Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DKW 350 1939 набор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: DKW 350 1939 набор.

    Ицо нали не мислиш че ще го ползвам всеки ден, я го изкарам я не. Повече ще е за декорация и създаване на атмосфера в гаража ми. Най-много некоя кака да му се качи ама се чудя вече дали ще му устискат "капаците" след твоя коментар. май ще требва некоя друга ръжда за тая цел.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #47
      От: DKW 350 1939 набор.

      На какво не издържат картерите, че не разбрах. На бой с чука или с брадвата може и да не издържат, но за каране няма проблеми.
      Имам 5-6 такива разглобени двигателя и нито един няма проблеми с отливките. Всичките са на по 50 години.

      Коментар


      • #48
        От: DKW 350 1939 набор.

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        На какво не издържат картерите, че не разбрах. На бой с чука или с брадвата може и да не издържат, но за каране няма проблеми.
        Имам 5-6 такива разглобени двигателя и нито един няма проблеми с отливките. Всичките са на по 50 години.
        Преди 20 години Балкан 250 беше ендурото в България,това бяха машините които карахме в балкана,естествено преработени от към външен вид,та затова ти казвам че тези картери даваха фира като се разтъркалят по скалите,по лесно се пробиваха,виждал си от по стария модел и знаеш разликата,също при по голям напън тази стена под касетата не издържаше и първичния вал се изместваше заедно с нея и до там.С дългия двигател този проблем го нямаше,сега ще кажеш колко да са напъвани еми много,заден венец 72 стъпка 428,после започнахме с 520 венец и вериги взимахме от комбайн.

        Коментар


        • #49
          От: DKW 350 1939 набор.

          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
          Преди 20 години Балкан 250 беше ендурото в България,това бяха машините които карахме в балкана,естествено преработени от към външен вид,та затова ти казвам че тези картери даваха фира като се разтъркалят по скалите,по лесно се пробиваха,виждал си от по стария модел и знаеш разликата,също при по голям напън тази стена под касетата не издържаше и първичния вал се изместваше заедно с нея и до там.С дългия двигател този проблем го нямаше,сега ще кажеш колко да са напъвани еми много,заден венец 72 стъпка 428,после започнахме с 520 венец и вериги взимахме от комбайн.
          Бе да ти кажа тука обясняваш как едно дупе не издържа на нещо на което друго дупе издържа, при положение че и двете дупета не са и сънували че ще им опре подобно приключение "на прага" и че ще ги таковат из Балкана на стари години, ако и да му носят името
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            От: DKW 350 1939 набор.

            Просто казвам на Пламен кой модел е по ценен като Ретро.
            Ето го,такава снимка открих за пример.
            http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&...31710618837858
            Последно редактирано от hristo jivota; 14-05-15, 19:31.

            Коментар


            • #51
              От: DKW 350 1939 набор.

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              Просто казвам на Пламен кой модел е по ценен като Ретро.
              Този е първия произведен от този модел, номера на рамата беше нещо от рода на 5 нули единица, и си е ценен сам по себе си.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #52
                От: DKW 350 1939 набор.

                Коментар


                • #53
                  От: DKW 350 1939 набор.

                  Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                  Този е първия произведен от този модел, номера на рамата беше нещо от рода на 5 нули единица, и си е ценен сам по себе си.
                  Номерата на различните модели не започват на ново след всеки модел, имаш грешка.

                  Коментар


                  • #54
                    От: DKW 350 1939 набор.

                    Нямаше време напоследък пък и сезона е такъв явно зимата ще я подкараме по сериозно, ама последния месец се отвори малко време и зачекнах отново "Фашиста" пък и с частите големо чакане и ровене пада докато се появът във гаражо, голям дерт със тая опашница намерих една камара рамки само не и задната част явно ще се събира така пък кога излезне некоя оригинална част ще се подменя.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11831745_935823643123194_5786725494800651358_n.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5675751
                    некой ако му изпадне нещо подобно да свирка
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57482-5.sized.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5675752
                    Последно редактирано от Tpunep; 12-08-15, 22:12.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #55
                      От: DKW 350 1939 набор.

                      Радвам се че проекта напредва! Ако ми позволиш обаче имам някои забележки.Не знам до каква степен искаш да е автентичен,но ако гониш оригинала ето какво имам в предвид Двете конзоли на предницата,както и рамената отстрани никога не са били хромирани фабрично! Ако мотора наистина е 1943 по табела,значи не трябва да е с такъв тип фар,както и с такъв въздушен филтър...За задното окачване проблема е много голям,рядко излиза здраво дори и в ибей.На повечето мотори в Бг/а и не само/ рамата е възстановявана.Включително и аз минах по този път...Между другото,сега като преглеждах темата от началото да си я припомня ми направи впечатление че на Пуха е сложен километраж който доколкото видях мисля че е от ДКВ и то от 350-1.Загледай го и премери диаметъра му-ако е от 350-1 трябва да е по малък от на 350.

                      Коментар


                      • #56
                        От: DKW 350 1939 набор.

                        Мотора е 39" не е 43-та, за хрома може би си прав, но когато свалих боята отдолу си излезна хрома на държачите както и на други части където не би трябвало да има, надали в ония години някой ще се е заигравал, да ама знае ли човек. Като цяло не е проблем мотора ще си седи на филер и хром и когато му дойде времето ще се разтури и боядиса част по част както си е в оригиналната версия и по RAL. Аз по горе съм писал ще го сглобявам във вид който мога за в момента по натам като излезне некоя оригинална част ще се слага, но дотогава ще е компромис за това и не бързам с боята. Просто нещата се случват бавно отначало си мислех че ще е доста по лесно и бързо пък съм захванал още 2 мотора едновременно и какафонията е пълна.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #57
                          От: DKW 350 1939 набор.

                          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                          Мотора е 39" не е 43-та, за хрома може би си прав, но когато свалих боята отдолу си излезна хрома на държачите както и на други части където не би трябвало да има, надали в ония години някой ще се е заигравал, да ама знае ли човек. Като цяло не е проблем мотора ще си седи на филер и хром и когато му дойде времето ще се разтури и боядиса част по част както си е в оригиналната версия и по RAL. Аз по горе съм писал ще го сглобявам във вид който мога за в момента по натам като излезне некоя оригинална част ще се слага, но дотогава ще е компромис за това и не бързам с боята. Просто нещата се случват бавно отначало си мислех че ще е доста по лесно и бързо пък съм захванал още 2 мотора едновременно и какафонията е пълна.
                          Вярно,моя е грешката за годината...но все пак този фар и въздушен филтър са след 1944г.Както и да е,знам колко е трудно да се окомплектова подобна машина.Остава да ти пожелая успех,и ако има нещо с което мога да помогна пиши!

                          Коментар


                          • #58
                            От: DKW 350 1939 набор.

                            To се видя че задница няма да си намеря за сега така че ще се прави квото има.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2812.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5679544
                            Шантав профил
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2815.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5679545
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2848.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5679546
                            С багажника и тама заигравка по същия начин
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2849.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5679547
                            И малко тенекеджосване на други ламарини до докарване на що годе прилична форма
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2789.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5679548
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2818.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5679549
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2819.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5679553
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2676.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5679551
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2681.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5679552

                            Пристиганали са ми и една камара части ама няма кой да ги вземе, така че в понеделник ги вземам и почва да се кичи. Единственото което няма да е оригиналдЪ от всичките боклуци са гумите с белите кантове.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Tpunep; 05-09-15, 23:30.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #59
                              От: DKW 350 1939 набор.

                              Сериозна работа. Поздравления!
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #60
                                От: DKW 350 1939 набор.

                                Браво! Супер става!Само малко съм озадъчен от задния калник.Не си личи да е преправян,а не виждам пантата където се вдига задната част??? Без нея/освен че не трябва да е така/,мисията "смяна на гума" ще трябва да се изпълнява от 3 човека Надявам се,че не се обиждаш от забележките ми,не го правя с лоша умисъл а с идеята да помогна.....
                                Последно редактирано от dashev_ec; 06-09-15, 16:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X