Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 1 лифт...!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 1 лифт...!?

    Най-вероятно много е писано вече много по този въпрос, но искам да събера мнения за това как е най-добре да се повдигне терано 1 (което няма да ходи на изложба) ?
    Има колеги който са ползвали пружини от "G"-класа имам предложение за цял комплект "Trail Master" и не мога да взема решение......

  • #2
    От: Терано 1 лифт...!?

    би ли споделил какъв бюджет имаш, защото пружините от Г-то ще са 100-200 лв, а комплекта на трейл мастър според мен ще е колкото половината терано. Иначе предни пружини от Г + удължаване на амортисьорие малко или използване на патролски за отзад стават и малко натягане на торсионите отпред ще има ефект от 5см примерно

    Каква цена са ти предложили за целия комплект на Trail master-a ?

    Коментар


    • #3
      От: Терано 1 лифт...!?

      за цена на "Trail Master" ми дадоха 1500лв. а пружини вече имам но не съм сигурен какви амове да сложа (амовете ще са нови)

      Коментар


      • #4
        От: Терано 1 лифт...!?

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146298

        Коментар


        • #5
          От: Терано 1 лифт...!?

          Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
          би ли споделил какъв бюджет имаш, защото пружините от Г-то ще са 100-200 лв, а комплекта на трейл мастър според мен ще е колкото половината терано. Иначе предни пружини от Г + удължаване на амортисьорие малко или използване на патролски за отзад стават и малко натягане на торсионите отпред ще има ефект от 5см примерно

          Каква цена са ти предложили за целия комплект на Trail master-a ?
          Само не съм сигурен дали ще стигне хода на амовете от патрол и дали има значение от къс или дълъг патрол да са!?

          Коментар


          • #6
            От: Терано 1 лифт...!?

            ами като смениш пружините, измериш реално с колко ти се е повишила височината(2см или 20см) ще видиш колко по-дълги трябва да са амовете. Един познат мисля беше слагал патролски ама нз точно от кой патрол. През почивните дни ще удължавам малко моите, защото ми се струва, че идват къси ... и ще измеря тва онова и ще споделя мнение.

            Коментар


            • #7
              От: Терано 1 лифт...!?

              Амортисьорите освен дължина имат и ход, все пак. Въпросното удължаване на амовете е голфаджийски туних. Като думнете хубаво в някоя дупка и удължените амове ще идат на кино.


              В тоя смисъл, комплекта на TrailMaster е за предпочитане по всякакви възможни параграфи, изключая цената. 6-та година съм с пружини и амове TrailMaster отзад - никакви проблеми.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 1 лифт...!?

                истините които говориш всички ги знаем, предполагам колега както и аз нямаме по 1500 лв за окачване на 25 годишен ръждилник... та всичките недостатъци на голфаджийския тунинг са част от цялото упражнение.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
                  ами като смениш пружините, измериш реално с колко ти се е повишила височината(2см или 20см) ще видиш колко по-дълги трябва да са амовете. Един познат мисля беше слагал патролски ама нз точно от кой патрол. През почивните дни ще удължавам малко моите, защото ми се струва, че идват къси ... и ще измеря тва онова и ще споделя мнение.

                  с гумени тампони ли ще ги "удължаваш"?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Амортисьорите освен дължина имат и ход, все пак. Въпросното удължаване на амовете е голфаджийски туних. Като думнете хубаво в някоя дупка и удължените амове ще идат на кино.


                  В тоя смисъл, комплекта на TrailMaster е за предпочитане по всякакви възможни параграфи, изключая цената. 6-та година съм с пружини и амове TrailMaster отзад - никакви проблеми.
                  За амортисьорите искам да отговарят на пружините като ход а не да дойдат къси, нямам намерение да удължавам по никакъв начин амортисьора а да купя
                  нови отговарящи на пружините. А доколкото за TrailMaster за мен цената е нормална само подложките за горните носачи е малко висока. Когато писах до TrailMaster.de пратиха това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5653033
                  и не знам тук от къде мога да намеря такива подложки!?
                  Последно редактирано от CarTest™; 08-04-15, 18:39.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 1 лифт...!?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Амортисьорите освен дължина имат и ход, все пак. Въпросното удължаване на амовете е голфаджийски туних. Като думнете хубаво в някоя дупка и удължените амове ще идат на кино.


                    В тоя смисъл, комплекта на TrailMaster е за предпочитане по всякакви възможни параграфи, изключая цената. 6-та година съм с пружини и амове TrailMaster отзад - никакви проблеми.
                    Тук не съм съвсем съгласен, защото на бившия ми Патрол си закупих точно Трел Мастер и...амовете си бяха точно стандартни с навити на тях удължители .Говоря за лифтово окачване + 2,5".
                    Още на първата разходка ми се разви удължителя на преден десен амортесьор и той се откачи....След това...просто за да не се повтаря кушията се наложи макар и гаранционни да им играя с СО-то по една капка на удължителите, за да не се развиват от вибрациите.Това за предните амове.
                    Задните също не бяха с по-дълъг ход...Просто между ухото за захват отдолу и самото тяло на амортесьора имаше междинна шпилка около 3-4см.Тоест отново по-малко по-различен начин, но фактически като краен резултат имаше удължител на СТАНДАРТЕН като размери и ход амортесьор!!!
                    Пиша това с уговорката, че става въпрос за моя случай и не мога да твърдя дали при всички марки джипове са направени по този начин.Факта обаче, че производител като Трел Мастер си позволява да удължва амовете по този начин, е показателен, че всеки използвайки опцията стругар, може да си го направи това на стандартните амове.
                    П.П.Дори тогава малко ме хвана яд, защото можех просто да си удължа новите амове на Монро със същите удължители и да не давам безбожни суми за 4-ри амортесьора на които освен удължителите им нищо друго нито им е усилено, нито им е лифтово!!!
                    П.П.П. Ето изрових и снимки, за да видите нагледно...



                    На следващата снимка, ако се загледате под горното тампонче, ще видите ръба на навтия удължител, а под него и резбата на стержана.Именно този удължител се наложи да прикапваме със СО-то, за да не се развива повече!



                    Вижте и самия амортесьор като балон...в никакъв случай не е по-голям от оригиналния...т.е. хода му е като на оригинала, сам, че са го удължили изкуствено с удължителите за които става въпрос!
                    Давам и снимка на задните.забележете първо, колко малка е разликата в размера на "лифтовия" и оригинала...



                    ...и второ/съжалявам, ама тогава не съм направил снимка на целия амортесьор, но от следващата се разбира това което обяснявам/ загледайте амортесьора в долния край вижте удължението за което говоря, между основното тяло на амортесьора и ухото му.



                    От тук като гледам колко е удължен отдолу изкуствено, а колко е малка разликата в цялата дължина спрямо оригинала...ами то май излиза, че реално "лифтовия" Трел Мастер, май може и да е с ...по-малък ход...
                    Та това е...дано да съм бил полезен!
                    Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 09-04-15, 07:08.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 1 лифт...!?

                      Явно и чужденците си позволяват да се правят на тарикати и да минават тънко ... Любашки благодаря за полезното уточнение. До колега Хари - предполагам имаш в предвид удължаване пружините с гумени тампони или ? Те пружините са малко усилени и по високи (420мм) ама пак много се мачкат и гумите опират в подкалниците при минаване през неравност с по-висока скорост, но този проблем го реших с още едни пружини от витара, вътре в оргиналните - малко се повдигна задницата и не могат да се смачкат до край, че да опира гумата в подкалника, ама мисля да махам метановата бутилка тея дни и ще се вдигне с още 3-4-5см, та ще си направя някакви преходници от ушите на някой стар амортисьор, за да удължа мойте (предпочитам да изпозлвам външно тяло, вместо да режа ухото и да заварям някаква междинна шпилка по моя си амортисьор)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 1 лифт...!?

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Тук не съм съвсем съгласен, защото на бившия ми Патрол си закупих точно Трел Мастер и...амовете си бяха точно стандартни с навити на тях удължители .Говоря за лифтово окачване + 2,5".
                        Преценили са че хода е достатъчен. Амовете на същата фирма за 2 инча лифт на терано 2 не са с удължители, а целите са по-дълги. В темата ми за окачванията им има и параметрите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 1 лифт...!?

                          Първоначално публикуван от hary_ Преглед на мнение
                          само подложките за горните носачи е малко висока.
                          Въпросните подложки за уникално гламаво решение. Носачите и без това са слаби и се уморяват около дупките на горния шарнир, а като сложиш и подложка ги товариш още повече. Това от личен опит - бях с подложки някога.

                          Решението е това (скоро Любо ще се сдобие със същите):
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 1 лифт...!?

                            Недей издава какъв тунинг ми предстои бре...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 1 лифт...!?

                              Благодаря мненията и снимковия материал!!! а следващия въпрос е от къде да се сдобия само с носачи? И още нещо, бях гледал в сайта на CALMINI https://calmini.com/detail.php?b=1&m=3&t=1&p=620&n= но не знам колко издържат и дали си заслужават парите. Искам да го направя веднъж но като хората...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X