Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

    Ако сте чели статията на Стефан за луноходите и сте впечатлени от нея хващайте пътя за Ловеч!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7270436.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:6084314
    Да, да, истински луноход, който може да разгледате без да ходите до някое звездно градче.
    До колкото знам има няколко експериментни бройки и едната се намира в музея на минералите. За съжаление, когато аз бях там, той беше затворен, но е възможно да има и камъни от луната.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7270437.jpg
Прегледи:1
Размер:219.4 КБ
ID:6084315
    Но да се върнем на лунохода. Има си всичко необходимо за живот на луната. Сините панелчета на капака са фотоволтаиците, за да има какво да папка. А колелетата изглеждат толкова нежни, че е чудно как издържат тежестта на машината.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7270438.jpg
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:6084316
    А машината хем е грубовата, хем има внимание към детайла.
    Не знам къде е скатана ръката робот, но със сигурност има такава. Защото няма как пробите сами да се качат в "казана".
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7270439.jpg
Прегледи:1
Размер:239.7 КБ
ID:6084317
    Е, лек път към Ловеч и музея на минералите.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

    Струва ми се кофти тази машина да стои на открито. Община Ловеч едва ли няма пари за един навес.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

      То на община Ловеч преди петнадесетина години мангалите и отмъкнаха, заколиха, и изядоха зебрата от зоопарка..

      Ако си спомням верно, скоро ягуара им не умря от естествена смърт..

      Преди време, като бях в зоопарка, мечката се хранеше на принципа на EGR-а... тъжна гледка..

      Та за един луноход ще му правят навес - той нали е свикнал на кофтито лунни условия - кво да го глезят?

      Ама виж какъв турбо-кенеф има спретнат зад лунохода - яко е, и дори няма утъпкана пътечка до него. Все едно за Нийл Армстронг е строен..

      Усвоена е някоя европарица, явно, ама за навеса паричките не са останали..

      ..нейсе..

      Коментар


      • #4
        От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Ама виж какъв турбо-кенеф има спретнат зад лунохода - яко е, и дори няма утъпкана пътечка до него. Все едно за Нийл Армстронг е строен..
        Сигурно защото е ел.табло.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

          Ами Вени то разстоянието от пътечката до лунохода е метър. Вярно не бяха косили скоро, но бяха в отпуск и трябваше да се обаждам някъде един ден предварително за да отворят музея.

          П.С. За руския самолет след като си оправя италианската пералня.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

            А каква е историята на този луноход - как се е отзовал в Ловеч (не вярвам да са го отмъкнали от Луната като старо желязо)?

            Заглавието кърти
            Преди малко ме спира един скромен човечец и ме пита 'знаеш ли къде се намира еди-каква си полянка'... Посочвам му я, мислейки, че има среща...
            Човечеца реши да сподели - 'ти познаваш ли еди-коя си девойка (спомена някакво име) - тя има отворено трето око, та тя каза в един сайт, че на тази полянка има портал' ... Ама за друго измерение или информационен портал от друга планета - не разбрах... Човечеца бе тръгнал явно да се телепортира Та това с луната и космодрума ми дойде в повече
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

              Ами аз до колкото знам ни е подарен. И щом е там, значи има камъни от луната в музея. Трябва да има връзка някаква, но дано следващия път музея работи.
              Не е ходил до луната. Тези дето са там не ги връщат. Предполагам, че луната вече прилича на неподреден общински паркинг.
              Този е от моделите, които са разработвали докато получат точната рецепта.
              Дано ми остане време тази вечер, ама едва ли. Но в съветски самолет има чисто западно германски части.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                Георги Иванов-Какалов е от Ловеч, може би това има общо с обстоятелството лунохода да е именно там.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                  Със съвсем малко търсене, да не казвам никакво, става ясно, че е макет: http://www.lovechpress.info/index.ph...8710&Itemid=47
                  Нещо като турбо кенефа...
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                    Че не е летял в космоса е ясно, но на мен не ми приличаше на макет, а на истинско желязо. Поне половин час му се гъзех. Фотоволтаици, окачване, тез двете камери отпред (не знам как се наричат). Нали не очакваш да сгобят нещо и да го пратят на луната ей така.
                    Въпреки всичко е интересно да се види от заинтересовани хора.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      Че не е летял в космоса е ясно, но на мен не ми приличаше на макет, а на истинско желязо...
                      То пак си е желязо - реплика.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                        Айде съгласих се. Но моля те кажи поне, че се е разкарвал из Байконур.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          Айде съгласих се. Но моля те кажи поне, че се е разкарвал из Байконур.
                          За съжаление само из Ловеч, а общото му с оригиналните луноходи е само външния вид и то пресъздаден по снимки.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                            За колелцата не се тревожи чак толкова - всъщност нито апаратът е много тежък (трябвало е да го качават нависоко, та са се съобразили), нито е конструиран за земната гравитация.

                            Прочее, в община Ловеч май напоследък се намира единственият ни завод за автомобили, та не е справедливо да я пишем към безпаричните.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Луната се намира в Ловеч, а летището в Пордим

                              Контролната зала на Лунохода
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RFeKR.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5650335

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X