Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Garmin nuvi 1390

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за Garmin nuvi 1390

    Здравеите, Подариха ми един Гармин нюви, обаче машинката не работи. Навигазията се стартира но зависва на логото Гармин и остава до там. Компютъра не го разпознава като включено устройство съответно немога да ъпдеитвам. Интересното е че немога и да направя хард ресет. Някой, ако може да ми помогне с някаква информация ще съм много благодарен.

  • #2
    От: Помощ за Garmin nuvi 1390

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post1742601

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за Garmin nuvi 1390

      Много благодаря. Изчетох всичко. Направих каквото е описано и стигнах до там, че сега устройството се рестартира непрекъснато, въпреки това пак може да се влоза в пре-буут режим но не мога да слагам повече софтуер. Дава ми грешка. Преди както и сега не мога изобщо да виждам файловата система на компютъра така, че незнам какво има и какво липсва. Въпроса ми е има ли начи да се флашне устроиството тоест да се изчисти всичко и да се качи софтуер на чисто?
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за Garmin nuvi 1390

        М, нещо не е направено както трябва.
        Бихте ли описали малко по-подробно какво точно сте направили до сега?
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • #5
          Да, започвам съвсем от начало. ГПС-а ми е подарен и нямам представа защо е стигнал до това положение, а именно стартира се само до логото на Гармин и не мога да виждам файлите през USB на компютъра.
          И така изтеглих софтуер 6,20, 6,10, 5,90 и GarminCure3.
          1. Стартирам GarminCure слагам версия 5,90 на Софтуера натискам Updater.exe.
          2. Включвам Гармина към USB и задържам горе в дясно на екрана.
          3. Updater.exe Разпознава Устройството и натискам ОК и софтуера започва да се инсталира.
          4. Изчаквам да завърши процеса и устройството се рестартира.
          След рестарта обаче няма промяна отново зарежда само до Логото.
          Ако упдеитвам с алтернативен софтуер след инсталация започва да се рестартира непрекъснато.
          Предполагам трябва да влезна по някакъв начин в паметта за да изтрия всички стари данни които в момента възпрепятстват зареждането на системата.
          А немога да направя и хард ресет.
          Последно редактирано от ISG; 06-04-15, 23:56.

          Коментар


          • #6
            Под алтернативен софтуер имате предвид?
            Как става хард ресет, т.е. как го правите?
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за Garmin nuvi 1390

              Това съм го правил десетки пъти,ма трябва да се сетя как ставаше
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                Алтернативен софтуер казвам на това: http://forum.pocketbulgaria.com/view...p?f=53&t=45375
                Хард ресета от това което съм изчел става по следния начин: стартирам Гармина от старт бутона и задържам екрана долу в дясно.

                Коментар


                • #9
                  Не с алтернативен софтуер. Това е съвсем друга тема, за уреди, които работят, а не за блокирали устройства.
                  Нали на програмката Garmin Cure има Cure и Original. От gcd файла, който имате (оригиналния фирм) си правите Cure rgn файл, който като име след генерирането му се състои само от цифри и се намира в една от поддиректориите на Garmin Cure Temp. Флашвате този файл по същия начин, по който сте си флашнали и оригиналния фирм. Ако сте го направили както трябва, трябва да можете да виждате устройството на компютъра. То (устройството) няма да работи, но ще можете да го виждате и да виждате файловете в него. След като успеете ще ви кажа с коя програма да форматирате устройството така, че да заработи отново.
                  Последно редактирано от ISG; 07-04-15, 22:51.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #10
                    Не се получават нещата, толкова лесно колкото искам.
                    Пробвах това, което казвате и понеже не разбрах последователността пробвах и по двата начина.
                    Garmin Cure има Cure и Original. Първо пачвам оригиналния файл, като Original и след това пачнатия файл, като Cure. Качих на устройството последно получения файл и отново не го виждам на компютъра. След това пробвах и обратното първо Cure втори път Original и резултатът отново не е желания.
                    Къде бъркам? Възможно ли е самия софтуер, който съм изтеглил да не е наред, понеже не е изтеглен от Гармин официалния сайт?
                    Последно редактирано от ISG; 07-04-15, 22:48.

                    Коментар


                    • #11
                      Утре ще ви направя направо Cure файл да се опитате да го инсталирате.
                      Прави се от gcd файла директно Cure rgn файл, който се флашва с ъпдейтър ехе.
                      Каква версия на софтуера е вашият gcd файл?
                      Последно редактирано от ISG; 07-04-15, 22:56.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                        Cure файла е качен тук. Това е версия 6.20 за 13хх устройствата.
                        Ако всичко е наред следва след флашването да можете да видите устройството на компютъра.
                        Самото устройство няма да работи! Ще стига до начален екран и до там.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                          За съжаление все още не се получава. Аз успявах до вчера да флашна само с 5.90, когато опитвах с 6.20 винаги ми даваше грешка и неможех да флашна устройството.
                          С вашия файл успях да го флашна, но въпреки това не виждам устройството на компютъра.
                          Другото е, че сега се рестартира непрекъснато.
                          Последно редактирано от ISG; 08-04-15, 16:08.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                            Произхода на това устройство е какъв - Европа, Азия, САЩ?
                            Да не е с МТК чипсет?
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                              На устройството отдолу пише Тайван. Разглобих го и на чипа пише ''Garmin, ARM'' и други буквени и цифрени означения, ако са важни мога да ги напиша.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X