Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

    Здравейте...

    Наумил съм си да се заигравам със смяна на изходния лагер на раздатката. Обаче още се триумя дали да почвам. Щото ми се иска да стане по мързеливият начин - из отвънка, без да се сваля и разглобява раздатката. Притеснението ми е изобразено на приложената картинка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vitara-rasdatka-opashka-lager.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:6085495

    Според едни скици (горните), лагера е във втулка, и заедно с нея може да излезе извън корпуса. Според други скици (долната), има стъпало в отливката и демонтажа е възможен само в посока "навътре". Може пък втулката е "залята" в отливката и да не може да се вади!? "Ил млекото е горещо, ил пък трето нещо."

    Питанката е доста специфична и могат да отговорят само тези които са го правили, или са правили опит да го правят.

    Въпрос: Може ли лагера да се демонтира в посока "навън" ?
    (приема се, че триенето задържащо лагера/втулката/ на мястото им не е пречка)

    Ами... Со здраве...
    sqr(sin(α)) + sqr(cos(α)) = tan(β) . ctg(β)
    Три пъти отрежи, чак тогава премери.
    Око-ретген. Меря с шублер. Бележа с тебешир.

  • #2
    От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

    Не става. Този лагер е много специфичен и доста скъп. При смяна на всичките той е най-труден за намиране. Защо искаш да смениш само него ?
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

      Благодаря за ценната информация.
      Щом не може - не може.


      Причината е, че задният изходящ фланец (вилка) има около 0.15 – 0.20 мм радиална хлабина. При предния фланец няма. При ускоряване се усеща жужащ шум. На това отдавам и ускореното разбиване на каретата на кардана. До сега два комплекта за 7 години.(~50 000 км) (с 2 комплекта Москвича изкара 280 000). Карам 95% по асфалт. И не съм от „резките“ шофьори. Накратко, не ги тормозя много.


      Идеята беше, ако не е чак толкова затруднително да „опресня“ това лагеруване. Вярно че размера е нестандартен по ширина – 30мм. Иначе из чуждоземните е-магазини го има. (Около 50-60 лв. (без доставката). Смятах да го заменя с 2 х 16 мм (стандартен размер – 3 лв/бр).


      Ще го „лекувам“ чрез размяна с предният фланец. Колкото толкова. Ако изкара още 5 години, тогава ще го сменя...
      ...вероятно заедно с колата... Хе хе хе хе...


      Со здраве...
      sqr(sin(α)) + sqr(cos(α)) = tan(β) . ctg(β)
      Три пъти отрежи, чак тогава премери.
      Око-ретген. Меря с шублер. Бележа с тебешир.

      Коментар


      • #4
        От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

        Каретата са ментета .Оригинални 20 години ,ментета 5/10 хил.км ,даже някой трудно стигат 5 хил .Не си прави офроуд сам.


        пп Офроуд = сам си създаваш трудности , сам си ги преодоляваш
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

          Да ползвам темата:
          С цел да се смени този лагер, може ли да се свали само задния капак на раздатката, на място, без да се сваля раздатката?
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

            Може.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3110024.JPG
Прегледи:1
Размер:293.7 КБ
ID:5756536
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

              Здравейте колеги може ли да се смени лагера без да се разглобява цялата раздатка а само с капака
              За лов винаги готов!!!

              Коментар


              • #8
                От: Витара - Раздатка - "Опашка" - Лагер

                Здравейте колеги тъй като никой не казва нищо аз
                разглобих капака на раздатката лоста за бързи и бавни и стигнах до въпросният лагер номера е 09263-40006 и сега въпросният луфт го няма
                Последно редактирано от palaviq92; 08-07-19, 07:40.
                За лов винаги готов!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X