Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Панорамна фотография /"събиране" на кадри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Глигана истински ли е!?
    Не е истински, коза е! Тези дни ще ходя да направа нова снимка на същото място, но с друг по хубав обектив.
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

    Коментар


    • #17
      От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

      С фотошоп СС от 4 кадъра

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Auto-Blend Layers.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5660581
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #18
        От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

        Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
        Поздрав, ето вчера направих нов материал, сглобявано е със Стич-а, абсолютно никаква друга обработка.
        Като за изходен материал е съвсем прилично (според моите критерии за момента) събрано е от 9 кадъра.

        [ATTACH=CONFIG]795064[/ATTACH]

        п.п. Някъква идея: защо ми дава оттенъци на синьото в небето? Снимах със 100% магически настройки, възможно ли е да съм оставил "нещо" на софтуера?

        п.п2 Сега виждам, че оттенъците са почти невидими след качването тук, на оригинала има оттенък като вертикални "черти" горе високо в синьото.
        Оттенаците/чертите/ си се виждат и то хубаво.Пробвай да сглобиш отново по същия начин кадъра.И на мен ми се е случвало разни подобни проблеми, но при повторна процедура, новия кадър не страда от тези артефакти.Така, че пробвай да видим!
        П.П.Ако изчезнат и кадъра стане един добър изходен материал, да не пропуснеш после да го изправиш, че...езерото ще изтече надясно...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

          Може да си свалиш и Hugin. Безплатна е и май доста по-добре от стич-а се справя с разликите в експонирането. Независимо от ръчните настройки, винаги ще има разлика в кадрите ако е налична директна слънчева светлина.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

            На мен по-скоро в случая ми се струва, че не е толкова от различното осветяване на отделните кадри, а от софтуера при сглобяването...
            Затова и предлагам да се направи сглобяването още веднъж и да видим какво ще се случи...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama1.jpg
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:5661387
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #22
                От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                Добре е станала браво Драго!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                  Ето още една направена от 6 кадъра а горната беше от 8, но се надявах на още една кола ама не се появи.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11241033_10204068029007481_4652954451515137162_o.jpg
Прегледи:1
Размер:215.7 КБ
ID:5661415
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Ето още една направена от 6 кадъра а горната беше от 8, но се надявах на още една кола ама не се появи.
                    От нездраво любопитство - това с колко преминавания на колата го постигна и после ръчно ли ги "ши" кадрите (в смисъл ръчно ли задаваш контролните точки)?
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                      Аз що си мисля, че колите са подредени на завоя за снимките!?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Оттенаците/чертите/ си се виждат и то хубаво.Пробвай да сглобиш отново по същия начин кадъра.И на мен ми се е случвало разни подобни проблеми, но при повторна процедура, новия кадър не страда от тези артефакти.Така, че пробвай да видим!
                        П.П.Ако изчезнат и кадъра стане един добър изходен материал, да не пропуснеш после да го изправиш, че...езерото ще изтече надясно...
                        Поздрави!
                        Направих събирането отново, но явно има някаква следа оставаща от снимките. Истината е, че материала е събиран сравнително набързо, снимано е от ръка и общо взето по време на съвместяване на няколко хобита.
                        а езерото, ами то на там си тече
                        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                        Коментар


                        • #27
                          От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Аз що си мисля, че колите са подредени на завоя за снимките!?
                          Задните гуми "пилят", поне на първата снимка.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                            Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                            Направих събирането отново, но явно има някаква следа оставаща от снимките. Истината е, че материала е събиран сравнително набързо, снимано е от ръка и общо взето по време на съвместяване на няколко хобита.
                            а езерото, ами то на там си тече
                            Димов, свали си Hugin. Аз също не бях чувал за нея, но оня ден я свалих и експериментирах с подобна ситуация - Фотостич и Хюгин. С Хюгин работата просто заспа. Е, вярно е, че аз бях малко по-стриктен при снимането, но определено имаше забелязващи се ивици при Стич-а а при Хюгин-а изчезнаха.

                            П.П. Прав си, Димо! Аз сега чак се загледах и видях, че е една и съща кола в три позиции на снимката.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Задните гуми "пилят", поне на първата снимка.
                              Според мен са си просто серийни кадри, снимани най-вероятно от статив и после насложени един върху друг.След това с четката се изтрива местоположението на всяка позиция от по-долния кадър и в крайна сметка се получава този ефект!
                              П.П.Ако се снима от ръка, след това по-трудно се центрят основните контури, които трябва да съвпаднат/примерно асфалта, ако е от ръка при сглобката може части от него да се разминават, а тук не ми изглежда така, затова и смятам, че е от статив/
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Панорамна фотография /"събиране" на кадри

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Според мен са си просто серийни кадри, снимани най-вероятно от статив и после насложени един върху друг.След това с четката се изтрива местоположението на всяка позиция от по-долния кадър и в крайна сметка се получава този ефект!
                                П.П.Ако се снима от ръка, след това по-трудно се центрят основните контури, които трябва да съвпаднат/примерно асфалта, ако е от ръка при сглобката може части от него да се разминават, а тук не ми изглежда така, затова и смятам, че е от статив/
                                Поздрави!
                                Любо, три позиции на колата не се връзват със 6 или 8 кадъра нито със сглобена панорама. Според мен е направил нещо друго (пак от статив, разбира се), но искам да ми потвърди подозренията . Освен това, ако се вгледаш внимателно във втората снимка - задницата на най-близката кола, зад храста, малко я е хванала липсата, което потвърждава отчасти това, което си мисля.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X