Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Колко и да ти е смешно , това е "технологията" която ползваха бандитите през онези години , в днешно време ползват друга "технология"
    Ако въпросният автомобил е купен регистриран от България през 1998г. , вероятността да не е с пренабит номер клони към нула. Относно прокурорското постановление , ако номера е заличен , корозирал , и е набит нов и има документ за това, става , но пише , че е пренабит. Та ако бившият собственик е "помогнал" за прокурорското постановление , при повторно установяване , че има интервенция по номера , няма да има кой да помогне , и спокойно могат да кажат , че номера е пренабиван след първата проверка. Затова за да му е мирна главата на човека , най-добре сам да провери , пренабиван ли е тоя номер или не е , ако е пренабиван , по-добре да си я кара докато се разпадне и после за скрап.
    Забавно ми е щото ми направи пътуване във времето,
    а какво са ползвали бандитите не ме интересува,
    но ако знаеш, разкажи ни, та да се предпазим от подобна ситуация.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Ти свърза ли се със стария собственик когато се появи проблема с номера , давал ли е някакви показания при проверката , или всичко е минало без неговото знание?
      И не каза от къде си я купил , от България или друга държава?
      Колата е купена от България, като преди това е била на поне още един човек.
      Никой не е търсил стария собственик за нищо.
      6 месеца тече проверка по случая като накрая нищо не се установи, сложиха и нов номер, дадоха новите документи и така до наши дни.

      Коментар


      • #18
        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Я да уточним някои работи:
        Думичката ЗАПОР е от друга част на правото и не може да се отнася до казуси като кражба и пренабити номера. Ако в КАТ са казали че е именно запор - значи е запор и е грубо казано е свързано с това че някой на някого дължи някакви пари и не ги е платил.

        От друга страна, "имам приятел в КАТ" звучи като начало на изнудване.
        Ами наистина така пише - "Запор" с червени букви. Ходих в КАТ при някакъв /вече не помня с какъв чин беше/, който въведе номера на колата и на екрана излязоха данните и, а накрая само едно "Запор". Питах го откъде идва този запор и защо има запор, но той нищо не може да каже. Питах го как може да се разбере за какво изобщо става дума, а той каза, че не знае....

        Колкото да човекът, който искаше да я купи - категорично не би направил такъв опит. Просто неговият приятел е направил същото, което и аз направих в КАТ - тоя с пагоните е проверил на компютъра данните за колата и е казал същото, което после каза на мен като го посетих в КАТ - "Запор".

        Понеже не съм плащал данъка на колата поне от 7 години и се е натрупало някакво задължение, ходих и в НАП с надеждата, че те са го наложили този запор заради неплатен данък, но оттам казаха, че не правят такива неща и не е от това.
        Общо взето не става ясно запора от къде идва и дали наистина е свързан с пренабитите номера....Просто не знам откъде да получа информация, затова търся подходящ адвокат.

        Коментар


        • #19
          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

          НАП няма нищо общо с данъка.
          Пробвай в общината.

          Коментар


          • #20
            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

            Миналата година продадох ремарке през нотариус. При регистрацията от новия собственик излиза запор на ремаркето , свалят му номерата и арестуват ремаркето. Купувача ми звъни и кво ся. Отивам в КАТ - запора е от НАП(а твоя откъде е?) Отивам в НАП - няма запор. След 2 часа ровене в компютрите (много беше заинтригуван инспектора) намери запор от 100лв за 2005год. данък на ЕТ. Аз му казвам всичко съм платил. Намери че действително съм платил запора но 2007год. Отиваме при друг инспектор и той казва нямаш запор.Да ама не. Добре дай бележка - много съм малък аз не мога!!!! Два месеца продължи тази сага.Дадоха ми бележка че отпада запора но- познай . Тя не важи за КАТ.Тя е само за мен (да се хваля) КАТ трябва да си получат бележката по служебен път. Въоръжи се с търпение и всеки ден трябва да ходиш .Няма да им издържат нервите. С поздрав Борето(Лично шефа на НАП - господине не се притеснявайте всичко ще се оправи) Виновен нямаше .
            В КАТ ми казаха откъде е запора(с талона и лична карта) и ти пишат на едно листче номер и дата от кога е.

            Коментар


            • #21
              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

              Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
              Ами наистина така пише - "Запор" с червени букви. Ходих в КАТ при някакъв /вече не помня с какъв чин беше/, който въведе номера на колата и на екрана излязоха данните и, а накрая само едно "Запор". Питах го откъде идва този запор и защо има запор, но той нищо не може да каже. Питах го как може да се разбере за какво изобщо става дума, а той каза, че не знае....

              Колкото да човекът, който искаше да я купи - категорично не би направил такъв опит. Просто неговият приятел е направил същото, което и аз направих в КАТ - тоя с пагоните е проверил на компютъра данните за колата и е казал същото, което после каза на мен като го посетих в КАТ - "Запор".

              Понеже не съм плащал данъка на колата поне от 7 години и се е натрупало някакво задължение, ходих и в НАП с надеждата, че те са го наложили този запор заради неплатен данък, но оттам казаха, че не правят такива неща и не е от това.
              Общо взето не става ясно запора от къде идва и дали наистина е свързан с пренабитите номера....Просто не знам откъде да получа информация, затова търся подходящ адвокат.
              Когато аз си купих през 2006 година кола без да я проверя и се оказа , че има запор в КАТ ми обясниха кой е наложил запора и съответно това бяха така наречените публични изпълнители.Опитай се да разбереш поне кога е наложен запора , има си дата и можеш да свериш дали е заради пренабитите номера или за нещо друго.Винаги седи въпроса , че може и да е грешка на някой служител на КАТ , а може и за неплатените данъци да имаш запор ( това е най вероятното ) никой няма да те чака 7 години да си ги платиш.Както е казал колегата Пенчо , отивай в общината.НАП не отговаря за местни данъци и такси.
              Ford Bronco II 2.9 V6
              Уаз 469Б
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
              0899846606

              Коментар


              • #22
                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                По принцип нямат право да свалят номерата и да приберат колата или ремаркето , освен ако не се издирва.Обикновенно запора от НАП е обезпечителен тоест нямаш право да го продаваш. Някой Катаджия е решил да се прави на шериф и си е превишил правата.
                Ford Bronco II 2.9 V6
                Уаз 469Б
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                0899846606

                Коментар


                • #23
                  От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                  Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                  Общо взето не става ясно запора от къде идва и дали наистина е свързан с пренабитите номера....Просто не знам откъде да получа информация, затова търся подходящ адвокат.
                  Почваш да елиминираш вероятностите една по една.
                  1) Например тук срещу 12 лв., процедурата е описана в сайта, ще се увериш има ли някакви изпълнителни дела, водени от ЧСИ против тебе в цялата страна. Макар, че е много малък шансът да не знаеш за такова дело.
                  2) Повечето районни и окръжни съдилища вече имат възможност за онлайн-проверка дали се водят против тебе някакви дела, проверяваш в съда по постоянния ти и по настоящия ти адрес. Такъв запор би трябвало обаче да е минал през съдебен изпълнител, така, че гледаш 1) и 3).
                  3) Накрая отиваш на крака при държавния съдебен изпълнител по местоживеене и искаш справка дали има някакви изпълнителни дела против тебе.
                  4) Като стане ясно, че няма никакви запори от горните органи, разбирате се с кандидат-купувача, прехвърляш му колата с нотар. заверка с уговорка в договора за плащане след пререгистрация на колата и той обжалва отказа на КАТ да се пререгистрира колата по съдебен ред. Тогава катаджиите ще си размърдат... и ще намерят документи за въпросния "запор". Ако се окажат пренабитите номера - нали уж въпросът е бил решен веднъж, значи просто им е останало в компютъра.
                  Адвокат ще ви трябва за стъпка 4), ако се стигне до нея. Щото може наистина да има някакъв "същински запор", който ще бъде вдигнат, ако отпадне задължението, заради което е бил наложен.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                    Колата не се води на мое име, а на фирма. Фирмата няма задължения, че да и запорират имуществото.
                    И от данъка не е, защото преди да ида в НАП, ходих в общината и оттам казаха, че те не запорират коли заради неплатен данък. Така или иначе рано или късно ще се плати при продажба или при ГТП /въпреки че все още минавам без данък.....но и на това ще му дойде края и ще си платя с лихвите.../

                    Общо взето питах в общината, питах в НАП, питах в КАТ - никой не ми даде отговор този запор защо седи. Както казах по-рано, мои познати изразиха мнение, че след прокурорското постановление някъде някой чиновник е проспал и забравил да махне червеният надпис "Запор" от досието на колата.
                    Точно затова ми трябва адвокат, който по юридически път да ги запита какво се случва и какво може да се случи в бъдеще с тази кола....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                      Въпросът ти в КАТ трябва да бъде от кого е запора а не защо има запор. С поздрав Борето
                      Който е наредил запора той ще го отмени. КАТ само изпълняват. Това е логиката. По горе ти писах за 100лв. от 2005г. при това платени с лихва и запора си стои.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                        Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                        Колата не се води на мое име, а на фирма. Фирмата няма задължения, че да и запорират имуществото.
                        И от данъка не е, защото преди да ида в НАП, ходих в общината и оттам казаха, че те не запорират коли заради неплатен данък....
                        Общината не прави нищо, но доста ЧСИ работят с общините, вкл. Столична и им събират местните данъци и такси, без общините изобщо да се интересуват какви действия вършат, освен да чакат постъпления. Фирма, особено ако не си е на регистрирания адрес, може и да не знае изобщо, че има дело против нея. Но, щом ни се свидят 12 лв. (с ДДС, и фактури си издават) за справка...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          Въпросът ти в КАТ трябва да бъде от кого е запора а не защо има запор...
                          Имал съм същия случай със старата ми Фронтера. Преди години я продадох, мина през 3-4 ръце без да се прехвърля. На края стигна до един човечец от Търговище, дойде, минахме при нотариус. След 2 дни ми звъни от местния КАТ: "Тая Фронтера има запор!" Удари ме като с парен чук. Въобще нямах никаква идея защо има запор. Последва два дни тичане в КАТ, от там в НАП. Оказа се, че преди 5-6 години понеже фирмата ми е имала начет в НАП ( а колата е фирмена ), са ми сложили запор ( съответно никой не ме е уведомил ). Глобата е изплатена до стотинка още същата година, но пуяка, който е сложил запора въобще не го е дигнал. В крайна сметка нещата се оправиха, но вече не си спомням дали аз съм носил от НАП в КАТ някаква сл. бележка, че запора е вдигнат или те са си прехвърлили информацията по служебен ред.
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                            Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                            Колата не се води на мое име, а на фирма. Фирмата няма задължения, че да и запорират имуществото.
                            И от данъка не е, защото преди да ида в НАП, ходих в общината и оттам казаха, че те не запорират коли заради неплатен данък. Така или иначе рано или късно ще се плати при продажба или при ГТП /въпреки че все още минавам без данък.....но и на това ще му дойде края и ще си платя с лихвите.../

                            Общо взето питах в общината, питах в НАП, питах в КАТ - никой не ми даде отговор този запор защо седи. Както казах по-рано, мои познати изразиха мнение, че след прокурорското постановление някъде някой чиновник е проспал и забравил да махне червеният надпис "Запор" от досието на колата.
                            Точно затова ми трябва адвокат, който по юридически път да ги запита какво се случва и какво може да се случи в бъдеще с тази кола....
                            Коли с марка Мерцедес, Ауди и БМВ знаеш, че минават на различни канали от другите МПС-та и ги гледат по няколко човека ! При "проблем" с рамата и след това излязло прокурорско колата си остава вечно тази т.е. с този собственик и тези контролни номера. Продажба с пълномощно или договор, но без смяна на регистрация, иначе пак запор и пак прокурорско и връщане на колата и ....Единственото нещо, което можеш да ползваш законно е номера на мотора-бракуваш колата и продаваш мотора. Не съм юрист, но ти давам съвет по добър от такъв, защото съм бил "добросъвестен" купувач на такива автомобили. Успех.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #29
                              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                              Коли с марка Мерцедес, Ауди и БМВ знаеш, че минават на различни канали от другите МПС-та и ги гледат по няколко човека ! При "проблем" с рамата и след това излязло прокурорско колата си остава вечно тази т.е. с този собственик и тези контролни номера. Продажба с пълномощно или договор, но без смяна на регистрация, иначе пак запор и пак прокурорско и връщане на колата и ....Единственото нещо, което можеш да ползваш законно е номера на мотора-бракуваш колата и продаваш мотора. Не съм юрист, но ти давам съвет по добър от такъв, защото съм бил "добросъвестен" купувач на такива автомобили. Успех.
                              Много лошо, ако наистина така седят нещата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                                Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                                Много лошо, ако наистина така седят нещата.
                                Тогава думичката нямаше да е "запор".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X