Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

    Наскоро се сдобих с въпросния трупър, двигателя да чукам на дърво мърка. Всичко, което може да спести по-нататъшни проблеми е извършено и като цяло много и се кефя на джипката.

    Имам обаче стрнен проблем с 4х4то. (джипката няма ТОД и е автомат, ако е от значение.) Цъкам копчето на таблото, лампата почва да мига, мига, мииига и и така докато ми писне - предното не зацепва. Включа ли обаче бавните, след няколко метра предното зацепва и лампата светва. Тогава и да изключа бавните, лампата продължава да си свети и предно имам. Изключвам копчето от таблото, лампата изгасва, предното се отцепва. Порових се из форумите, но не намерих подобен казус...

    Някаква идея къде е връзката да иска да включа бавните за да зацепи предното...?

  • #2
    От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

    А пробва ли да включиш цъкалчето и за минеш 20 ина метра - продължава ли да мига?

    Коментар


    • #3
      От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

      Пробвах 20 метра, 500 метра, по нагорнище, на зад - мига си и това е. Пробвах на място да го включа, пробвах и в движение. Прегледах вакумите на предния мост - на пръв поглед всичко изглежда нормално, напръсках буксата с контакен спрей. Като цяло джипката е изключително запазена, със сигурност не е карана оффроад, а по странната смес която беше в резервоара (нов внос) съдя, че не е карана дълго време. Предполагам че става въпрос за дребен проблем, въпроса е къде да се търси.

      Коментар


      • #4
        От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

        Незнам от къде си, за да ти кажа "ела да му се пулим.....". При джип (говоря за марката "Джип") понякога от неползване в раздатката се получава клеясване и недовключване.
        Пробвай многократно по описаната от теб технология х4-бавни-бързи може и да се раздвижи.
        4х4 "Н" ли е, или "Н ауто" на тази машина ?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

          От Пловдив съм и не че няма да дойда да си покарам придобивката, ама все си мисля че е нещо дребно от типа клеясала букса. Джипката е парт тайм - върви на задно, има копче на таблото с което се включва 4h и ръчка до скоростите, от която се включва 4low.

          Днеска стигнах до ново заключение (имах малко работа по къра и изпробвах това-онова) Значи, бавните нямат роля - какво става - цъкам копчето за 4х4 някакви релета изцъкват, лампата на таблото почва да мига, карам напред, назад - предно няма. Давам на неутрална, после пак на Drive, потеглям и след няколко метра лампата светва постоянно и имам предно. Изключвам копчето, изключва се и предното. Заблудата ми с бавните идваше от това, че за да включиш на бавни трябва да изключиш от скорост, а реално се оказва, че е достатъчно просто да изключиш от скорост и зацепва предното. Знам че на някои джипки принципно така си се включва 4х4то (спираш, изключваш от скорост, включваш 4х4, обратно на скорост и газ), но при този трупър не би трябвало да е така - нали уж имат shift on the fly, с който може да включваш предното със скорост до 100км/ч.

          Коментар


          • #6
            От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

            Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
            shift .
            .......по-скоро е "шит"....явно си чака момента да зацепи.
            Изравняване на скорости, или заставане зъб срещу шлиц, или да няма натоварване някоя пружина да сработи, нещо такова ще да е. Някога на моя "Трупър" винаги спирах за да включа х4
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

              Моят съвет е да го покараш малко и да го продадеш. И то задължително с предплатена карта
              +359 899985804

              Коментар


              • #8
                От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                Мислиш че конкретно с 4х4-то ще бера ядове или заради "специфичния" двигател? Или като цяло?

                Коментар


                • #9
                  От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                  За да не излиза само от моята уста, прочети из нета какво изпълнение са моделите с ТОД и ще разбереш защо те съветвам така - иначе двигателят си е супер Има си по 2 датчика на маркуч и е мечта за всеки механик Все пак, моят опит сочи, че на тези камиони им се развалят основно следните неща:

                  1. датчик за високо налягане на маслото / това води до непалене и продаване на камиона за 1500лв/700паунда - любимото ми! /
                  2. уплътнения на дюзи и самите дюзи(9:1) / придърпване, загуба на мощност, пушек/
                  3. демпферен маховик / то това по-скоро консуматив, може и да го завариш, за да ти друса при смяна на скорости като Газ/
                  4. кабелите на компютъра клеясват и майсторите дигат рамене "що така гасне тая кола като се разтресе на някоя дупка!?"

                  Сигурно има още, но те са "лесни"
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #10
                    От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                    Абе то и аз не съм написал ясно и точно, ама и ти не четеш - джипката ТОД няма. Купих я с проблем, който още преди да я платя беше установено, че е датчика за налягането. Датчика е сменен, уплътненията на дюзите са сменени, маслото е сменено 5в30. В резултат мотора работи много добре, даже отлично. Колата има 3 неща, които ме дразнят:
                    1. Въпросното превключване на 4х4.
                    2. Колата пали лесно (като за тоя двигател) и студена и загряла, не пуши нито черно, нито бяло. Обаче 1-2 пъти (за 1000км градско) ми направи много гаден номер (на загряло) - въртиш, пали от четвърт, след това гасне веднага и пали мноооого трудно. Или със спрей или с много въртене. След това пак няма проблем. след тази манипулация в електрониката няма натрупани грешки. Мисля че го прави когато пуснеш контакния ключ твърде бързо, явно трябва да въртиш докато двигателя запали добре... ама това си е моя недоказана теорема.
                    3. Стрива ми се че когата е на скорост (drive) и не подавам газ държи ниско налягане на маслото - около 1,5 според уреда на таблото. Изключа ли от скорост се вдига до 2,5 -3. Иначе като дам газ си се вдига до 6. На студен мотор също е около 6.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                      Прав си! Не съм прочел правилно! Няма да трием мнението, че някой може да фане декиш четейки
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #12
                        От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                        Проблема се реши от само себе си. Явно от дълго неизползване соленоида се беше прецакал и му е трябвало много време да зацепи. Като го поразработих си бачка без проблем - цъкаш копчето и след 10-20 секунди е зацепило предното. В движение, без допълнителни процедури.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                          Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
                          Проблема се реши от само себе си. Явно от дълго неизползване соленоида се беше прецакал и му е трябвало много време да зацепи. Като го поразработих си бачка без проблем - цъкаш копчето и след 10-20 секунди е зацепило предното. В движение, без допълнителни процедури.
                          И моят направи сходен проблем. Реших да го разходя след няколко години нередовно каране(2-3 пъти на месец).След няколко поднасяния по пътя Пловдив-Велинград и не до там сигурно изкачване на един леден баир, установих, че съм карал през цялото време на задно.
                          Иначе, тези автомобили(поне при ръчка) при натискане на 4вд лампите почват да мигат бавно и равномерно - ако има проблем мигат учестено. В моят случай си мигат нормално, но предно ЙОК или поне сензорите за скорост не работят читаво и затова не прехвърля на предното - прочетох доста по темата в английските форуми, но още не съм съвсем наясно от какво е. Само знам че сутрин тръгвам от място по-трудно от лада.

                          Намерих доста по темата, но там обясняват, че при нормална работа индикацията за 4вд свети постоянно - много странно, защото при мен винаги е мигала бавно и предното предаване си е работило нормално.
                          Ето и сайта от който чета
                          http://www.itocuk.co.uk/forums/viewtopic.php?t=23620
                          Последно редактирано от stormmaker; 20-01-16, 15:55. Причина: интересен сайт
                          +359 899985804

                          Коментар


                          • #14
                            От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                            Мигането било бързо или бавно е индикация за проблем. Постоянното светене е правилно включено.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              Мигането било бързо или бавно е индикация за проблем. Постоянното светене е правилно включено.
                              Ще пиша като ги докарам да светят постоянно, както и причината, поради която не са Има ли шанс соленоидите да са в горната част до кутията с релета и предпазители?
                              +359 899985804

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X