Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

    Здравейте,
    както става ясно от заглавието на темата, нужен ми е адвокат, който има опит с подобни казуси, за да ми разясни дали изобщо има възможност да се премахне този запор.

    Историята е следната - Въпросната кола е придобита през 1998г. През 2003-2005г /вече не помня точно/ дойде изискването за смяната на старите номера с новите с БГ флагчето. За тази цел колата трябваше да мине на каналите в КАТ, където на скенера излезе, че номера на рамата е пренабиван - доколко е вярно, не знам, но както и да е....
    Взеха талона на колата. Докато течеше проверката карах с временен зелен талон около 6 месеца, който трябваше да се подновява всеки месец. Накрая излезе прокурорско постановление, че колата не се издирва и всичко е наред - имам го налично. Направиха ми нов талон и ми го върнаха.

    Миналата година тръгнах да я продавам. Имаше купувач, който много я хареса. Преди сделката кандидат купвача, чрез негов приятел в КАТ, проверил по регистрационен номер колата и излязло, че има запор за продажбата и, което беше неприятна изненада за мен. Сделката не се осъществи....

    Ходих лично в КАТ да проверя това нещо и се оказа истина. Никой там не можа да ми отговори защо този запор седи вече повече от 10 години при положение, че има прокурорско постановление, че колата е чиста, имам издаден нов талон и т.н. Общо взето в КАТ не получих никакво съдействие по темата от никого. Много хора ми казаха, че запора седи поради мърльовщината на някой чиновник, който чисто формално не го е премахнал след проверката и прокурорското постановление, и сега това се оказва проблем, но все пак тези хора не са специалисти в тази област.

    Може ли да ми препоръчате адвокат по такива казуси, за да се изясни ситуацията и да знам какво да правя с колата. Засега единствената възможност е да я разкостя и да я продам на части, което е неприятна и времеотнемаща работа, а и е грехота? Тя е на 24 години, но пазарната и стойност в това състояние е около 13 000лв, което не е никак малко, т.е. струва си да се води дело, ако изобщо има такава възможност.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-04-15, 10:24. Причина: Шрифт

  • #2
    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

    Аз ще те посъветвам първо да провериш номера на рамата , пренабиван ли е или не. Да провериш по номера дали тази кола съществува и къде , да не се окаже , че има двойник в Канада или Мексико примерно. И ако всичко е наред , чак тогава си давай парите по адвокати , да не стане така , че хем пари да дадеш , хем без кола да останеш. Не казваш марката и модела на колата , нито от къде си я купил , но повечето луксозни автомобили от тези години са с пренабити номера , такава беше модата при някои хора , да карат краден автомобил.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

      Имал съм такъв подобен случай,беше около далечната 2000-на г.Ако са ти я върнали на "отговорно пазене" мисля,че това означаваше само да управляваш автомобила в границите на България-без право да излизаш в чужбина и без право да я продаваш.Тоез води се,че не е твоя собственост въпреки,че е на твое име и плащаш данъците и(Което не мога да го разбера какво означава).Може и от там да е запора.В моя случай не можаха да се справят адвокатите,а пръснах пари колкото да си купя нова,същата кола без никакъв резулт.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • #4
        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Аз ще те посъветвам първо да провериш номера на рамата , пренабиван ли е или не. Да провериш по номера дали тази кола съществува и къде , да не се окаже , че има двойник в Канада или Мексико примерно. И ако всичко е наред , чак тогава си давай парите по адвокати , да не стане така , че хем пари да дадеш , хем без кола да останеш. Не казваш марката и модела на колата , нито от къде си я купил , но повечето луксозни автомобили от тези години са с пренабити номера , такава беше модата при някои хора , да карат краден автомобил.
        Колега, да беше прочел малко по-внимателно първият пост.

        По казуса: Колега, след като имаш "прокурорско", нямаш проблем, въпрос на процедура, но ще трябва някой да ти свърши работа, че явно сам няма да се оправиш.
        Няма нужда от "дела".
        Тук има кой да те посъветва, стига да види темата и има желание.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

          Благодаря за отговорите. Надявам се наистина да има някой, който да може да се спави с тези чиновници.

          Колата не заслужава да се продаде на части...


          Колкото до първия отговор, около половин година тече проверка на тази кола, т.е. на рамата и дали се издирва някъде и т.н. По спомен от Интерпол чакахме потвърждение, че не се издирва, т.е. рамата е проверявана и няма двойник. И чак тогава се издаде прокурорското постановление.

          Колата е S клас от 1991г в прекрасно състояние и на реални 168 000км. От около 12г се кара само лятото до морето и обратно и понякога уикендите, колкото да се раздвижи - общо взето паметник, който обаче си иска поддръжката. Една кола се съсипва повече, като не се кара, отколкото като се кара.....
          Последно редактирано от shotgun600; 19-04-15, 10:06.

          Коментар


          • #6
            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Колега, да беше прочел малко по-внимателно първият пост.

            По казуса: Колега, след като имаш "прокурорско", нямаш проблем, въпрос на процедура, но ще трябва някой да ти свърши работа, че явно сам няма да се оправиш.
            Няма нужда от "дела".
            Тук има кой да те посъветва, стига да види темата и има желание.
            Явно не си патил за да видиш как в BG прокурорското не важи в полицията.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #7
              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

              Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
              Явно не си патил за да видиш как в BG прокурорското не важи в полицията.
              Знае ли се ?!

              "Всяка болка има лек"- народна поговорка, и е въпрос на подход.
              ... а и човек трябва да се занимава с това което му е по възможностите, че като скачаш в мътна вода за пръв път, щото ти е изпаднал нЕкой лев и искаш да станеш "играч", после пускаш такива теми.

              P.S. Ако въпросната S-klasa от '91, би трябвало да е "гладка лайсна" и има някаква цена ако е 420 или 500, и е слънчева,
              щото всичко друго е скрап, и нЕма и едно болтче на кой да продадеш.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Колега, да беше прочел малко по-внимателно първият пост.

                По казуса: Колега, след като имаш "прокурорско", нямаш проблем, въпрос на процедура, но ще трябва някой да ти свърши работа, че явно сам няма да се оправиш.
                Няма нужда от "дела".
                Тук има кой да те посъветва, стига да види темата и има желание.
                Много добре съм го прочел. А ти прочете ли , че иска да продава автомобила , това значи , че пак трябва да мине през канала , и ако пак се установи наличие на цветни метали под цифрите на номера , какво правиме?
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Много добре съм го прочел. А ти прочете ли , че иска да продава автомобила , това значи , че пак трябва да мине през канала , и ако пак се установи наличие на цветни метали под цифрите на номера , какво правиме?
                  Ма то отдавна е установено, че има вмешателство, а и не е нужно да са цветни и да са под номера.

                  P.S. Ехе, Колега, с това "цветни метали под цифрите на номера" ме върнА повече от 20 години назад. Сега се сетих, че на един човечец му заключиха колата пред мен, щото му разчовъркаха номера, и верно беше оловен! Става въпрос за 114-ка, която по това време вече никой не броеше за кола, а и тази беше като за скрап,
                  а на 114, а мисля и на 115, номера е на предната маска, над единия фар (ама в момента не се сещам кой), което пък прави това с оловото още по-голяма простотия.
                  Това стана малко след '90-та, и май още не бяха измислили акцизния канал.
                  Около '95-та мой приятел си купи двуврато Volvo от около '60-та, и като го приведе в движение, и мина през КАТ, му намериха "същия проблем".
                  Явно тая "технология" е била масова '70-те и началото '80-те години.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-04-15, 11:23. Причина: P.S.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                    Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                    Благодаря за отговорите. Надявам се наистина да има някой, който да може да се спави с тези чиновници.

                    Колата не заслужава да се продаде на части...


                    Колкото до първия отговор, около половин година тече проверка на тази кола, т.е. на рамата и дали се издирва някъде и т.н. По спомен от Интерпол чакахме потвърждение, че не се издирва, т.е. рамата е проверявана и няма двойник. И чак тогава се издаде прокурорското постановление.

                    Колата е S клас от 1991г в прекрасно състояние и на реални 168 000км. От около 12г се кара само лятото до морето и обратно и понякога уикендите, колкото да се раздвижи - общо взето паметник, който обаче си иска поддръжката. Една кола се съсипва повече, като не се кара, отколкото като се кара.....
                    Ти свърза ли се със стария собственик когато се появи проблема с номера , давал ли е някакви показания при проверката , или всичко е минало без неговото знание?
                    И не каза от къде си я купил , от България или друга държава?
                    Последно редактирано от motor_men; 19-04-15, 11:03. Причина: допълнение
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Ма то отдавна е установено.
                      Кое е установено , колата е била десет години в КАТ или някое РПУ та да важи това което е установено?
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Кое е установено , колата е била десет години в КАТ или някое РПУ та да важи това което е установено?
                        Това:

                        Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        както става ясно от заглавието на темата, нужен ми е адвокат, който има опит с подобни казуси, за да ми разясни дали изобщо има възможност да се премахне този запор.

                        Историята е следната - Въпросната кола е придобита през 1998г. През 2003-2005г /вече не помня точно/ дойде изискването за смяната на старите номера с новите с БГ флагчето. За тази цел колата трябваше да мине на каналите в КАТ, където на скенера излезе, че номера на рамата е пренабиван - доколко е вярно, не знам, но както и да е....
                        Взеха талона на колата. Докато течеше проверката карах с временен зелен талон около 6 месеца, който трябваше да се подновява всеки месец. Накрая излезе прокурорско постановление, че колата не се издирва и всичко е наред - имам го налично. Направиха ми нов талон и ми го върнаха.

                        Миналата година тръгнах да я продавам. Имаше купувач, който много я хареса. Преди сделката кандидат купвача, чрез негов приятел в КАТ, проверил по регистрационен номер колата и излязло, че има запор за продажбата и, което беше неприятна изненада за мен. Сделката не се осъществи....

                        Ходих лично в КАТ да проверя това нещо и се оказа истина. Никой там не можа да ми отговори защо този запор седи вече повече от 10 години при положение, че има прокурорско постановление, че колата е чиста, имам издаден нов талон и т.н. Общо взето в КАТ не получих никакво съдействие по темата от никого. Много хора ми казаха, че запора седи поради мърльовщината на някой чиновник, който чисто формално не го е премахнал след проверката и прокурорското постановление, и сега това се оказва проблем, но все пак тези хора не са специалисти в тази област.

                        Може ли да ми препоръчате адвокат по такива казуси, за да се изясни ситуацията и да знам какво да правя с колата. Засега единствената възможност е да я разкостя и да я продам на части, което е неприятна и времеотнемаща работа, а и е грехота? Тя е на 24 години, но пазарната и стойност в това състояние е около 13 000лв, което не е никак малко, т.е. струва си да се води дело, ако изобщо има такава възможност.
                        и процедурата се е провлачила във времето, но е минала, както много други подобни.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                          Я да уточним някои работи:
                          Думичката ЗАПОР е от друга част на правото и не може да се отнася до казуси като кражба и пренабити номера. Ако в КАТ са казали че е именно запор - значи е запор и е грубо казано е свързано с това че някой на някого дължи някакви пари и не ги е платил.

                          От друга страна, "имам приятел в КАТ" звучи като начало на изнудване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Я да уточним някои работи:
                            Думичката ЗАПОР е от друга част на правото и не може да се отнася до казуси като кражба и пренабити номера. Ако в КАТ са казали че е именно запор - значи е запор...
                            Знаеш ли ги какво са имали предвид умниците ? Може би имат предвид чл.143, ал. 3 от ЗДвП.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Ма то отдавна е установено, че има вмешателство, а и не е нужно да са цветни и да са под номера.

                              P.S. Ехе, Колега, с това "цветни метали под цифрите на номера" ме върнА повече от 20 години назад. Сега се сетих, че на един човечец му заключиха колата пред мен, щото му разчовъркаха номера, и верно беше оловен! Става въпрос за 114-ка, която по това време вече никой не броеше за кола, а и тази беше като за скрап,
                              а на 114, а мисля и на 115, номера е на предната маска, над единия фар (ама в момента не се сещам кой), което пък прави това с оловото още по-голяма простотия.
                              Това стана малко след '90-та, и май още не бяха измислили акцизния канал.
                              Около '95-та мой приятел си купи двуврато Volvo от около '60-та, и като го приведе в движение, и мина през КАТ, му намериха "същия проблем".
                              Явно тая "технология" е била масова '70-те и началото '80-те години.
                              Колко и да ти е смешно , това е "технологията" която ползваха бандитите през онези години , в днешно време ползват друга "технология"
                              Ако въпросният автомобил е купен регистриран от България през 1998г. , вероятността да не е с пренабит номер клони към нула. Относно прокурорското постановление , ако номера е заличен , корозирал , и е набит нов и има документ за това, става , но пише , че е пренабит. Та ако бившият собственик е "помогнал" за прокурорското постановление , при повторно установяване , че има интервенция по номера , няма да има кой да помогне , и спокойно могат да кажат , че номера е пренабиван след първата проверка. Затова за да му е мирна главата на човека , най-добре сам да провери , пренабиван ли е тоя номер или не е , ако е пренабиван , по-добре да си я кара докато се разпадне и после за скрап.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X