Обява

Свий
Няма добавени обяви.

help ни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • help ни

    Здравейте!
    Отварям дискусия във връзка с пръскащите се топчета в Типпман А-5 и X-7 в последно време.
    Не знам дали забелязахте последната игра какво количество топчета успяхме да изпукаме(в смисъл да ги пръснем в цевта) аз, Коста и Жоро. Личната ми статистика беше, че всяко 5-то топче се пръска. Аз шомпуловах непрекъснато по време на игра, а Коста си носеше резервна цев и само си я размятахме през бойното поле Имаше и моменти като в битката за Сталинград, по една пушка на двама, единия го гръмват и другия взима маркера на убития .
    Това беше забавната част, но проблемът стана наистина много сериозен и буквално означава, че не мога да си ползвам А-5-цата. Ето и фактите:
    Играя основно с топчета Classic, но тествах и Field както и Precision ефекта беше един и същ. Топчето се пука в началото на цевта. В началото си мислех, че ги пукам в циклона понеже почти винаги беше омазан и чистех и него заедно с цевта, но после забелязах, че в него няма люспи от обвивката, а само малко боя. От това си правя извода, че топчето се пръска в основата на цевта и от налягането опръсква циклона. Както казах пробвах различни топчета, пробвах CO2 пробвах и въздух, играя с цев JJ 16”, но пробвах и късата цев от комплекта на А-5, дори си размотах камуфлажните ленти от JJ-ката Топчетата продължават да се пукат каквото и да направя.
    За сравнение преди да започне цялото това мъчение ми се е случвало да играя по 2-3 месеца без да спукам топче и ако случайно спукам някое JJ-ката го прочиства със следващите няколко.
    Тъкмо си мислех, че новата партида топчета са «албански» и взех един RENTAL, изтрелях 700 от същите топчета с него без никакъв проблем ?!
    Незнам къде да търся причини вече, вероятно проблемът е комплексен: A-5 + топчета + метеорологична обстановка = хайде няма да го рисувам

    Чакам съвети от добросъвестни пейнтболисти!

    Както брат ми каза, да го погледнем от добрата му страна. Вкарахме нови елементи в играта. Чистене на бойното поле и отчаяни щурмове ако нямаш време да чистиш

    Който се сети пръв за причината получва един изстрел ... в гърба ми

  • #2
    До: help ни

    При мен беше следната ситуация:
    От кафявите (кои са тези, Класик?) - "старите", неразпечатан плик отпреди 2 седмици, се пръскаха на макс 4-5 топче, но някои все пак излитаха от цевта и едва тогава се пръскаха. Други стари топчета, престояли известно време в подове, се пръскаха задължително на 2 изстрел, още в цевта.
    От зелените - играеше се, само тук таме пуках по някое, да кажем на 2-3 игри.

    Цевта ми е Опсгеърската .689

    Какво забелязах допълнително - черупката на кафявите топчета ми се стори много крехка. Обикновено топчетата се пукат и черупката остава малко или повече цяла. Онзи ден черупката се пръскаше на миниатюрни парчета, като че ли да беше загубила еластичността си.

    Коментар


    • #3
      До: help ни

      Първоначално публикуван от Sir Gray Преглед на мнение
      При мен беше следната ситуация:
      От кафявите (кои са тези, Класик?) - "старите", неразпечатан плик отпреди 2 седмици, се пръскаха на макс 4-5 топче, но някои все пак излитаха от цевта и едва тогава се пръскаха. Други стари топчета, престояли известно време в подове, се пръскаха задължително на 2 изстрел, още в цевта.
      От зелените - играеше се, само тук таме пуках по някое, да кажем на 2-3 игри.

      Цевта ми е Опсгеърската .689

      Какво забелязах допълнително - черупката на кафявите топчета ми се стори много крехка. Обикновено топчетата се пукат и черупката остава малко или повече цяла. Онзи ден черупката се пръскаше на миниатюрни парчета, като че ли да беше загубила еластичността си.
      Кафявите са Field, залените лукчета са Classic. Но защо от същия плик в CUSTUM 98 не се пукат ?! И да, прав си за черупката от спуканите ми топчета не остав нищо цяло от нея, буквално се пръскат.
      btw Пуснах топче през цевта за да видя дали не са се раздули от влажното време, но си минават много гладко.

      Коментар


      • #4
        До: help ни

        Всички тунингови цеви са с по-малки диаметри за повишена прецизност, съответно искат по-малки топчета. При нормални и по-големи топчета стават сакатлъци в студено време. За пейнтбола "студено" време е под 10-15 градуса. Характерното за типманските цеви е, че са с по-голям диаметър - около 0,694, докато J&J са 0,688. С 98ците имахме само 1 спукано топче и то защото момчето беше забил цевта в пръстта и беше омазана. Това както със стандартните, така и с 14 инчовите цеви.

        При изстрел максималното налягане е в началото и тогава топчета се деформират по остта и става елипсовидно, като уплътнява в канала на цевта. Ако е студено и обвивката е станала по-крехка, резултатът е ясен. Факт е, че играхме при средна температура 8 градуса и топчетта бяха започнали да позамръзват, защото пълнежът се беше сгъстил и петната бяха по-лепкави. Затова и керамичната цев не се справяше добре с чистенето - твърде лепкава им идваше боята.

        Сега очаквам първата доставка на зимни топчета и там вече ситуацията трябва да е друга, защото черупките им са доста дебелостенни.

        Друго, което ме съмнява е сгъстеният въздух, особено когато минава през разширителна камера, но тази причина е на заден план, още повече, че не е еднозначна.

        Обаче още едни интересен казус - с флатлайна имам само една спукано топче за целия ден.

        Коментар


        • #5
          До: help ни

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Всички тунингови цеви са с по-малки диаметри за повишена прецизност, съответно искат по-малки топчета. При нормални и по-големи топчета стават сакатлъци в студено време. За пейнтбола "студено" време е под 10-15 градуса. Характерното за типманските цеви е, че са с по-голям диаметър - около 0,694, докато J&J са 0,688. С 98ците имахме само 1 спукано топче и то защото момчето беше забил цевта в пръстта и беше омазана. Това както със стандартните, така и с 14 инчовите цеви.

          При изстрел максималното налягане е в началото и тогава топчета се деформират по остта и става елипсовидно, като уплътнява в канала на цевта. Ако е студено и обвивката е станала по-крехка, резултатът е ясен. Факт е, че играхме при средна температура 8 градуса и топчетта бяха започнали да позамръзват, защото пълнежът се беше сгъстил и петната бяха по-лепкави. Затова и керамичната цев не се справяше добре с чистенето - твърде лепкава им идваше боята.

          Сега очаквам първата доставка на зимни топчета и там вече ситуацията трябва да е друга, защото черупките им са доста дебелостенни.

          Друго, което ме съмнява е сгъстеният въздух, особено когато минава през разширителна камера, но тази причина е на заден план, още повече, че не е еднозначна.
          Пробвахме и с късите цеви, не е от това.

          Обаче още едни интересен казус - с флатлайна имам само една спукано топче за целия ден.
          А за това имам обяснение, Коста ти пипна маркера и спука още второто Не е от пушката от човека е, стреля със залоба

          Коментар


          • #6
            До: help ни

            Те и стандартните на А5ците са тясни. Широките цеви са стандартните на 98 и дългите Pathfinder-и. Весо е със 16" Pathfinder и пукаше по-рядко. Остава да пробваме и с по-ниски скорости на пушката, за да е по-малко ударното натоварване на черупките.

            Иначе дискусията е интересна, но за мен обяснението е много просто - време е за зимните топчета. Ако има проблеми с тях, тогава ще ги обсъждаме.

            Коментар


            • #7
              До: help ни

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              Иначе дискусията е интересна, но за мен обяснението е много просто - време е за зимните топчета. Ако има проблеми с тях, тогава ще ги обсъждаме.
              Прав си, пък и зимните топчета болят повече, въобще предимства колкото искаш

              Коментар


              • #8
                До: help ни

                В топло време болят повече заради по-дебелите черупки. В студено са си крехки и е все тая.

                Коментар


                • #9
                  До: help ни

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Затова и керамичната цев не се справяше добре с чистенето - твърде лепкава им идваше боята.
                  Вярно, аз като си играх на бояпръскачка се беше натрупала 1-2мм боя по цевта.
                  Това ще да е, студеничко им е на тези топчета май.

                  Коментар


                  • #10
                    До: help ни

                    Аз също пуках непрекъснато топчета - на моя Х-7 бях сложил 14" цев от RAP4 и непрекъснато имах проблеми. Чистих средно по два пъти на игра, Че станаха крехки от студа топчетата - така си е , мисля си обаче дали и алуминия на цевта , който си е доста чуствителен от температурата не се е свил и допълнително да е намалил калибъра
                    May the Force be with You

                    Коментар


                    • #11
                      До: help ни

                      E, чак пък такъв коефициент на термично разширение...

                      По-скоро се е образувал кондензен филм вътре и допълнитело е повишавал съпротивлението. Въпросът е, че топчета като го изпуснеш от 50 см на равно трябва да отскочи, а тези се пукаха. Зима иде, ей...

                      Коментар


                      • #12
                        До: help ни

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        E, чак пък такъв коефициент на термично разширение...

                        По-скоро се е образувал кондензен филм вътре и допълнитело е повишавал съпротивлението. Въпросът е, че топчета като го изпуснеш от 50 см на равно трябва да отскочи, а тези се пукаха. Зима иде, ей...
                        Предлагам докато пристигнат зимните топчета да сменим терена с по топъл и сух ... Тунис примерно

                        Коментар


                        • #13
                          До: help ни

                          Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
                          Предлагам докато пристигнат зимните топчета да сменим терена с по топъл и сух ... Тунис примерно
                          Има и други подходящи места я виж колко горещи точки има на юг - кеф ти Ирак, кеф ти Судан, кеф ти Сомалия... грабвай маркера , зареждаш хопъра с НЕ топчета и почваш да играеш
                          May the Force be with You

                          Коментар


                          • #14
                            До: help ни

                            Допълнение:
                            прибирайки се в къщи реших да пробвам теорията си за свиването на цевта - топчетата минаваха доста трудно през тях - не можеха да се изкарат с духане с уста, а в по топло време топчетата от този тип /зелените/ минаваха свободно , без задържане. Пробвах го с три цеви които имам - стандартната комплектуваща от маркера ми РАП4 14 инчовата и стандартната от Х-7 резултата беше еднакъв - топчетата минават доста трудно
                            May the Force be with You

                            Коментар


                            • #15
                              До: help ни

                              Първоначално публикуван от Han Solo Преглед на мнение
                              Допълнение:
                              прибирайки се в къщи реших да пробвам теорията си за свиването на цевта - топчетата минаваха доста трудно през тях - не можеха да се изкарат с духане с уста, а в по топло време топчетата от този тип /зелените/ минаваха свободно , без задържане. Пробвах го с три цеви които имам - стандартната комплектуваща от маркера ми РАП4 14 инчовата и стандартната от Х-7 резултата беше еднакъв - топчетата минават доста трудно
                              Вентилатор на маската, нагревател на цевта и повече лубриканти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X