Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Garmin nuvi 1390

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за Garmin nuvi 1390

    Хе хе те всички са произведени в Тайван. Ще проверя нещо и утре ще пиша.
    Последно редактирано от ISG; 09-04-15, 09:00.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за Garmin nuvi 1390

      Можем да пробваме с по ниска версия на софтуера и да видим какво ще се получи. Другото е да почнем да модифицираме или трием региони, но може да умъртвим устройството на даден етап. Ако ви е много ценно - караме по конвенционалните начини.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #18
        След като не функционира няма стойност. Говорих с човека който ми даде Гармина и се оказава, че е работил перфектно, но един ден го взема да го ъпдейтва и не може да тръген тогава видял, че картата памет която била в устройството вече липсва. И така стига до мен и стандартните спасителни средства не действат. Кажете ми методите за модифициране моля и как се трият регионите, а също и кое смятате за по-добър вариант. Много благодаря за помоща до тук.
        Последно редактирано от ISG; 12-04-15, 21:28.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за Garmin nuvi 1390

          Колега, много се извинявам, но тази седмица едва ли ще успея да отделя време за уреда, а не искам да претупвам нещата. Ако имаш по-добър вариант или някой от колегите се счита за достатъчно подготвен да помогне - нищо въпреки нямам .
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за Garmin nuvi 1390

            И аз не искам да стане веднага времето не е проблем, важно за мен е, че има добри хора готови да споделят знанията си. Аз нищо не мога да намеря, предполагам пиша нещо неправилно. Очаквам да пишете.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за Garmin nuvi 1390

              Пазите ли си FW файлове, които сте опитвали да качите на апарата до момента? Особено ме интересува тоя FW алтернативния дето сте се пробвали да го качите на устройството.
              Можете ли да качите някъде в мрежата gcd файла и да ми дадете линка?
              Кои други версии на FW сте се опитвали да качите на устройството? 6.20 е ясна, коя е най-ниската?
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                Алтернативния FW го пазя и мога да дам линк http://dox.bg/files/dw?a=f4ef49ed95 на страницата от, която съм го изтеглил или от форума който вече публикувах по-напред. FW който успях да изтегля от сайта, който ми пратихте това са 5.90, 6.10 и 6,20. Като кача версия 6.20 устройството започва да се рестартира непрекъснато, а със 5.90 (най-ниската версия която до момента откривам) зависва на логото на Гармин. Проблема, когато неможех да кача фирмуер беше моя грешка, бях изтеглил версийте за МТК процесор.

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                  Добри новини за моя GPS докарах го до ъпдейт и бързам да се похваля. Благодарение на колегата ISG вече компютарът ми вижда устройството и започна ъпдейт на картите.
                  Поздрави, Стоев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                    как го накарахте да стартира и да се вижда от компютъра ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                      Малко стара темата ,ама и аз попаднах в един филм сега с такова Нуви 1390. По принцип някой го е флашвал ,работи зарежда си нормално ,но няма карти в него .Проблема е,че каквото и да направя ,не може да се разпознае от компютъра ,не го вижда нито него ,нито СД картата и не може да се прави нищо по него. Когато го рестартирам с включен кабел, за момент показва иконката за включено юсб ,компютъра издава звук, че е разпознато устройство, но след това разкача връзката и пак така ....Не може да го накарам да влезе в пре боот режим и това е. Дайте малко помощ ,че не ми се иска да го мятам това в гюма за отпадъци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                        Изтрий от менюто на устройството всички трякове, които има записани.
                        Моето NuviCam беше в това състояние месец, какво ли не правих, даже го отворих и му вадих батерията.
                        След изтриването веднага се свърза.
                        Не съм сигурен дали не трих и някакви други данни, но поне картите и точките не съм трил.
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                          Пробва ли да запишеш нова карта на картата памет? Ако я види, няма да ти трябва да свързваш уреда с компа. Ползвай карт рийдър да запишеш новата карта.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                            Изтрих всички данни и тракове ,то всъщност нямаше нищо ,защото явно е флашван преди това и до там. Сигурно и затова ми го подариха де... Иначе пак продължава да не го вижда компа .....лошото е, че не мога и да го вкарам в пре буут мода ...натискам, натискам и накрая излиза калибровката на дисплея ,преди това нищо не се случва ...И с тест от натискане на батерията ,имаше един такъв пост ,че след тоя тест се рестарира Гармина и след това се закача за компа ,ама ТЦЪ ...тоя неще ....Продължавам да се боря ....като основния ми проблем е свързването на Гармина с компа ,останалото ще го направя ...ама ....Включително и батерията вадих ,пак не стана ....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                              А да смениш USB кабела, драйверите на Гармин пробва ли? Компютър с ХР операционна система?
                              Тук чете ли темата?
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ за Garmin nuvi 1390

                                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                                А да смениш USB кабела, драйверите на Гармин пробва ли? Компютър с ХР операционна система?
                                Тук чете ли темата?
                                Да четох първо тази тема. След това четох няколко други в други форуми ,смених няколко кабела, драйвери ....само с ХР не съм пробвал ,щото нямам компютър ,ма и това ще пробвам тия дни ....Доста интересна история се получава с това устройство

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X