Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

    Култово интервю на Чагин за тазгодишният Дакар .. в което всяка дума е с огромно значение: ще се опитам да го обобщя като започна с думите на ДеРой за първата седмица :

    "Това е ДАКАР само според името си.."

    Според Чагин.. този Дакар е някаква нова скоростна концепция, която не е имало до момента .. нито са очаквали в Казаз / предполагам и в другите отбори/. В този Дакар / визира 1-вата седмица / важни са Двигателите и Спирачките / заради WRC трасето, дългите прави .. понякога достигащи до 100 км... движение основно по пътни участъци ... височините и много населени места с ограничения на скоростта /. При тези условия Окачването просто не работи .. За първи път се случва от Камаз да не сменят задни ресори след първата седмица .. дори се чудели дали изобщо има смисъл да сменят предното окачване.. Това гонка на Двигателите, докато за Окачването няма никакво натоварване.
    Подготовката на конкуренцията от МАН, IVECO и ТАТРА e отлична.. Предимството им пред КАМАЗ са 6 цилиндровите редови двигатели / при КАМАЗ e V-образен / които имат по-добри динамични характеристики / вкл. ускорение / .. Другият голям недостатък за двигателя на КАМАЗ е липсата на Моторна спирачка, с която са оборудвани двигателите на конкуренцията и им дават значително предимство при спиране / спомнете си за проблемите със спирачките за които бях писал /.

    Очакванията им са през втората седмица да има повече "офроуд" и трудни участъци невключващи път за какъвто са подготвени КАМАЗ-ите..

    Голям е Чагин / Царят на ДАКАР /, с изключително уважение към конкурентите и достатъчно самокритичен.. Убеден съм че КАМАЗ под негово ръководство няма да се изложат и този ДАКАР въпреки обстоятелствата.. Той знае добре как да се измъква от трудни и заплетени ситуации.. а КАМАЗ за следващият ДАКАР ще е различен.. още по-подготвен..

    Коментар


    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

      Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
      Опаля, Льоб май е изтаванил бъгито

      https://www.facebook.com/dakar/video...74144/?theater
      Според думите на Петерханзел се е хвърлил с 120 км./ ч. в някаква голяма дупка в корито на пресъхнала река и се превъртял няколко пъти през таван.. Петерханзел е спрял да разбере как са / нещо не много типично за него /..

      Много съжалявам за Себ .. но се радвам че се добра до финала на този Етап.. Няма да им остави спокойно да дишат през следващите етапи...

      Ето и горещи снимки... Истинско чудо е че успя да се добере до финала..

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55-b.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5698480
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56-b.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5698481
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54-b.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5698482
      Последно редактирано от Superchief; 11-01-16, 22:31.

      Коментар


      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

        С.Льоб има ли финал?
        TT-Tuning Team
        АСК Добрич

        Коментар


        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

          Има, на 1ч08мин изоставяне.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

            На Николаев ли е смачкания Камаз? Отпада ли или и той като Льоб се добира до финала? Не ми остава време и ползвам страницата на АСО за инфо. Е няма по-скапано отразяване от тази година! Или може би аз съм тъп и не чета правилно.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

              Много голям фен съм му направо ми спря тока като гледах трака.Явно почивният ден е бил много тежък за механиците на Mини но и не само за тях.Представям си атмосферата около това как може да се очакват лидерски резултати от Mини и какво се случи след старта след като от Пежо вдигнаха летвата на ниво WRC.
              ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

              Коментар


              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                На Николаев ли е смачкания Камаз? Отпада ли или и той като Льоб се добира до финала? Не ми остава време и ползвам страницата на АСО за инфо. Е няма по-скапано отразяване от тази година! Или може би аз съм тъп и не чета правилно.
                Тц, Николаев си е ок. Аз нямам идея за смачкан Камаз. Ако си гледал снимка на Пежото, освен...

                Та, ето и резюмето за етапа от мен:

                Мечтата на Льоб за победа рухна в етап 8 на Дакар 2016



                Себастиан Льоб разби на пух и прах мечтата си за победа на рали Дакар 2016. Всъщност, Льоб разби своето бъги Peugeot 2008 DKR, след като с висока скорост скочи в трап на трасето на днешния етап и се претърколи няколко пъти през таван. За щастие, той и навигаторът му Даниел Елена са жив и здрави, но и нещо повече – успяха да стъкмят нещо от потрошения болид, което да ги домъкне до финала на отсечката в Белен. Макар и с над час след лидера и 32-оро място за деня, 9-кратният WRC шампион все още е в топ 10 на пустинната надпревара. Лоьб е 8-и, на 10 минути след Жиниел Де Вилиерс в генералното класиране.
                Осмият етап на рали Дакар 2016 е първият, който не бе спечелен от Peugeot. В отсечката Салта – Белен триумфира настоящият шампион при автомобилите Насър ал Атия с Mini. Катарецът, обаче, успя да измъкне едва 12 секунди на Карлос Сайнц >>към цялата новина>>

                Коментар


                • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                  По горе има клип ... явно аз грешно съм разбрал. Благодаря Ице! Благодаря и на Емилиян!
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                    Още един по таван и прдодължава!
                    http://api.ning.com/files/bgiO77bkViCbS9K1DXEoSsYwJlz*pSz9IFssAF4nddtnivz*wJhkGlGJfxcbySokILX2-xwKhRYYta6BRyenBsLUQQM7-vWs/312.jpg

                    Коментар


                    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                      Първоначално публикуван от oktim_d Преглед на мнение
                      Това все си е Льоб!
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                        Ако машината е поправима, 1 час за половин състезание не е чак невъзможно, предвид качествата на Льоб, според мен.
                        Лопата - друг солдата!!!

                        Коментар


                        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                          В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред. Справка-Петерхансел.
                          Много харесвам Льоб и съжалявам.
                          Сега ми е интересно дали ще тръгне да "избива" или ще продължи с същото темпо. Мисля, че досега не караше на максимума.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                            Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                            Ако машината е поправима, 1 час за половин състезание не е чак невъзможно, предвид качествата на Льоб, според мен.
                            E, нали не мислиш, че другите ще спират да го чакат? Насър е посърнал заради 15-те минути, час и нещо си е част и нещо. Дано все пак Льоб да завърши, иначе ще ми прилича на дебюта на покойния Колин МакРий - газ, лидерство, газ, лидерство, през таван на 8-и етап и самолета за Шотландия... Мисля, че три години поред

                            Коментар


                            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред. Справка-Петерхансел.
                              Много харесвам Льоб и съжалявам.
                              Сега ми е интересно дали ще тръгне да "избива" или ще продължи с същото темпо. Мисля, че досега не караше на максимума.
                              Той ако си продължи със същото темпо, то си е все едно избиване

                              Стискам палци на Пежо, писна ми да слагам на корица Минита всяка година И все пак, в истинският дакарски етап вчера Насър започна да наваксва...

                              Коментар


                              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                                Между другото, покрай разните драми пропуснах да отбележа тук отпадането на Алеш Лопрайс и тим лидера на МАЗ Серхей Вязович... Лопрайс хвърли кърпата преди няколко дни, а Вязович - вчера...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X