Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондаж за отводняване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сондаж за отводняване

    Здравейте!

    Имам проблем с отводняване, а именно:
    Купих място в с.Извор (Пловдив, до Храбрино). Построих къщичка с изба. При копаенето на основите се откри тънък слой (около сантиметър) на дълбочина около метър през който се процежда подпочвена вода. Видимо в този слой се е измил ситния пясък и водата тече безпрепятствено. Изкопах дупка за яма и тя сега е пълна с вода точно до този слой. Основите на къщата направих с водонепроницаем бетон, но има пропуски във вибрирането и водата намира място да влезе, макар и много бавно. Общия релеф е с наклон и водата идва от високото. Реших да направя дренаж в началото на парцела с който ще уловя тази вода, но автоматично възниква следващия проблем. От долната страна на парцела има път, а под пътя има други парцели с дворове и къщи. Опитах да разговарям с хората за прекарване пред на някой парцела на тръба за отводняване, дори предложих да изградя фундамент и ограда за моя сметка за да мога от там да прекарам водата, но получих отказ по всички линии. Единственият ми изход остана правенето на сонда и изливането на плитката вода в нея. Количеството вода е примерно 30-50м3 седмично през дъждовния период.

    Сонда:
    Идваха на място двама геолози от различни фирми да преценят ситуацията. И на двамата обясних, че докато сме копали за основите на 3м дълбочина е излизало само пръст и пясък, без нито един камък. Те обаче бяха категорични, че отдолу ще има камъни и скали. Категорично заявиха, че трябва да се пробива с машина, която разбива с въздух. (Всички сондьори с които говорих ми казаха, че пловдивските им колеги взимат най-скъпо) Намерих софийска фирма, която е пробивала в Първенец (съседно село) и работят с такава машина на цена 65лв. Дойдоха да пробиват и до 12м не срещнаха нито един камък. Казаха, че щели да си заклещят инструмента и не могат повече и си тръгнаха. Сега търся други сондьори, които да продължат, ако не се е затрупала вече пробитата дупка от свличащия се пясък. Проблем е, че повечето сондьори само като чуят за планината веднага казват цена от 120лева нататък, та до 200. Надявам се чрез форума да намеря съвети и/или контакт с правилните сондьори.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Сондаж за отводняване

    Намери някой майстор на кладенци да ти иззида един от камъни.
    Като сте сондирали е трябвало след това да сложите дренажна тръба за да не се засипе сондажа. Сега в него има ли вода?

    Друг вариант е да не се занимаваш със дупчене. Викаш един багер, заряващ 2-3 такива http://www.agroup-bg.com/10441088107...710841080.html в ниската част на имота.

    Коментар


    • #3
      От: Сондаж за отводняване

      Приятелю, аз лично нищо не разбрах - кое ще отводняваш - избата(мазана, мазето) или се чудиш какво да правиш дренажните води. Канализация имаш ли, т.е мръсен канал.

      Коментар


      • #4
        От: Сондаж за отводняване

        Ако е водна жила, трудно ще направиш дренаж отгоре, който да улови всичката вода.
        Къде е дупката, която си изкопал?
        На каква височина в мазето е жилата?
        Аз лично на водонепропускливи бетони не вярвам.
        Истината е копчеста изолация в дълбочина около цялото мазе и дренаж около цялата къща.
        Същият проблем имаме на вилата.
        Баща ми едно време хич не е мислил за хидроизолации и сега при по-обилни дъждове, в мазето влиза вода отдолу.
        Не ми се захваща с дренаж, че е голяма хамалогия, а и съм бетонирал всичко наоколо.
        Мисля да изкопая кладенец в мазето и да отведа водата от него, но ние сме на полето.
        Трябва само да взема нивата наоколо.

        Пътя няма ли канавка при теб?

        Защо трябва да копаеш пред дворовете на съседите?

        Начертай една примерна схема.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Сондаж за отводняване

          Продавай и бягай оттам. Всичко там е свлачища. Селото няма работеща кръчма. Пътя свършва в това село и не се чисти редовно зимата. За комшии ще имаш истински селяни-бедни и завистливи. Ще си закопаеш парите на вятъра с "инженерни" решения, да не говорим, че си на нещо, като деренце...Пътят за Цар Калоян, вероятно вече знаеш е тотално пропаднал, без тенденция за оправяне.

          Коментар


          • #6
            От: Сондаж за отводняване

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Продавай и бягай оттам. Всичко там е свлачища. Селото няма работеща кръчма. Пътя свършва в това село и не се чисти редовно зимата. За комшии ще имаш истински селяни-бедни и завистливи. Ще си закопаеш парите на вятъра с "инженерни" решения, да не говорим, че си на нещо, като деренце...Пътят за Цар Калоян, вероятно вече знаеш е тотално пропаднал, без тенденция за оправяне.
            Е тва се вика оптимистичен и подкрепящ отговор. Ма ако е вярно, а то сигурно е вярно - много лошо, но всеки си решава.
            Все пак ако се подаде повече информация може да се получат и по адекватни предложения. Аз също съм имал такива проблеми и съм ги решавал различно.

            Коментар


            • #7
              От: Сондаж за отводняване

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Продавай и бягай оттам. Всичко там е свлачища. Селото няма работеща кръчма. Пътя свършва в това село и не се чисти редовно зимата. За комшии ще имаш истински селяни-бедни и завистливи. Ще си закопаеш парите на вятъра с "инженерни" решения, да не говорим, че си на нещо, като деренце...Пътят за Цар Калоян, вероятно вече знаеш е тотално пропаднал, без тенденция за оправяне.
              Има свлачища в района, както на много места по планините. Къщата ми е на центъра, на площада срещу кметството където със сигурност няма свлачище. Кръчма не ми трябва. Пътят не свършва, той започва там. В три посоки офроуд, а в четвъртата е табелата на Пловдив на 12км. Пътя се чисти точно колкото и до останалите села в района. През двора минаха материали за 70 хилки и не ми откраднаха един пирон. 20 коли сутрин тръгват към града и вечер се връщат и това е всичкия шум различен от шума на природата. Никой не се отопплява зимата с въглища. Не серат крави по улиците.

              Няма канафка, няма и канализация. Изумувал съм всички варианти и ми остава само този от "ефтините".
              Питам за сонда, някой на ясно има ли?
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Сондаж за отводняване

                Аз не разбирам, как сондаж ще ти помогне да отведеш водата и то толкова големи количества.
                Къде ще иде тая вода?
                Ти си знаеш, де.

                ПП: Питай колегите сондьори в темата за сондажите.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Сондаж за отводняване

                  Коя е тая тема, Сашо?
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сондаж за отводняване

                    Виж тук:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=616
                    Или драсни едно ЛС на някой от колегите.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сондаж за отводняване

                      Да вкараме грунтовите води в по-долните пластове е , меко казано, неправилно. По-добре търси друго решение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сондаж за отводняване

                        Колега, боравенето с термини издава някаква компетентност. Моля за повече коментар от Ваша страна.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сондаж за отводняване

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Колега, боравенето с термини издава някаква компетентност. Моля за повече коментар от Ваша страна.
                          Човекът ти намеква че няма да стане, а и да стане случайно, ще има недостатъци. Лично аз умиргам от любопитство и ще следя темата с интерес.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сондаж за отводняване

                            Водата си извира...Божа работа....пускаш я да си тече под къщата ти и тя си търси пътя

                            Ама от комшиите от долу някой се сърдил ами че това е изворна вода не си им пуснал маркуча от чешмата... па може и да си поливат..

                            Със сондаж нищо не може да направиш ...ще се напълни ше прелее и пак това което ти обясних ще се получиПоздрави
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сондаж за отводняване

                              А не може ли да я събираш в една яма и оттам с помпа за мръсна вода с поплавък да я изпратиш накъдето искаш.Аз лично така съм си решил подобен проблем.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X