Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

    Егати простотиите в тая държава. Всеки ден нова тема с казуси подобни на този на колегата. Все някъде нещо не разбрал, не видял, не знае за какво става дума. А добросъвестния купувач и евентуално продавач (в случая приемам, че колегата е невинен) ходят с месеци и години по мъките.
    Интересно ми е как ще се развие този казус.

    Коментар


    • #32
      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

      Преди години се мотах сума време между Пловдив и Стара Загора за една скапана стара бричка. Изкараха я крадена... след 2 вагона нерви и скандал в КАТ, се оказа, че някаква кифла трудно различава 4 от 5 и Уекинко пообъркала номерата... сега пак бера ядове. Колата е отдааааавна бракувана, по канален ред, без шмекерии, обаче оня ден ми дойде писмо, че дължа 38 стотинки данък
      Чудя се дали да очаквам запор заради дължимата сума в скоро време...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

        Напълно е възможно и да е грешка... На времето на границата ни спряха/арестуваха с полиция и т.н. бус Мерцедес...
        Бил за издирване... Оказа се че издирвали не Мерцедес, а Москвич (явно откраднат за скрап - кой краде такова нещо), ама номерата били ПОДОБНИ (различна буква в края М/Н).. За щастие за 2-3 дни в КАТ се оправихме, но стреса си остана
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Оказа се че издирвали не Мерцедес, а Москвич
          Ахаахха, не били компютри, а компоти......





          Въпрос: Има ли начин някъде да се направи повторна проверка дали рамата наистина е манипулирана?

          Коментар


          • #35
            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

            И аз мисля, че първо трябва да провериш от къде е запора.

            Тази есен имах разправии. Преди 2 години продадох старото Рено на баща ми (роден и винаги живял в Пловдив)- както си му е реда, през нотариус, с бележка за платени данъци. Никакви проблеми. След месец проверих, дали новия собственик е регистрирал колата на негово име (че беше циганин и имах някакви съмнения) - колата беше регистрирана в КАТ както си му е реда.

            Един слънчев ден пристига писмо от съседната ни община "Куклен". Явих се аз (упълномощен) и ми казват "Така и така имате неплатени данъци за 10 години !!! Съответно ще последва запор на сметки, заплати, пенсии, запор на автомобила и т.н."

            Шах и паника. Баща ми никога не е живял в общ. Куклен, нито някой някога е регистрирал колата там (новия собственик е от трета община). Започнахме да се разправяме и лелката вика "Да бе , вярно, пише адрес общ. Пловдив, гр. Пловдив ул ****, как е попаднала тази кола тук ..?" Излизам аз навън и дочувам разговор на едни лелки, че община Куклен е разпратила такива писма на 4000 неизрядни длъжници. Питам се аз, колко ли са такива като мен, дето хал хабер си нямат.

            Отидох в нашата общ. Пловдив, извикаха шефката, провери и тя: "Господине, всички задължания са платени, вашата партида е закрита преди 2 години ..." Да бе, тук всичко е наред, ами какво правя в общ Куклен ..? Звънна нашата шефка на шефката на ДМДТ - Куклен - "Колежке, тук една кола - при нас всичко е платено, партидата е закрита ..." От отсреща последва отговор: "Не ме интересува, аз имам да събирам данъци ..." и затвори телефона.

            Оказа се пълна простотия. Общ. Куклен е създадена преди 5-6 години. И преди това, нейните граждани са плащали данъци в Пловдивската дирекция за местни данъци и такси. Когато създали новата община, някой е прехвърлил всички партиди в новата община, но явно е прехвърлил и доста грешни партиди. Тъпа компютърна (операторска) грешка при прехвърлянето на данни. Така сме се озовали като длъжници в новата общ. Куклен, без никой, никога да е живял там. Съответно сме останали като неизрядни длъжници там.

            Последва ходене наляво-надясно, изкарване на необходимите документи, писмо от адвокат, изпратено препоръчано. От общ. Куклен се извиниха и казаха, че партидата е закрита като грешна и недействителна и ние нищо не дължим повече.

            Извинявам се за дългия пост, но това е един пример, как без вина можеш да се окажеш виновен и неизряден длъжник, без да си имаш хал хабер от това.

            Та провери от къде е запора!
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

              Познавайки системата за регистрация в КАТ, НЯМА начин да не се знае поне от кой е наложен запора (това, ако е запор де). Ако е нещо друго, то продавача трябва да си го знае!
              Има малка вероятност случая да е друг, ама е твърде малка тази вероятност.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                Не се знае от кого е. Просто пише "запор" и нито дума повече.

                Засега мисля да проверя за задължения на фирмата, на която се води колата, по начина, по който Bogoljub Gagic предложи по-горе.

                Коментар


                • #38
                  От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Познавайки системата за регистрация в КАТ, НЯМА начин да не се знае поне от кой е наложен запора (това, ако е запор де)
                  Хм... Питай г-н Джамбазов

                  Секса почва след опита за регистрация в КАТ. Оказа се, че въпреки, че веща ми е възложена по надлежния ред от съдия изпълнител, нямало как да се регистрира в КАТ защото видиш ли имала запор в КАТ София. На кой е запора? "Ами ние незнаем, само излиза че има запор".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Питай
                    Е у тая тема освен плюене по сичко и сички изкарват чси-тата съдии
                    Иначе КАТ е нормално да не знаят от кого е запора, щото им излиза кодирано. Но могат да снесат едно номерче и по него и те така Ма кво ти обяснявам
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                      Преди две години имах проблеми с държавни институции ,които ме правиха на маймуна ... и след невъзможността да се разбера с тях реших да пиша до кабинета на Националния Омбудсман . Решението на проблема се реши точно за 32 календарни дни(за което съм им много благодарен) ... държавните служители изведнъж взеха присърце проблема и станаха много любезни
                      Последно редактирано от New hope; 23-04-15, 07:02.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #41
                        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Иначе КАТ е нормално да не знаят от кого е запора, щото им излиза кодирано. Но могат да снесат едно номерче и по него и те така Ма кво ти обяснявам
                        Да-да - на тебе ти дадоха една много пълна и полезна информация в КАТ, нали ? Трябваха методи на много нещо популярния тук активен гей Тюринг да се прилагат за разгадаването й.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ....
                          Но могат да снесат едно номерче и по него и те така ......
                          Ахъм. И най-често на ЧСИ.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Да-да -.....
                          Не се прави на щур ей!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                            Принципно запор се вдига само и единствено от този който го е наложил.
                            0899 87 87 92 Христо
                            Митцубиши Паджеро 2 3,5 бензин
                            Тойота Авенсис 2.2 Д4Д
                            Шкода Суперб 3,6 бензин

                            Коментар


                            • #44
                              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                              Здравейте,

                              Използвам темата тъй като доста наподобява моя проблем. Ще се опитам да бъда максимално кратък. Имам кола, закупена от баща ми през далечната 98-99-а година като в проследствие разбира че е с пренабита рама. Колата се задържа в КАТ и след няколкомесечни усилия се издава прокуроско постановление, че колата може да се притежава от баща ми, но не може да се продава, прехвърля, да се излиза извън граница с нея и т.н. Както и да е, въпреки всичко се издава талон, абсолютно всичко легално. До тук добре. Да, но още с купуването на колата, тя е регистрирана като кола с 1.6 двигател, 4 цилиндъра, а всъщност тя е 2.3 - 6 цилиндъра.. Преди няколко години баща ми за съжаление почина, прокурорското постановление сякаш изчезна с него, защото не мога да го намеря. Отидох в КАТ, обърнаха ми внимание за 2 минути с думите, че колата трябва да се дерегистира и че не е възможно да се прехвърли на мое име. Накрая човек от обркъжението там ми каза да си я карам на баща ми на името. Това добре, но аз имам намерение да вкарам сериозна инвестиция в колата и мисълта, че просто един ден ще ме спрат и ще отворят капака за да видят какво има под него доста ме притеснява. Та въпросът ми е, колата е регистрирана легално след прокурорското постановление и всичко би трябвало да е ок, тоест там не би трябвало да имам проблеми свързани с рамата, кражба и тн. НО, какви са вариантите пред мен относно мотора, какво бихте ме посъветвали? Да карам и да рискувам? От КАТ едва ли не ми казаха, че друг вариант няма ако искам автомобилът да е в движение.. Какво правя ако един слънчев ден полицай ме спре, отвори капака и ме пита защо колата по талон е 1.6, а всъщност видът на мотора казва друго?

                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                                Номерът на мотора верен ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X