Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дефлектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дефлектор

    Здравейте Колеги,
    Ще се радвам да прочета мнения от колеги, ползвали дефлектор.
    Конкретизирал съм се върху моделите, които дават възможност за промяна на наклона (германски и италиански производители).
    Не открих дилър, който да се съгласи да ми предостави такъв продукт за проба и се обръщам към Вас за мнение от първа ръка.
    Другата възможност е по-висока слюда.
    Благодаря предварително.
    Поздрави
    Андро

  • #2
    От: Дефлектор

    Аз поръчах на един човек да се опита да ми направи от моята слюда (да я ползва за шаблон с точките на закрепване) по-висока и прозрачна, по ред причини все още не съм я взел и като я монтирам, ще дам снимки и преки впечатления.
    Той също не е правил до сега но се нави да пробва.
    LZ1NIM/P
    B pos

    Коментар


    • #3
      От: Дефлектор

      Аз карам от около година с оригинален дефлектор, купих го т.е. направо ми го монтираха в Тойота. Има полза по малко се цапа прозореца лятото от мушичките и отваря визията на колата (според мен) според жена ми е грозотия

      Коментар


      • #4
        От: Дефлектор

        Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение


        Не открих дилър, който да се съгласи да ми предостави такъв продукт за проба и се обръщам към Вас за мнение
        Андро
        3 сезона карах с PUIG(италианска фирма за слюди основно), ноВЪРШИ РАБОТА ОТНОСИТЕЛНО.Не те блъска в каската, отклонява струята , но почти нищо друго не се случва.Странично вятъра си те бие.Струваше 120 лв дефлектора или някъде там.От Е-бей си взех висока слюда за 65 евра и се родих. Така ми и прашасва дефлектора в гаража. Ако ще си вземаш дефлектор, гледай ДА СЕ ДЪРЖИ ЗА СЛЮДАТА В 2 ТОЧКИ.Тоя на PUIG се държи на една(около 3-4 кв.см.контактна площ) натискът е голям, оригиналната слюда се спука и трябваше да я побългарявам.(слагах от двете страни ламаринки за да увелича контактната площ на дефлектора и стъклото. Хубавото на тоя дефлектор е , че може да се слага и маха без да се дупчи или каквато и да е друга интервенция върху слюдата. Като чета дефлекторите вършат работа , но С ВИСОКА СЛЮДА Е ПО- ДОБРЕ. Високата слюда обаче може да ти изкърти цялата рогатка. Виждал съм го това.Като цяло всичко е въпрос на компромиси.

        Коментар


        • #5
          От: Дефлектор

          Внимавай да не постигнеш обратен ефект.

          Преди да взема Варадерото правих тестдрайв на Хонда VFR1200 Crosstourer и едно Варадеро за сравнвние. Въпросното Варадеро имаше дефлектор на MRA ако не се лъжа. Такъв който беше захванат в двата края за слюдата и се настройваше.
          Определено имаше турболенция при Варадерото в сравнение с Crosstourer-а и въпреки че за 1 час тестдрайв пробвах всички възможни настройки и бях малко загрижен че ще трябва да мисля за генерална смяна на слюдата на Варадерото.

          Като си взех обаче моето Варадеро което беше както "майка" го е родила установих че турболенцията без дефлектора я няма.

          Аз лично не бих взел такава джаджа без да я пробвам. Като не ти дават проба, вземи и импровизирай нещо само за пробата.

          Препоръчвам ти да прочетеш това: http://faq.f650.com/FAQs/Turbulence.htm
          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Дефлектор

            За тези които се закрепват в горния край на слюдата някъде имаше линк към статия която казваше, че дефлектора трябва да сключва ъгъл от 23 (двадесет и три) градуса спрямо слюдата, за да има ефект. Така и не съм го пробвал това изпълнение. Лошо е, че не намирам линка, а тука някъде от форума го четох.
            LZ1NIM/P
            B pos

            Коментар


            • #7
              От: Дефлектор

              Това е шега, нали?

              Линк към статия в която пише че ъгъла е 23 градуса съм го пуснал в поста преди твоя. Ето го още веднъж са по-разсеяните ;-) :

              http://faq.f650.com/FAQs/Turbulence.htm

              А ето го и цитата:

              "Air has an expansion angle of 23 degrees ! Which means that an airflow passing through a widening funnel of 23 degrees will produce a drawing stream at low pressure and low speed. The airstream is stable in direction for 8 to 12 inches. The same is true of an airstream passing through a narrowing funnel which produces a stream at higher pressure and higher speed. See diagrams 2 and 3."
              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • #8
                От: Дефлектор

                Да, виж тука съм пропуснал линка ти, така е. Линк към същата статия има някъде другаде във форума, може и пак от теб да е, точно за същото става въпрос. На мен спомените ми са само за тези 23градуса, затова ги споменах само тях.
                LZ1NIM/P
                B pos

                Коментар


                • #9
                  От: Дефлектор

                  "Air has an expansion angle of 23 degrees ! Which means that an airflow passing through a widening funnel of 23 degrees will produce a drawing stream at low pressure and low speed. The airstream is stable in direction for 8 to 12 inches. The same is true of an airstream passing through a narrowing funnel which produces a stream at higher pressure and higher speed. See diagrams 2 and 3."

                  "Въздуха има ъгъл на разширение 23 градуса! Което означава, че въздушен поток преминаващ през разширяваща се фуния от 23 градуса, ще произведе засмукващ поток от ниско налягане и с по-ниска скорост. Въздушният поток ще се запази такъв за първите 20 до 30 см. Същото е вярно за въздушен поток преминаващ през стесняваща се фуния, който ще произведе поток с високо налягане и по-висока скорост."
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дефлектор

                    Имах преди години Варадеро - първия модел с ктарбураторите. Оригинално слюдата му беше доста ниска и я смених с Kappa - виж снимката. Ефекта беше много добър, значително намали вятъра в тялото и главата ми.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006592790.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5653192

                    След време, от нямане какво да правя явно, реших да направя самоделен дефлектор , използвайки малко парче от старата слюда и закрепено на 4 точки с дистанционни втулки, под някакъв ъгъл, който се получи като гледах снимки по нета. Не мога да кажа , че имаше особен ефект. Така го и продадох.

                    На БМВ-то слюдата е доста по-голяма и широка и осигурява добра ветрозащита, но пак от нямане какво да правя си купих един дефлектор на Wunderlich. Той пък се захващаше както казва колегата - на 4-5 см контактна площ. Правих много опити, как ли не го въртях - той има възможност да се позиционира и над слюдата. Резултата беше нулев, като в добавка при определени скорости слюдата изпадаше в резонанс. Свалих го и го прибрах, ако някога имам мотор с мниска слюда да го ползвам.

                    С две думи мнението ми е, че си заслужава инвестиция в нова слюда, а не в дефлектори или самоделки ,каквито аз правих. Все пак да не забравяме, че тия неща са минали през аеродинамични тунели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дефлектор

                      Благодаря Ви Колеги за отзивите.
                      Реших, благодарение на споделеното, че дефлектор няма да купувам от нямане какво да правя, както е писал "Sotislav" в неговия пост.
                      Опасението ми е, че слюдата, която намирам и ми харесва е малко по-висока от моята, а за да не ме бие вятъра в каската трябва да се сниша с около една каска надолу.
                      Благодаря на всички. Желая Ви чудесен сезон!!!
                      Поздрави.
                      Андро

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X