (модификация специално за Стефан ). Не знам как ги смяташ големините на измамите, ама и преди и сега са доста големи. Има нещо вярно че преди имаше малко повече хора които
                        Каквото казваха - това и правеха
                        но далеч не бяха всички.
                        [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Белите са по-умни от негрите?

                          Няма ген на женската хомосексуалност. Явлението е чисто културно. На мъжката има, и работата с нея е такава. След някоя година няма да има истински педали, както няма котараци с жълто и черно по козината едновременно.
                          Това па доказателство за какво е? И аз ходех всеки ден на училище покрай един плакат за комунизми и 80-та, и бях много тъжен че тъкмо като порасна, вече няма да има ни как да стана герой, ни да имам пари ...
                          Това беше прогноза. Която не се оправда. Както много други прогнози в разни епохи. Не виждам да е съдържала измама. Имаше власт на работниците и селяните, и простотията тържествуваше. Официално обявена, не подмолна. С времето обаче се създадоха професионалисти във всички области, роди се интелигенция, и последствията бяха неизбежни - комунизмът спря. Толкова.
                          Както и да го гледаш - все тая. През никой период от почти 200 000 години никои негри не са създали никаква цивилизация. Турени на най-богатото и безгрижно място съществувало някога в човешката история, в Калифорния, те пак не правят нищо. Какви още доказателства трябват? Е, в указания срок ще се появят окончателните.
                          Въпросът със сенилната деменция явно не е изследван подробно от засегналите го. Но в общия случай тя не сполетява хората, които цял живот мислят.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Белите са по-умни от негрите?

                            Ми, също така, през никой период от почти 200 000 години гените на различните хора не са мръднали особено. Цивилизацията е предимно следствие от околната среда, която кара гените да заработят. Не че тя ги създава, или поне не с такива скорости. Генетичната разлика между тебе и негъра е нищожна и е като капка в морето откъм цивилизационни, интелектуални и прочие способности. Виж, суровата зима и неплодородната земя са съвсем друга история...
                            Негрите из Калифорния не са и никога не са били в положение да създават някаква култура или цивилизация. Или, по-точно, били са в това положение точно колкото и африканските им събратя Ама еди коя си държава, населена от бивши роби, била тъпа... Бе, как да е умна ?! Нали и за това си трябва ноу-хау, дет се вика. Като не знаеш как се прави нещо, много ясно че няма да го направиш. Нашенското правителство от близкото минало, съставено от университетски преподаватели, да не би да беше умно ? В тая работа гените имат пренебрежима стойност...
                            А за указания срок... дай Боже да сме живи и здрави, пък ще видим.
                            С риск да ти докарам кошмари тая нощ: от сенилната и прочие деменции, опасявам се, не е застрахован никой ))
                            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Белите са по-умни от негрите?

                              Я дайте формулировка на термина "умен"...

                              Според мен, успеха на човекоподобната маймуна се дължи на това, че единствена в животинския свят, благодарение на конструкцията на ръката си е започнала да онанира, което е освободило голяма част от интелектуалния и потенциал!
                              При всички останали животни, той е блокиран от хормони!

                              Обер, я да видим ще ме опровергаеш ли?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Белите са по-умни от негрите?

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Я дайте формулировка на термина "умен"...

                                Според мен, успеха на човекоподобната маймуна се дължи на това, че единствена в животинския свят, благодарение на конструкцията на ръката си е започнала да онанира, което е освободило голяма част от интелектуалния и потенциал!
                                При всички останали животни, той е блокиран от хормони!

                                Обер, я да видим ще ме опровергаеш ли?
                                Щот не си ходил в зоопарка да видиш как шимпанзето си ръкоблудства съвсем спокойно и съсредоточено а ако го издразниш увисва на клетката на ръце но продължава да онанира с крак Така че ще имаш да взимаш
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X