Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DKW 350 1939 набор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DKW 350 1939 набор.

    Наскоро взех този дядо ей така на майтап, за годините си е доста запазен даже и е в движение и си има на всичкото отгоре и документи, само му липсва технически преглед. Та идеята е да го постегна, по точно да го върна във вида слязъл от поточната линия. Има липси и пригажданици от ИЖ които ще се разкарат, проблема че хал хабер си нямам откъде да търся оригинални части и за годината му, камо ли за гумените такива. Темата я пускам не да покажа с какво съм се сдобил а да помагате с ъкъл и кое от къде и как, за което живот и здраве ако се видим някой ден обещавам да почерпя най-малкото. Също така периодично ще докладвам при интерес докъде съм я докарал, зор няма време бол важното е да стане както си трябва. Та ето го и дядото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2555.jpg
Прегледи:1
Размер:241.1 КБ
ID:6085549
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2554.jpg
Прегледи:1
Размер:234.7 КБ
ID:6085550
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2556.jpg
Прегледи:1
Размер:222.2 КБ
ID:6085551
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

  • #2
    От: DKW 350 1931 набор.

    Браво за придобивката, откъде го изкопа. Че и с документи. Почти завиждам
    Части - онлайн, учи немски. Техническа информация има на немски.
    Успех в реставрацията.

    Коментар


    • #3
      От: DKW 350 1931 набор.

      Прекрасно!
      Дано успееш да го възстановиш.
      Сега видях написаното от Иван, ако имаш нужда от помощ за немския пиши на лични, с каквото мога ще помагам.
      Какви пари го намери това чудо ако не е тайна, може и на лични.
      42

      Коментар


      • #4
        От: DKW 350 1931 набор.

        Честито !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: DKW 350 1931 набор.

          Ако има нещо ще питам, има кой да помага с немския но при нужда не бих отказал благодаря за което. Сега видях объркал съм годината в заглавието 1939г. е. Знам че линковете са нарушение на правилата но на лични не бих отказал. Обещаха ми да ми дадът така да се каже "сервиз мануала" ама дядото не можа да се сети къде го е наврял. За цената ме е срам да кажа защото според мен не беше покупка а жив грабеж от моя страна и то без да се пазаря, просто ми беше неудобно(но не се и продава ВЕЧЕ)

          п.п. Може и да ви се струва невороятно но доскоро бившият му втори собственик преди това е бил на баща му, е ходил на лов за жаби с него.
          Последно редактирано от Tpunep; 02-04-15, 19:35.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            От: DKW 350 1931 набор.

            Случват е и такива неща.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: DKW 350 1931 набор.

              Честито,чудна придобивка си имаш

              Коментар


              • #8
                От: DKW 350 1931 набор.

                Честито!
                Имам същия (без коша). Още не съм го почнал.
                Засега събирам литература ... Може да работим заедно
                До тук по твоя виждам една орязана "тунингована" рама, кормило... Липса на въздушен филтър, километраж, ел. инсталация, ауспуси, боя ...
                А да, и коша не е негов. Важно е да установиш цивилен или военен мотор ще правиш.
                Очевидно е от по-ранните години, доколкото картера е все още алуминиев и т.н.
                Последно редактирано от Димо; 03-04-15, 10:53.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: DKW 350 1931 набор.

                  Завиждам ти и вече те виждам на някой събор на ретро машини с немска каска и манерка.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: DKW 350 1931 набор.

                    Колега, завиждам ти, и то неблагородно !

                    Честито !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: DKW 350 1931 набор.

                      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                      Честито! Имам същия (без коша). Още не съм го почнал. Засега събирам литература ... Може да работим заедно До тук по твоя виждам една орязана "тунингована" рама, кормило... Липса на въздушен филтър, километраж, ел. инсталация, ауспуси, боя ... А да, и коша не е негов. Важно е да установиш цивилен или военен мотор ще правиш. Очевидно е от по-ранните години, доколкото картера е все още алуминиев и т.н.
                      Кормилото е ясно още като го видях и без да разбирам че не е неговото, въздушен филтър си има, ауспусите са май от ИЖ, коша е от АВО за съжаление(него ще го мисля по натам кво да го правя) и доста грамотно поне за тогава е хванат за мотора само болт-он връзка без по сериозни вреди, но конструктивно се пулих днес цял ден къде е променян обаче нищо не видях ако подскажеш къде точно е баран няма лошо. Иначе поне за сега мисля визията да му е цивилна или поне малко от малко да го докарам до тоя екземпляр.
                      Прикачени файлове
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DKW 350 1931 набор.

                        Аз вече нямам такъв мотор,но разполагам с всичката възможна литература /най вече оригинални каталози/ нужна за възстановяването му.Както и доста натрупан личен опит.Ще се радвам да помогна с каквото мога на притежателите на такива машини.Относно конкретния мотор-мога да изредя всички части които липсват или не са оригинални.От пръв поглед неоригинални са: кормило,ауспуси,седалки,стоп,въздушен филтър,карбуратор,манивела.Фара и той не е за този модел,макар че според мен е немски и от ДКВ.Липсват километража и лоста на ръчните скорости.Рамата и багажника са отрязани.Лошото е че са все такива,които са дефицит и то не само тук а и по света...Примерно кормило аз поне не знам в Бг някой да има оригинално на мотора си за тази версия на ДКВ....

                        Коментар


                        • #13
                          От: DKW 350 1931 набор.

                          Има сайтове които предлагат на много от частите реплики което е бързият вариант да се съберат, в напълно автентичен вид надали ще мога да се справя и затова може би ще подходя към този вариант. Докуметацията поне за сега вече я поръчах друга част макар и малка свалих от форума на DKW, поне да видя дали работят тея сайтове коректно. Единственното по сериозно нещо което като част не мога да открия за сега са спиците, обръчите ми са горе долу съвсем малко поочукани но ако открия и тях ще ги сменя, другото е километража.Търсенето продължава.

                          п.п. Другото което ме притеснява е задното окачване моя е със амове които липсват при другите на снимковия материал от нета, или и то е некво преправяне във времето.
                          Последно редактирано от Tpunep; 03-04-15, 18:18.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: DKW 350 1931 набор.

                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            п.п. Другото което ме притеснява е задното окачване моя е със амове които липсват при другите на снимковия материал от нета, или и то е некво преправяне във времето.
                            Ето, открил си го ...
                            Този мотор няма амортисьори. Рамата е срязана за да бъдат поставени. Този тунинг е правен масово у нас. Сега трябва да се махнат, да оправиш рамата и да отстраниш следите от намесата.
                            Мотора е NZ 350. Ако има табелка би могъл да се заровиш и намериш точната модификация. Те са няколко ... Има хубав и подробен сайт: http://www.dkw-nz.net/

                            Спици се намират. Като стигнеш до тях ... Два лева спица с нипел. Въздушния филтър не е този.

                            Цивилния е много красив няма спор, но все пак изтъркай боята на някои трудни места, където може да се е запазила оригинална. Тогава ще си напълно сигурен какъв е бил.
                            Което не пречи да го възстановиш като цивилен
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: DKW 350 1939 набор.

                              Преди да се засилиш да режеш рамата, провери внимателно дали това не е направено от дилъра.
                              През онези години една фирма Jurisch е предлагала като опция задно окачване. Ето каталога http://www.dkw-nz.net/cms/upload/img...ds/jurisch.pdf

                              Оригиналните спици са произведени от фирмата Berg-Union, чийто приемник е WWS GmbH / Altena и все още произвежда спици по оригиналните технологии. www.speichen-spokes.de

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X