Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DKW 350 1939 набор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: DKW 350 1939 набор.

    Moтора със сигурност е бил черен, най-отдолу е леко розов грунд, после черна боя даже и намерих следи от кантовете. Смивката за боя определено действа на пластове като най-долния се оказа най-корав. За задното окачване няма следи от интервенции, прекалено сложен е като форма за да е самоделка, прекалено точно и пасва задната част на рамата към основната което "леко" ме радва че не е насаждано от некой Соц. модел а и доста се доближава до което по-горе Иван е постнал като допълнителен тунинг за онова време. Обаче кой е по-правилния вариант да се търси оригиналната задна част от рамата или да се остави този ретро тунинг който честно казано мене по ме радва. Другия проблем на който се натъкнах е че над 90% процента от крепежите(болтове, гайки и др.) са от част по трудово явно е имало голям дефицит на болтове и гайки когато са се подменяли, супер неправилни форми кой знае от какъв шестограм и не дотам читава работа на стругаря "творец" който явно е бил пиян когато ги е творил. Да се намерят такива явно ще е филм голям, в много краен случай ще слагам съвременните им версии. И другия ми въпрос е дали да се песъкоструйва, като след тази намеса ще се видят всички неща за корекции и това което е позагнило по лесно ще се поизкърпи или по бавния и мъчителен начин със смивки за боя и много търкане.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2588.jpg
Прегледи:1
Размер:202.8 КБ
ID:5652506
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2594.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5652507
    Това което се вижда от дясната страна на рамката е планка която е допълнително слагана за коша и не е към рамката но некои лоши ръчички са барали с електрожена там, но не е фатално.
    Последно редактирано от Tpunep; 04-04-15, 18:26.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #17
      От: DKW 350 1939 набор.

      Последен въпрос за днес, някой поръчвал ли е от тука и дали са коректни?
      http://www.oldtimergarage.eu/catalog/
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #18
        От: DKW 350 1939 набор.

        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
        Другия проблем на който се натъкнах е че над 90% процента от крепежите(болтове, гайки и др.) са от част по трудово явно е имало голям дефицит на болтове и гайки когато са се подменяли, супер неправилни форми кой знае от какъв шестограм и не дотам читава работа на стругаря "творец" който явно е бил пиян когато ги е творил.
        През ония години да намериш струг и стругар по селата е било повече от шестица от тотото . Дори и да е имало някъде то е бил много стар струг или самоделка . Грижата за поддръжката на техниката по селата е била грижа на ковача а ако има един двама по грамотни технически в ТКЗСто си е жив късмет . Добре че техниката от онова време е проста и непретенциозна . Спомням си като дете на село имаше няколко бракувани трактора на които бяха останали само рамите . Всичко което е можело да се използва за другите машини е било свалено през годините нямаше нито един болт .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: DKW 350 1939 набор.

          Селото от което взех мотора е на 5км. от Пловдив така че не мисля че било кой знае какъв проблем да се открие стругар, а периода е от 1939г. та до наши дни кога точно е било това упражнение никой не знае. Макар и малко оригинални такива след малко накисване с химия тръгват без проблем, докато заместителите им направо се късат. Гайките нямат еднакви височини и са леко в диагонал, рязани са на ножовката как дойде, отделно шестограма който е ползван е неправилен, докато може го развивам с гаечен 15 после другия четвърт оборот със 16-ка, то и като размер е шантаво. С камък или прескача или не може да влезне.
          Последно редактирано от Tpunep; 04-04-15, 18:59.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #20
            От: DKW 350 1939 набор.

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            ...най-отдолу е леко розов грунд...
            Или оранжев? По онова време, нормалната масова антикорозионна обработка е била оловен миниум.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: DKW 350 1939 набор.

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Селото от което взех мотора е на 5км. от Пловдив така че не мисля че било кой знае какъв проблем да се открие стругар, а периода е от 1939г. та до наши дни кога точно е било това упражнение никой не знае. Макар и малко оригинални такива след малко накисване с химия тръгват без проблем, докато заместителите им направо се късат. Гайките нямат еднакви височини и са леко в диагонал, рязани са на ножовката как дойде, отделно шестограма който е ползван е неправилен, докато може го развивам с гаечен 15 после другия четвърт оборот със 16-ка, то и като размер е шантаво. С камък или прескача или не може да влезне.
              Правени са на ръка с пила от кръгло желязо .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: DKW 350 1939 набор.

                Честита придобивка!
                Имаш най-важното-документи. Другото се прави.
                Нямаше ли руско копие на това DKW?
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  От: DKW 350 1939 набор.

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Нямаше ли руско копие на това DKW?
                  Има. Иж - 49.
                  И е основен източник на резервни части при непрецизни реставрации на DKW NZ 350.

                  Боята бих запазил само ако е останало нещо от нея и няма да боядисвам мотора.
                  Оригиналната боя е много ценно нещо. Ако я има или е запазена в достатъчно голям процент...
                  В противен случай бих пясукоструил, грунд и т.н.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #24
                    От: DKW 350 1939 набор.

                    Боята е на няколко пласта, няма как да запазя най-долния пласт.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: DKW 350 1939 набор.

                      Колега,можеш да избираш от 3 опции: 1 Продаваш го,и забравяш за него 2 Правиш някакво подобие на ДКВ,което няма да кефи нито теб,нито околните 3 Прежалваш доста сериозна сума и го правиш както трябва.Трябва да отбележа,че като попрочетеш повече за модела ще установиш че 99% от лъскавите на снимките в нета въобще не са в оригинален вид....Включително и това от снимката която си качил за пример!

                      Коментар


                      • #26
                        От: DKW 350 1939 набор.

                        Здравей, колега! Поздравявам те за добрата находка, прочетох темата и видях, че се колебаеш относно съдбата на коша. Ако мислиш да се разделиш с него, моля те имай ме в предвид, търся подобен кош за моя балкан М1.

                        Коментар


                        • #27
                          От: DKW 350 1939 набор.

                          Честито, супер придобивка, да си възтановиш с радост! Ако все пак има вариант да стигнеш максимално близо до оригиналната боя, бих те посъветвал,(както Димо) да я оставиш, колкото и покритие да е останало и фиксираш с лак. Успех!
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #28
                            От: DKW 350 1939 набор.

                            Честито, хубав мотор и с документи...!
                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            Последен въпрос за днес, някой поръчвал ли е от тука и дали са коректни?
                            http://www.oldtimergarage.eu/catalog/
                            Коректни са, имам доста части от тях и познавам няколко човека, пазарували от там. Не съм чул лоша дума.

                            Коментар


                            • #29
                              От: DKW 350 1939 набор.

                              Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
                              Честито, хубав мотор и с документи...!

                              Коректни са, имам доста части от тях и познавам няколко човека, пазарували от там. Не съм чул лоша дума.
                              Поразтърках карта днес, като гледах да не се изхвърлям много и ако всичко е наред другия път ще е вече по сериозно.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: DKW 350 1931 набор.

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                Цивилния е много красив няма спор, но все пак изтъркай боята на някои трудни места, където може да се е запазила оригинална. Тогава ще си напълно сигурен какъв е бил.
                                Което не пречи да го възстановиш като цивилен
                                Изобщо нищо да не търка от ясно по ясно е че това е цивилния модел,той освен като цивилен няма как да се възстанови като друг,стойността на цивилен модел в оригинален вид е 2-3 000 лв,които си отиват само по възстановяване.Друга е съдбата на военния модел NZ 1,която стойност в бг може да стигне 20 000лв.Само че в България вече такива мотори няма,а и нямам данни да има някъде NZ 1,по точно има двигател който е в музея във Влас,който преди това беше мой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X