Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Белите са по-умни от негрите?

    Изчезването на парите от Детройт е предпоставка да бъде изоставен. И белите го изоставят. Да, ама населението му не намалява... Идват черните и живеят на социални помощи...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Белите са по-умни от негрите?

      Аз пък все се чудя, защо в джаза, суинга и т.н. музикални стилове са все негри и тук-там някой евреин. Какво доказва това?

      Ами я ми кажете някои състезател, ас и т.н. жълтур или индус. Това какво доказва, че и те са тъпи ли? Иначе и негрите са имали асове - провери за ескадрилата Тъскигий.

      Изобщо, каква е тая дълбока комплексарщина да сочим, че "другите" са по-тъпи, по-грозни и изобщо по-смотани от нас?

      Искате ли още "изследавния", които "просто са вярни" с колко един ирландеци е по-тъп от един англичанин? Абсолютно е "доказцано" - 7 пъти. Ами един славянин от един немец (нарочно не казвам ариец)? Тонове материали има изписани, особено по този "казус".

      От Детройт "изчезват" парите? Интересно икономическ съждение. Аз пък си мислех, че американското автомобилостроене оттогава губи конкурентноспособност спрямо японското и европейското. Вече ще знам - и за това са виновни негрите. Ми, да ги бият, бе! Кво се церемонят...

      Коментар


      • #18
        До: Белите са по-умни от негрите?

        Хм. Когато човек който разбира от генетика ТОЛКОВА, казва такова нещо, аз кой знае защо съм склонен да му вярвам.
        В крайна сметка, живеем в материален и детерминиран свят. Има ген да ти е крив носа, и вероятността да няма ген за да си умен е изчезващо малка. Кога ще му дойде реда да изскочи в някой тираж не знам, не съм генетик. Човекът казва 15 - 10 години. Сигурно е по в течение от нас как броят тия компютри.

        Коментар


        • #19
          До: Белите са по-умни от негрите?

          Типично провинциално мислене - той, човекът е учЕн и много ги чатка нещата.... изобщо... Май имаше една такава песен за папагала и за жирафа, ама няма нужда от басните на разни евреи. Тук говорим за нАука, ей. Доказателства няма, обаче голЕм човек се изказва, да знаете. Ми, като е въпрос на време, нека първо го докажат, пък тогава ще го обсъждаме. Вкл. и какво всъщност доказва въпросното доказателство.

          Ма, както и да е. Щом намирате утеха или просвета в "научния расизъм", слушайте изкуфяли авторитети, които някога са били нещо и препрочитайте такива титани на науката като Алфред Розенберг. Само нещо ми се струва, че тия работи са все конюнктурни.

          Изобщо не виждам смисъла от такива генерални заключения и "изследвания". Какви последствия ще има такава глупост? Обществото само си се нарежда, при това далеч не на интелектуален признак.

          Коментар


          • #20
            До: Белите са по-умни от негрите?

            )) Не мисля че и най-бесния расист ще си мръдне пръста да дава такива милиарди за такива изследвания. Интуитивно твърдението е очевидно и вярно. Въпросът е кога ще се появи доказателството за него, в рамките на съвсем друго по-общо изследване. Така че в случая новината е не че някои са тъпи, а срокът в който ще е ясно защо са тъпи.

            Разбирам иронията ти, и я отдавам само на неопитност. Не си говорил с такива хора явно. В академичните речи заявление тип "Вие вероятно ще се затрудните донякъде да измерите ..." значи "Брато, оди прочети барем нещо от теорията бе, тва изобщо не се се мери". А "Съществено предполагам че така ще възникне противоречие с някои ранни работи на Коперник" значи направо "Колега, оди го ду..., Земята е кръгла, бе, льохман". Въпрос на стил. И на нормиране на ненормативната лексика.
            Човекът е казал това. Какво не са разбрали журналюгите си е техен проблем. Политиците вероятно са, ама не искат да повярват. Нито да се разчуе. Като минимум това ще е катастрофа в щатите. Понеже ще доведе до преразглеждане на вътрешната им политика.
            Така че, отново Честито на спечелилите!))

            Коментар


            • #21
              До: Белите са по-умни от негрите?

              Ако обслужва нечии интереси - това е конюнктура. Обаче безпредметна. Не виждам с какво твърденията, че негрите (в частност американските) са като цяло тъпи, грозни, миризливи и т.н. ще промени положението им към по-добро или към по-лошо. Ми, и аз имам мнение, че примерно китайците са ниски. И кво от тва?! Даже мога да го докажа статистически. И пак кво от тва?

              Ние като сме умни, снажни и красиви, да не сме прокопсали нещо?

              Иначе, колосални твърдение, а доколкото разбирам с предстоящи епохални доказателства и последствия. Вече рязко ще ограничат приема на негри в Станфорд и Калтек, а заетите в обслужващата сфера, пардон в чистотата, негри ще се повиши с 20%. За капак ще имаме научно успокоение защо негрите се избиват по гетата. Ми, щот са тъпи, уа! Друго си е да са умни като нас белите - направо по концлагери ще се преработваме в перилни препарати. Ум и мозък отсекъде.

              Коментар


              • #22
                До: Белите са по-умни от негрите?

                А, сигурно има различни сценарии по които ще стане белята. Още по-вероятно няма да е само една, нито само там. Но че ще стане весело не се съмнявам много.

                Коментар


                • #23
                  До: Белите са по-умни от негрите?

                  Значи, белята ще стане щото негрите са тъпи, а ние сме умни? Виж ти, какви дълбоки причини и конфликти зреят. Статистически погледнато обаче, "веселото" си го правим ние, с епизодични прояви на жълтурите. Миналия век имаме две т.нар. световни войни и към 120-150 млн убити в тях. Вярно, че в тази статистика, китайската бройка вече не е епизодична, ами твърде съществена, ама по-интересното е, че там почти няма негри. Ама това е щото нямат акъл да забъркат такива изтънчени противопоставяния като нас белите. Дето се вика - не са дорасли. Друго си е интелигентният бял човек да пипне. Веднага си личи нивото.

                  Бе, я обратно да берат памук и тютюн. Вече имаме научна обосновка. Май не била съвсем научна, ами интуитивна, но няма да издребняваме за "очевидни" неща, я.

                  В заключение - напълно съм съгласен с такова светило на световната нАука и с уважаемите съфорумци. Негрите са тъпи, най-малкото щото ми мязат на такива. Ние пък сме умни и само да ни чуят кръчмарските разговори, направо ще ги препредават от уста на уста през негърските им поколения. Да се знае кога бай Ставри е задал екзистенциалния въпрос "Ти мен уважаваш ли ме?" пред сътрапезната му, пардон - съакедимична компания.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Белите са по-умни от негрите?

                    Ъ-ъ. Данданията ще стане от това че до вчера официално се е твърдяло че всички са сини, а сега вече официално трябва да има тъмно сини. И значи принудителното равенство се отменя. От което пък радикално настроените и от двете страни ще викнат Вай! Скивахте ли сеа???, и ше се почне.
                    Даже майната и на Америка, там на битово ниво никой никога и не е вярвал в равенството, пък и е голяма та има място за резервати и бодлива тел. По-гот ще стане в претъпканата Англия, и съвсем - във веселата Холандия. Там до края на 60-те кастрираха циганите принудително след първото дете.
                    Хи-хи, простете френският ми))

                    Коментар


                    • #25
                      До: Белите са по-умни от негрите?

                      Айде пак с тая планова икономика и "равенство за всички". Това май го изживяхме. Иначе, никъде по никое време не е имало равенство. Едните винаги са били по-равни. Ако нещата ставаха с официална позиция по въпроса или с "научни аргументи", отдавна да сме цъфнали. Я, гледай какви са правителствените сводки за обстановката тук изобщо.

                      Каквото има да става и където е набрало, то не е заради някакви "научни" открития. Щели да открият гена за акъла... Ми, да открият още гени, та да докажат, че сме най-умните, най-благородните, най-работливите и изобщо най-големите пичове в историята на галактиката. Барем това малко ни поуталожи дълбоките комплекси. Щото на итнуитивно ниво усещаме, че някои неща с нас самите никак не са добре. И негрите нямат нищо общо с това. Обаче е характерно решението на проблема да се търси извън него като се прехвърли на фалшива следа.

                      Все пак, както вече казах, солидаризирам се с тоз титан на мисълта и с вас. Става ми едно спокойно и приятно, че съм представител на най-умната част от човечеството.

                      Бе, умното си е умно - в кенеф да го затвориш, от глад няма да умре.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Белите са по-умни от негрите?



                        Е, не аз насаждам принудително равенство. В това число днес и у нас. Не виждам никаква разлика между това и комунизма. Даже сега е по-натрапчиво и по-глупаво.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Белите са по-умни от негрите?

                          Това, че сега е по-натарпчиво и по-глупаво го приемам като майтап. Защото иначе е къса, да не кажа изкривена, памет.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Белите са по-умни от негрите?

                            Да попитам нещо.Ние имаме ли дефиниция на понятията "тъп" и "умен"?Защото според мен,това са чисто разговорни епитети,а не научнообосновани категории.И обикновено се прилагат за отделни индивиди.А когато някой започне да ги прилага за цели раси или народи-това вече е познато и сме виждали до какво води.
                            Ако мен ме пуснат в джунглите на Конго при някое племе,то аз ще бъда най-големия тъпанар в племето.Не познавам средата,не знам кои растения са ядливи,кои отровни,кои лечебни.Няма да мога да си уловя или убия храна и съответно няма да оцелея.Предполагам,че така ще стане с повечето бели.И в надгробното слово,вождът на племето ще каже:"Язък за човека,ама много тъп беше и затова си отиде.Ама те всички бели са така".Същата съдба го чака и него в бетонната джунгла на белите.Няма да изкара и седмица и ще го сгази нещо.Така че,казаното по-горе за първите 7 години е съвсем точно.
                            Никога не съм приемал на сериозно "научните" расови теории.Да не говорим,че според една не толкова отдавнашна,ние славяните следва да бъдем роби на арийците.Е,не ща!

                            Според мен нещата не опират до гени.Мисля,че решаваща роля да си "тъп" или "умен" като раса играе природата и особено климатът.Европейците още от най-дълбока древност са живяли при по-лоши условия.И за да оцелеят са се принудили да работят много и най-важното:да мислят.При африканците е обратното.И това е продължило много векове.Създали са се съответстващи традиции и обичаи.Даже и сега в арабските страни единственото "достойно" занятие за мъжа е търговията.Физическият труд е презрян,а който не вярва-нека си намери няколко араби за зидари,мазачи и изкопчии.

                            А за равенството-това и друг път сме го обсъждали.Не сме равни,никога не сме били и няма как да бъдем.Още ми е смешно онова за "равния старт" у нас.Като сме равни,що американците където и да се заврат се имат за по-равни от останалите?
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Белите са по-умни от негрите?

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Е, не аз насаждам принудително равенство. В това число днес и у нас. Не виждам никаква разлика между това и комунизма. Даже сега е по-натрапчиво и по-глупаво.
                              Кой пък е казал, че при комунизма ще има равенство? Основната му аксиома е "От всекиго според възможностите, на всекиму според потребностите", а не от всекиго еднакво и на всекиму еднакво!.
                              Това, че псевдосоциалистическите идеолозии четат теорията на Маркс и Енгелс, като дявола евангелието е съвсем отделен въпрос.
                              Изобщо теорията за равенството е крива, много крива. Имало едно време в древна Елада един разбойник с прякор Прокруст. Той бил привърженик на равенството и изравнявал с меча си височината на хората, така че да пасва точно на неговото ложе (легло за незнаещите). При проверка обаче на неговия собствен бой обаче се оказало, собственото му ложе е късо, та митологичноя герой Тезей скъсил Прокруст с една глава!
                              Та толкова за равенството. Колко камъка намерени свободно в природата са равни (еднакви)? Тухлите и дяланите камъни са ги измислили нечии извратени човешки умове с цел опростяване на строежа и намаляне на творческото му начало.
                              Та на въпроса - негрите били по-тъпи. Кой го казва - бял. А дали нетъпите бели са по-щастливи? Възраждането на апартейда няма да доведе до нищо добро. Развитието е феномен, който се ражда от разнообразието!
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Белите са по-умни от негрите?

                                Най-общо казано, интелигентността е способността да се обхващат много привидно несвързани явления и между тях да се правят абстрактни връзки и анализ.

                                Каква е дефиницята за негър не се наемам да кажа.

                                Обаче имам чувството, че интелектът е много повече групов разум, отколкото индивидуален. Затова противостоянията са между нации, а не между индивиди. Та, въпросният групов разум се подхранва от възможността да се съхранява и разпространява информацията, или с думи прости - писменост и "комуникации". Само, дето развитието му е циклично, а не прогресивно, щото след подема на гръцката и римската култура тук следват едни яко безпросветни и затъпяващи времена, на които ние викаме "Средни векове", ама за някои буквално са "Тъмни". Баш тогава имаме "взаимодействия" със северните африканци (които нищо не строят и нищо не правят) и които изпадат в тих ужас от културното и интелектуално ниво на средния европеец.

                                ТА, да перефразирам "битът определя съзнанието" в "средата определя акъла". Май, тук има доста затъпници на тезата, че последното поколение нашенци е "яко тъпо". Е, дори и да е така, това генетично ли е обусловено или просто децата растат в тотално безвремие и пълна абдикация на всеки от всичко?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X