Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3+1 или 1+1 на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3+1 или 1+1 на джип

    Здравейте колеги - търсих за подобна тема но не намерих. За 1+1 има, нооо 3+1 не.

    Питането ми е следното - предлагат ми едно Grand Cherokee което е регистрирано 3+1 и се кара така от 3 години в България.
    Според собственика не е проблем и е по-добро от масовото 1+1 което се кара като товарно.
    Някой с преки наблюдения? Дали си заслужава да купя подобна кола
    Също, само ходенето 2 пъти в годината на преглед ли му е минуса?

    Благодаря предварително.
    ....!

  • #2
    От: 3+1 или 1+1 на джип

    Минуса е два пъти на преглед по 40 лв., а плюса - данък 30лв., а не 300.

    Коментар


    • #3
      От: 3+1 или 1+1 на джип

      Мисля че за сега си на далавера. Данъка ти е нисък, прегледите са ти два пъти в годината, винетката ти е за лек автомобил, застраховката ти е горе-долу колкото на пътнически автомобил и важи за шофьора+още 3-ма пътника.

      По-добро е от 1+1, защото, защото ако недай си боже стане беля с 1+1, а в колата са повече пътници, застраховката ти става невалидна, ти съответно неизряден и си отнасяш всички негативи от това. Глобите и нанесените материални и нематериални щети ги плащаш ти.

      Ако нашите управници не променят някой закон за в бъдеще разибра се.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: 3+1 или 1+1 на джип

        Абе какви са тези два прегледа годишно?! От 4 години карам 3+1 и досега и трите джипа съм ги минавал веднъж годишно на преглед!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: 3+1 или 1+1 на джип

          Прегледите са два пъти в годината за товарни автомобли над 10 години от първоначалната регистрация. Данъка е на тон. Въпроса е в това,джипа да е регистриран като товарен автомобил. Тогава данъка съвсем спокойно става 6.50 лева. И ако е 3+1 хем си возиш семейството,хем плащаш малко. Трябва да има и решетка отделяща товарния отсек от пътническия. Засега е така. Дали ще го променят,ще покаже бъдещето.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            От: 3+1 или 1+1 на джип

            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
            Прегледите са два пъти в годината за товарни автомобли над 10 години от първоначалната регистрация. Данъка е на тон. Въпроса е в това,джипа да е регистриран като товарен автомобил. Тогава данъка съвсем спокойно става 6.50 лева. И ако е 3+1 хем си возиш семейството,хем плащаш малко. Трябва да има и решетка отделяща товарния отсек от пътническия. Засега е така. Дали ще го променят,ще покаже бъдещето.
            Мерси за обяснението! Темата подвежда, че прегледите идват от 3+1!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: 3+1 или 1+1 на джип

              Мерси колеги...определено 3+1 е по-добре от 1+1 ...само ще гледам да не возя повече от 3 гаджета :-)
              Май ще го взема този Гранд...е след като мине и при Дядо Владо де :-)
              ....!

              Коментар


              • #8
                От: 3+1 или 1+1 на джип

                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                ...
                ... предлагат ми едно Grand Cherokee което е регистрирано 3+1 и се кара така от 3 години в България.
                ....
                Това е автомобил с Европейска хомологация. Като вид е товарен, но със 3+1 места за сядане. Определено е "N1" категория де! Демек товарен. Винетка, като за лек автомобил, данък в пъти по-малък от на лек автомобил със същата кубатура и мощност. Горивото и консумативите минават за разход (ако е на фирма). ГТП два пъти в годината, ама се избива с другите неща. За пример. Аз на мотоциклета плащам данък 94 лв. Прегледа ми е около 40 лв. (за две години се дава). За джипката не е интересно.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X