Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между Персийския залив и Каспийско море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Между Персийския залив и Каспийско море

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Объркал съм. Снимката ми е от 24 юни, а не от 24 май. Сега чак се усетих че шести месец е юни, а не е май.
    Владич, страшен си. За всяка моя снимка, можеш да извадиш две.

    Иначе днес се спуснахме по южната магистрала - от Аксарай към Адана. Пътят е супер - минава през една планина и се спуска долу в Адана. Магистралата е с много завои и тунели. Беше доста топло по едно време - 23-25 градуса. Чудно каране, минахме 700 км до един провинциален кюрдски град преди Диарбекир - Сиверек. Тука пътят вече не е толкова перфектен, но там където няма турски знамена и Ататюрк е така. Между другото тук сме минавали 2012, но този град не ми е направил никакво впечатление, освен че имаше някакъв протест и бяха затворили пътя, доколкото си спомням беше точно в този град.

    Утре караме до Ван, и другиден трябва да влезем в Иран. Точно така го и бях смятал (4 дни път и на петия влизане), макар да се надявах да успеем един ден предварително.

    Между другото сега ъпдейтвам серизно тракчето http://beta.myadventure.bike/trips/11 - там има и снимки. Ако намирам Интернет го правя още през деня, така че може да гледате там.


    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
    Снимките са страхотни, с какъв обектив са правени?
    Основно с Olympus E-M5 и M.Zuiko 12-40 и 40-150. Може да има и някоя снимка с телефона, но те си личат. Имам и още два обектива, но в момента почти не снимам.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #32
      От: Между Персийския залив и Каспийско море

      Гледам, че карате южно от езерото Ван. От тук нагоре на североизток от град Ван към Догубаязит има два по-високи превала и проходи, но пътя в по-голямата си част е широк с повече от две платна и плавни завои. Има един превал от 2644 м нмв, който е по-близо до Догубаязит, дано да няма там сняг по пътя. Той самият град Ван е на 1800 м надморска височина.
      Удължихте си пътя с над 400 км с това спускане на юг, почти до Сирия, но пък избегнахте планините и проходите по пътя Сивас - Ерзинчан - Ерзурум - Догубаязит, което и според мен беше правилното решение за тази ранна пролет в Турция.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Между Персийския залив и Каспийско море

        Владич, доколкото знам няма да пресичат границата при Догубаязит, а долу при Урмия

        Коментар


        • #34
          От: Между Персийския залив и Каспийско море

          Владич, Бойко правилно ти казва. Ще минем през Есендере, такава врътка не бихме направили ако щяхме да влизаме в Догубаязит - оттам ще се връщаме. Иначе си забравил - тия пътища сме ги минавали през 2012-та, вкл. тоя към Агръ, който тогава се строеше, знам ги.

          Днес карането беше супер, стана малко студено чак на Ван, но не толкова зле. Имаме само един проблем - навлязохме в кюрдските райони и на всяка бензиностанция пием чай и лаф моабет по 30 мин. с гуугъл преводача.

          Обновил съм страничката със снимки.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #35
            От: Между Персийския залив и Каспийско море

            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
            Имаме само един проблем - навлязохме в кюрдските райони и на всяка бензиностанция пием чай и лаф моабет по 30 мин. с гуугъл преводача.
            Хихихи

            Коментар


            • #36
              От: Между Персийския залив и Каспийско море

              [QUOTE=damon;2751880]Владич, Бойко правилно ти казва. Ще минем през Есендере, такава врътка не бихме направили ако щяхме да влизаме в Догубаязит - оттам ще се връщаме. Иначе си забравил - тия пътища сме ги минавали през 2012-та, вкл. тоя към Агръ, който тогава се строеше, знам ги.

              Ми забравил съм... Старост нерадост...
              Щом ще минавате през Есендере вие сте стигнали. От Ван до там са към 100-150 км. Днес ще сте вече в Иран.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #37
                От: Между Персийския залив и Каспийско море

                Дано не сте се набутали и вие при Хюсеин. Вече почва културния шок и супер приключението.

                Коментар


                • #38
                  От: Между Персийския залив и Каспийско море

                  Бойко, при Хюсеин сме. Знам му мурафетите, засега сме супер, спазарихме се на нещо което ни устройва. За наша огромна изненада пристигна един български джип - Дончо и компания два часа след нас. А при Хюсеин нещата са добре - днес си докара нов gsxr 1000 от Табриз. Било забранено да се карат големи мотори в Иран...

                  На границата беше весело - обновил съм страничката, има и снимки.

                  А за културния шок - да ти кажа преди два дена бяхме в едно малко кюрдско градче в Турция и там шокът е по-голям. В Урмия е доста чисто и подредено някак си... Карането им е малко откачено, но ще свикнем със свирката. Утре мисля да спрем в Санададж - аз имам едно определено отношение към кюрдите и искам да им видя иранската столица. После Есфахан и Шираз - малко култура.

                  Между другото ти като експерт по Иран - Хюсеин разправя, че на повечето бензиностанции имало бензин 85, само в големите градове е 95. 85 става ли за каране, ако го смесиш с някакво количество 95?...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Между Персийския залив и Каспийско море

                    За бензина няма никакъв проблем. Става за каране идеално. Ако можете избягвайте градовете да минавате през тях по пътя, че има легнали полицаи свят да ти се завие. Има си околовръстен път на почти всички.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Между Персийския залив и Каспийско море

                      Много се радвам за вас...
                      Санандаж,е моят голям пропуск във Иран,искам много снимки...
                      Бензина е ок,моята Ямаха не правеше разлика 95/85.
                      Бойко е прав,много внимавайте за легналите полицаи,размерите са им извън всякакви норми.
                      Димитър Анастасов
                      d.anactacov@gmail.com

                      Коментар


                      • #41
                        От: Между Персийския залив и Каспийско море

                        Приятно и безаварийно пътуване! Ще следя темата с интерес... хубава страна със страхотни хора!
                        Rav 4 II D4D

                        Коментар


                        • #42
                          От: Между Персийския залив и Каспийско море

                          СПОТ-а работи, ама другата страница остана при Хюсеин.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Между Персийския залив и Каспийско море

                            Приказно пътешествие се очертава. Поствайте снимки, ако може. Желая приятно каране и живи и здрави да се завърнете.
                            WR 250 F, KLX 450 R

                            Нито съм вреден,
                            нито излишен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Между Персийския залив и Каспийско море

                              Браво за Palangan. Личи си, че сте се подготвили с информация.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Между Персийския залив и Каспийско море

                                Какво има там в Паланган? Видях, че специално се отбиха там.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X