Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

    Я да ви питам-по асфалтовите ралита има ли коли без клетки, без подходящи гуми, и съответното оборудване, с които хората си карат децата на градина, или си ги ползват за нормално МПС?
    Защо в офроуда се наложи това-да може с ежедневния си джип да се пуснеш на състезание? Идеята Дидо е не да ставаме люпилня на бъдещи състезатели(няма нищо лошо в това), а да направим сериозно състезание със сериозни участници.
    Който не иска да си чупи ежедневния джип-ще бъде публика.

    Който иска да се състезава-прави си джипа като за състезание, и се примирява, че може и да го строши.
    Точка по въпроса.

    Относно конкретния размер на гумите-ще го обсъждаме още, засега е просто някаква цифра. Но приеме ли се веднъж-много трудно ще бъде променен.

    И още нещо-в асфалтовите ралита съдията е цар, а организатора Бог. Щом кажат нещо-то не се обсъжда, още повече оспорва.
    Ако някой не е съгласен-подава си контестация по реда.

    А при нас (в офроуда) стана баси говорилнята. Кой съдия как бил решил, кой не бил видял колче, и така нататък. Даже миналата година Борко изяде шамар ли беше, или каквото там...
    При мен такива неща няма да има, заявявам го ясно и категорично.
    Ще си подбера и обуча съдиите така, че да не правят грешки, и няма да има защо да се коментират решенията им.
    Е, всеки човек греши, за това са и контестациите, но това ще бъде единствения начин за разрешаване на конфликт.

    Сигурен съм, че и тази година ще се получи добро състезание, надявам се да е по-добро от първото издание.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

      Относно турчина който ме победи заради произхода си-всичко което съм писал е вярно.
      На онова състезание нямаше начин човек с българско има да стане първи, та затова и направиха мушенгията със заместването на отказал се участник с такъв който вече беше отпаднал на елиминациите.
      Ясно се чуваше несъгласието на Благо(blago4x4) с това, и как каза на организаторите: "Ако знаех, че ще ме карате да правя такива неща-нямаше да се съглася да бъда главен съдия".

      Та понеже съм се парил-затова ясно заявявам, че при мен такива неща няма да има.
      А във форума може да се обсъжда каквото ви е кеф, тук си е говорилня.
      Аз говоря за реалното състезание, за мен то е важното.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

        Аз карам Силвърстон 33,10.5-16. гумата е 79-80см. имам клетка и две лебедки. Първо . не искам да карам в малкия клас. Второ- кои стандартен джип дори и с по-големи гуми ще иска да кара с мен в един клас.
        Така или иначе идваме, място не гоним... интереса ни е да караме в големия клас.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #34
          От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

          Коле, измери едни нови "Силвърстони" 33" /15 и 16 цола/, и границата я имаш. Според мен този диаметър е допустим за лекия клас, пък и нали в "Стандартен" на траяла ограничението е 85 см.
          Имам гуми 92 см, ама ще сложа Силвърите, дето сега са около 80. Лебедка трябва, и съм готов! Пиши ме /при големите/.
          Георги Донев, 0889 437 687
          Nissan Patrol Y60

          Коментар


          • #35
            От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

            Колйоооо те и на друго място те пр...ха ама си мълчиш ха ха ха ха емде кой...
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #36
              От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Идеята Дидо е не да ставаме люпилня на бъдещи състезатели(няма нищо лошо в това), а да направим сериозно състезание със сериозни участници.
              Който не иска да си чупи ежедневния джип-ще бъде публика.

              Който иска да се състезава-прави си джипа като за състезание, и се примирява, че може и да го строши.
              Точка по въпроса.
              Коле,аз просто изразих собственото си мнение по въпроса и не мисля да ти го налагам.
              Въпреки всичко какво лошо виждаш в това да има и стандартен клас ???
              Така или иначе ще правиш трасе ,ще има съдии ,ще има скара ,бира ..... повечко публика ще има ...... а колкото повече публика ,толкова по-голяма реклама - респективно бъдещи спонсори ,състезатели и т.н.
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • #37
                От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                Коле,аз просто изразих собственото си мнение по въпроса и не мисля да ти го налагам.
                Въпреки всичко какво лошо виждаш в това да има и стандартен клас ???
                Така или иначе ще правиш трасе ,ще има съдии ,ще има скара ,бира ..... повечко публика ще има ...... а колкото повече публика ,толкова по-голяма реклама - респективно бъдещи спонсори ,състезатели и т.н.
                Аз съм -за -клас оригинален.Миналата година жената кара ииииии не падна даже калобран ...да не говорим за броня и калник.Бях със караваната -направихме си кефа и сйс се прибрахме на ход ...ето това е пример за клас оригинален.
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #38
                  От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                  Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                  Аз съм -за -клас оригинален.Миналата година жената кара ииииии не падна даже калобран ...да не говорим за броня и калник.Бях със караваната -направихме си кефа и сйс се прибрахме на ход ...ето това е пример за клас оригинален.
                  Коле, специално за Мехата - да има и клас "Каравани"! С кебапчета и бира!
                  Каквото направиш. Ние все ще сме недоволни, нали знаеш. Ама ще караме!
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #39
                    От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                    Аз съм -за -клас оригинален.Миналата година жената кара ииии....
                    Че тя да си кара Тойотата,ти хвърляй дъщерята в червеното нещо ,и идвайте...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                      Защо няма да има клас за ежедневни джипове вече го казах по-горе.

                      Хайде още веднъж:
                      Няма да правя състезание за ежедневни джипове. Това не е офроуд. По трасето за малкия клас от миналата година се минава и с лека кола.
                      Искам състезанието да бъде сериозно, за сериозни джипове и сериозни карачи.
                      Който иска да се пусне-да си прежали джипа, и да заповяда. Но не гарантирам, че няма да счупи бронята, или да огъне прага.
                      Толкова по този въпрос.

                      Относно размера-днес мерих малко гуми, и даже се навивам да сваля границата на 80 см, ама засега се въздържам. Ще помисля още малко.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Защо няма да има клас за ежедневни джипове вече го казах по-горе.

                        Хайде още веднъж:
                        Няма да правя състезание за ежедневни джипове. Това не е офроуд. По трасето за малкия клас от миналата година се минава и с лека кола.
                        Искам състезанието да бъде сериозно, за сериозни джипове и сериозни карачи.
                        Който иска да се пусне-да си прежали джипа, и да заповяда. Но не гарантирам, че няма да счупи бронята, или да огъне прага.
                        Толкова по този въпрос.

                        Относно размера-днес мерих малко гуми, и даже се навивам да сваля границата на 80 см, ама засега се въздържам. Ще помисля още малко.
                        Каквото искаш,това направи все пак това е твоето състезание и респективно ти определяш правилата.Аз просто си изразих мнението.
                        Подготвям се от сега за нощния етап - дебели мезета и люта ракия защото нито ще си купя по-малки гуми ,нито пък ще си направя клетка .
                        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                        0898 51 31 46

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                          Ми те гумите ти май си отговарят за малкия клас-нали бяха 33-ки? Демек на рулетка са под 82 см.

                          Използвам случая да поясня, че при мен американската система за определяне на размера на гумите не важи.
                          Ползвам едно от означенията и-диаметъра на гумата, но за разлика от американците-тук е Европа, и важи метричната система, та говорим в метри. За по-удобно-в сантиметри(което означава стотни от метъра). Не ме интересува какво пише на гумата, единствения критерий(еднакъв за всички) е аршина който ще бъде изработен за да се мерят гумите.

                          А нощния етап(еднье и пиенье) се знае, че ще бъде добър, няма какво да го коментираме
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                            Вече имаме избистрен правилника за тази година. Ето го, в целия му блясък:

                            ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА
                            ТРАЯЛ ИВАНСКИ

                            1. Участие
                            1.1. В състезанието могат да участват автомобили или самоделни конструкции с максимална маса от 3.5 тона, и 4 колела. Не се се допускат верижни машини.
                            1.2. Екипаж се сформира от пилот + навигатор + машина. Пилотът трябва да има валидно свидетелство за правоуправление категория В, а навигатора – навършени 16 години.
                            1.3. Екипажа се счита за участник в състезанието след попълване на заявка за участие, заплащане на стартова такса, подписване на декларация за освобождаване от отговорност и успешно преминаване на технически преглед на машината с която ще участва.
                            1.4. Екипажите са задължени да поставят само и единствено състезателните номера, а дадените им рекламни материали – по тяхна преценка.
                            1.5. Участниците не трябва да са под въздействие на алкохол или други опияняващи вещества по време на етапите.

                            2. Класове
                            2.1. Състезанието ще се проведе в 2 класа – „хоби” и „експерт”
                            2.2. Деленето на класовете се определя от височината на гумите, като границата е 84 см. Височината ще бъде измервана със специално изработен за целта „аршин”. Машините с гуми до 84 см могат да участват в който клас желаят, а тези с гуми над 84 см-само в клас „експерт”.
                            2.3. За да бъде допусната машина да участва в клас „експерт” тя задължително трябва да бъде оборудвана с предпазна клетка.
                            2.4. За клас „хоби” не се изисква наличие на предпазна клетка. Също така и в клас „хоби” няма да бъдат допускани машини с редукторни(портални) мостове, коиловъри и еършокове.
                            2.5. Машини тип “самоделки” участват в клас ”експерт”. Задължително е наличието на адекватна клетка и предпазни колани за екипажа.
                            2.6. Клас се сформира при наличие на минимум три автомобила. Ако не съберат необходимия брой, те минават в по-горния клас, при условие че отговарят на изискванията за него.
                            2.7. Оценката за адекватност на дъгата / клетката за безопасност ще бъде определяна по времена техническият преглед от отговорният съдия.

                            3. Безопасност
                            3.1. Всички машини трябва да имат обособени места за пилот и навигатор, като за всяко място трябва да има здраво закрепена седалка и минимум 3-точков предпазен колан.
                            3.2. Задължително е всяка една машина да разполага с минимум 2-литров годен прахов пожарогасител на лесно за достигане от екипажа място. Годността се доказва чрез стикер за годишен преглед
                            3.3 Задължително е носенето на предпазни каски за пилота и навигатора по време на състезателните етапи. Каските задължително трябва да бъдат закопчани. При установяване на нарушение, екипажът понася съответното наказание, и не може да продължи участието си преди да бъде отстранено нарушението.
                            3.4. Задължително е носенето на предпазни колани за членовете на екипажа, когато са в машината. При установяване на нарушение, екипажът понася съответното наказание, и не може да продължи участието си преди да бъде отстранено нарушението.
                            3.5. Балансирането / бутане / дърпане на автомобила става само и единствено посредством въже / колан с минимална дължина – 3 метра !
                            3.6. Организатора си запазва правото да инспектира автомобилите по всяко време и без предупреждение !

                            4. Безопасност по време на работа с лебедка
                            4.1. Екипажа задължително трябва да има тежест върху въжето, без значение от материала му.
                            4.2. Забранено е боравенето с въжето, когато то е под напрежение
                            4.3. забранява се използването на автомобили , различни от тези на организатора за опорни точки или по преценка на съдията на етап.

                            5. Етапи и трасета
                            5.1. Състезанието е разделено на 2 състезателни дни
                            5.2. Всеки състезателен ден може да има няколко на брой състезателни етапа
                            5.3. Всеки състезателен етап е обособен от стартова и финална зони, няколко на брой номерирани контролни врати, зона оградена с лента и максимално време за преминаване.
                            5.4. Всяка контролна врата е съставена от 2 колчета с ширина между тях -минимум 2.5 метра , цветен маркер и номер на самата врата. Възможно е цветният маркер и номера да са едно цяло
                            5.5. Единствено зоната маркирана с лента може да се използва от екипажа при преминаването на етапа.
                            5.6. Всеки етап има индивидуален съдия – отговорник.
                            5.7. Не във всички етапи участват всички класове.
                            5.8. Екипажа има право да участва само един път в даден етап от дадена състезателна част.

                            6. Стартов ред
                            6.1. Етапите имат „работно време” в което екипажите могат да вземат участие.
                            6.2. Екипажите декларират участието си във всяка състезателна част до 15 минути преди началото и при главният съдия
                            6.2.1 Екипажи не декларирали участието си в дадена състезателна част се лишават от участие в нея.
                            6.3 Посредством жребий от декларирали участие в състезателната част, се определят първите стартиращи във всяка една зона.
                            6.3.1. Не може един и същ екипаж да бъде изтеглен да стартира първи в две или повече зони от една състезателна част.

                            7. В етапа
                            7.1. След повикване на даден екипаж към първи старт от състезателна част, той има максимум 5 минути да се яви в старт-финалната клетка. При не явяване в този времеви интервал екипажа се счита за не стартирал и няма право да участва в етапа отново.
                            7.2. Екипажа паркира автомобила си в старт-финалната клетка. Пилота и навигатора трябва да са с поставени предпазни каски и колани в автомобила.
                            7.3. След сигнал от съдията на етапа, той стартира хронометър и дава старт на екипажа в етапа.
                            7.4. Екипажа преминава последователно през маркираните за неговият клас контролни врати в посока описана на самата врата.
                            7.5. За успешно премината врата се счита преминаване на машината с минимум 2 гуми и цялата си дължина.
                            7.6. Не се разрешава пропускане на врата
                            7.7. Екипажа може да използва само оборудването, което е носил в момента на старта на етапа.
                            7.8. На финала е необходимо цялото използвано оборудване да бъде прибрано в машината
                            7.9. След като автомобила спре във финалната клетка, пилота и навигатора трябва да бъдат с напълно закопчани предпазни колани. С вдигане на 2те ръце на пилота и навигатора, екипажа показва, че са финиширали етапа с което съдията на етапа спира времето за преминаване.
                            7.10. След спиране на времето, съдията на етапа съобщава на екипажа резултата и направените наказания и вписва това в протокола на етапа.
                            7.11. Претенциите, ако има такива, относно резултатите на екипажа се вписват в протокола на етапа и се разглеждат от главният съдия след приключване на състезателната част.


                            8. Класиране
                            8.1. Посредством класирането по време за всеки един етап, екипажа получава точки както следва:



                            Класиране в етап посредством време
                            място точки място точки
                            1 100 11 66
                            2 95 12 63
                            3 90 13 60
                            4 87 14 58
                            5 84 15 56
                            6 81 16 54
                            7 78 17 52
                            8 75 18 50
                            9 72 19 48
                            10 69 20 46
                            8.2. Екипажи , който не са стартирали, или са стартирали, но не са достигнали до финала, се считат за не стартирали ( DNS ) получават 0 точки.
                            8.3. От получените точки съгласно класирането по време за етапа, се изваждат наказателни точки.
                            8.4. Минималният брой точки за всеки етап е 0, независимо от броя и вида наказания.
                            8.5. Крайното класиране за класа се сформира от общият брой точки от всички етапи с извадени от тях наказания
                            8.6. Екипажа с най-много точки се счита за победител
                            8. 7. При равен общ брой точки в генералното класиране за класа за 1во, 2ро и 3то място, екипажите участват в надпревара по „бърза смяна на гума” ( предна лява ) с правила определени от организатора.

                            9. Наказания:
                            9.1. 10 точки се отнемат всеки път при
                            9.1.1. Не използване на тежест върху въжето
                            9.1.3. Събаряне на колче ( контролна врата , старт / финална клетка / ограничаване на зона )
                            9.1.3.1. За съборено колче се счита това изцяло лежащо на земята, или счупено.
                            9.1.4. При не преминаване на врата с всички гуми, но с цялата си дължина се налага наказание за съборено колче независимо дали екипажа е съборил или не такова при преминаването на врата. За успешно премината врата се счита преминаване на машината с минимум 2 гуми и цялата си дължина.
                            9.1.5. Скъсване на лента ( ограничаване на зона / старт / финална клетка )
                            9.1.6. Промяна на положението на маркираща / ограничаваща лента между две колчета ( права линия ) от навигатора / пилота

                            9.2. 20 точки се отнемат всеки път при:
                            9.2.1. При боравене с въжето, когато то е под напрежение
                            9.2.2. Балансиране, бутане, дърпане на автомобила без използване на въже / колан с минимална дължина – 3 метра.
                            9.2.3. Подаване на сигнал- финал без цялото оборудване да бъде прибрано в автомобила.
                            9.2.4. Подаване на сигнал – финал с вдигнати ръце от екипажа преди автомобила да е в пълен покой в цялата финална клетка и напълно закопчани колани на членовете на екипажа.
                            9.2.5. Не носене на каски, или незакопчани такива.
                            9.2.6. Не носене на напълно закопчани предпазни колани по време на движение на машината в състезателен етап.


                            9.3. Екипажа се счита за не стартирал ( DNS ) и получава 0 точки при:
                            9.3.1. Оказване на външна помощ, след първо предупреждение от съдията на етапа.
                            9.3.2. Напускане на очертанията на зоната с повече от 2 колела едновременно.

                            9.4. Дисквалифициране на екипажа за етапа или цялото състезание след предупреждение от съдия при:
                            9.4.1. Неспортсменско поведение на екипажа
                            9.4.2. Вербални ругатни към съдии , други участници, медии, публика и други
                            9.4.3. Не спазване указанията на съдиите

                            10. Резултати
                            10.1. В състезанието се оповестяват следните резултати
                            10.1.1. Резултати от всеки един етап , разделени по класове
                            10.1.2. Общи резултати от всеки един състезателен ден разделени по класове
                            10.1.3. Генерално класиране разделено на класове
                            10.2. Екипажите от 1во до 3то място се награждават посредством генералното класиране по класове

                            11. Времеизмерване
                            11.1 Еталон относно актуалният час на състезанието се използва това от компютъра на главния времеизмервач.
                            11.2. За измерване на времето в състезателните етапи се използват предоставените от организатора към съдиите измервателни средства.

                            12. Контестации
                            12.1. Контестации относно класирането се приемат в писмен вид на български език до 15 минути след публикуването на резултатите от етапите
                            12.2. Контестациите са само и единствено индивидуални за екипажа
                            12.3. Подаването на контестация става заедно с плащане на 100 лв.
                            12.3.1. Ако контестацията бъде уважена, сумата се връща на екипажа


                            Организатора си запазва правото да тълкува еднозначно правилата.

                            Новостите са, че са премахнати 30-те точки за влизане в зоната, изискването за закопчани каски(ще държим много на това, така, че си прегледайте закопчалките), както и някои други по-дребни, прегледайте правилника, това е може би окончателния вариант. Промени може да се внесат при много сериозен пропуск, но надали ще има такъв.
                            Та стягайте машините, и заповядайте да се подрусате по нашите баири.

                            Моля всеки който има желание да кара да го обяви тук, или на лични, по телефон/факс/телекс, или с писмо по пощата.
                            Дотук стартовия списък е с потвърдено устно участие от следните екипажи:

                            1. Николай Колев-Ямбол-Сузуки самурай
                            2. Георги Донев-Нисан Патрол
                            3. Мариян Илиев-бъги
                            4. Светлозар Стоянов-бъги
                            Последно редактирано от Кольо; 29-06-15, 20:37.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                              Пак да кажа, че зоните ще са доста по-леки от миналата година.
                              В смисъл-пак ще има трудни препятствия(според класовете), но в една зона няма да има повече от едно-две трудни места. Целта е да може зоните да се минават от повечето машини в контролното време. Ще гледаме да се ограничим в рамките на 3-5 врати на зона, като на някоя може да има само една врата, но пък да си заслужава...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТРАЯЛ ИВАНСКИ, ВТОРО ИЗДАНИЕ-1-2 АВГУСТ 2015

                                7.1. След повикване на даден екипаж към първи старт от състезателна част, той има максимум 5 минути да се яви в старт-финалната клетка. При не явяване в този времеви интервал екипажа се счита за не стартирал и няма право да участва в етапа отново.
                                Второто изречение предлагам да се промени на:
                                След това започва да тече времето за преминаване на зоната,екипажа има право да влезе,и кара до изтичане на времето.
                                Миналата година подготвените караха зона за около 1/3 от времето.
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X