Обява

Свий
Няма добавени обяви.

waterproof, rugged tablet

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • waterproof, rugged tablet

    Здравейте всички.
    Някой има ли опит с водоустойчиви таблети с вграден GPS и андроид за да инсталирам Навионикс. Имам Навионикс на смартфона, но искам нещо с по голям дисплей 7 инча например. Най важното за мен е да го използвам като чартплотер, не играя игри, гледам филми рядко, не ме интересува дали е модерен или не или пък марков или не-здрав,груб, надежден, военен, това е, парите също не ме вълнуват, но ако по евтин върши тази работа за която ми трябва разбира се ще си помисля. Не съм в час на компютри и таблети... операционни системи, процесори и т.н...
    На моята лодка гледам всичко да е максимум просто,здраво и лесно заменимо или лесно за ремонт.
    Живот и здраве на есен трябва да сме готови...
    чудя се какъв модел, има голям избор в интернет.
    Ако някой има собствен опит ще е чудесно.
    Благодаряи Наздраве от Ирландия.
    Дандо.
    А, понеже пиша от местната библиотека (трябва да се съобразявам с работното време и навалицата), дали е възможно да пиша от смартфона ми, на който нямам кирилица.
    Последно редактирано от nickbochev; 26-03-15, 21:01. Причина: Буква "4" няма

  • #2
    От: waterproof, rugged tablet

    На почти всички смартфони може да се инсталира клавиатура с кирилица.Не би трябвало да е проблем и на твоя.

    Коментар


    • #3
      От: waterproof, rugged tablet

      брато, сложи линковете, които ми прати на мен. Така хората ще ги видят и кажат мнение. От мен резултати утре. Добре дошъл и честит първи пост

      Коментар


      • #4
        От: waterproof, rugged tablet

        По тия въпроси според мен най-точно ще отговорят близнаците дето са зад "голямата вода" .

        Коментар


        • #5
          От: waterproof, rugged tablet

          и аз за тях се сетих, но те не работят с Андроид. Тяхното е айпади. Ето алтернативите които ми прати брат ми /Dando де/ Давайте мнения:
          1.
          http://www.ebay.ca/itm/Android-Rugged-Tablet-Xscape-3G-Quad-Core-IP67-Waterproof-Rating-Black-/161519518867?pt=FR_iPad_Tablet_PC_Books&hash=item259b504493
           
          2.
          http://www.ebay.ca/itm/T70-HUGEROCK-RUGGED-IP65-ANDROID-TABLET-USA-STOCK-AND-SUPPORT-/331481982520?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d2ddda638#shpCntId
           
           
          3.
          http://shop.titaneliteinc.com/BHCnav-GISA-P20-Waterproof-Rugged-Android-7-Tablet-P20.htm

          Коментар


          • #6
            От: waterproof, rugged tablet

            При близнаците всичко е Х 3, така че е много вероятно да имат и един андроид за цвят.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: waterproof, rugged tablet

              Нямам Андроид,и брата няма,като работи нещо само го удвояваме и не сменяме системата.

              Аз имам инсталиран Навионикс на Айпад 2 който стои с Дифендьр кутия,като е мокро имам пеликан катия за него.Може да си вземеш ЛАЙФПРУФ кутуя да ти дьржи сухо ако много вали.
              За резерва имам Навионикс на Айфон 6 и за последни резерви имам инсталиран Навионикс на децата на Айпадите Мини модела,това всичкото в дифендьр,Айфона ми в Лайфпруф което се води водоустойчиво,но не сьм го кинсал още.

              Брата е с последния Айпад и 5+ Айфон ма това последното може вече да не е така.


              http://www.lifeproof.com/en/why-lifeproof/proofs/

              На нормална макина е това и сложи и си ти,няма да гмуркаш с него нали,за дьжд става.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: waterproof, rugged tablet

                Първоначално публикуван от BENZBOSS
                Дифендьр кутия
                Я сподели какво е това чудо.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #9
                  От: waterproof, rugged tablet

                  А чудо,простга пласмасова рамка с малко гума по нея,не се парзаля пада,а като прелети и се фрасне в пода не се троши ми само огьва паркета.На оферта се намира по около 35-40 кинта за разлика от Лайфпруф който е над 100.Едно време имах подобно на зиплок за телефона,като ме вали яко и трябва да сьм вьн да има какво да ползвам,че Дифендьра не е водоустойчив.Ми влачих го тоя зиплок с мен 3 години и един пьт само ми се наложи да го ползвам и заебах,в момента телефона само ми е водоустойчив,пада не,но пьк 6тицата е с достатьчно голям екран и става за навигация.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:otterboxmare2mod.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5650388
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: waterproof, rugged tablet

                    Вече и аз не знам колко години и колко хиляди мили сме ползвали айпади и айфони за навигация. И почти никога не ми се е налагало да го вадя в кокпита. Е вчера, в голям дъжд, при влизане в един криволичещ канал, ми се наложи да го извадя навън. Един Ziplock /найлонова закопчаваща се торбичка/ върши идеална работа.

                    Намери начин да го фиксираш долу около щурманската маса, но да може да се зарежда от 12волта докато е в стойката. Ако пук стойката е с опция да се върти така, че да можеш да го виждаш и от масата докато ядеш, идеално!
                    В кабината където спиш си сложи извод за 12 волтова запалка /директно от акумулаторите през един бушон и до леглото/. идеята е като спиш на котва да си включиш алармата за котвата, и да ти е до ухото.
                    В зависимост от това какви електроники имаш, може да ползваш айпада да ти е втори екран на навигацията- чрез Wi-Fi си връзваш айпада кум чартплотера и радара. може да е в режим само на гледане, а може и от айпада да оправляваш радар, автопилот, чартплотер...

                    Говоря малко на изуст, защото не знаем каква ти е лодката. Айпада определено работи за тия неща. За андроид идея нямам.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: waterproof, rugged tablet

                      Една водоустойчива торбичка и един държач от тези например https://www.youtube.com/watch?v=JBprZ-qqdPM и си готов а ако направиш и изводи за 12 волта където го поставиш както казва NIKSD положението заспива тотално

                      Коментар


                      • #12
                        От: waterproof, rugged tablet

                        Благодаря на всички за съветите. Ще поогледам, потърся и ще купя по някое време, на лято преди да тръгна. Не бързам, проучвам сега, особенно за неща с които ниамам опит не обичам да бързам.

                        Както и да е, лодката ми е Хърлей 22(казва се 'Еопаааа"), туинкил(капсуловани килове,няма килболтове съответно и течове)62% баласт реитио,добрите стари доказани лодки,1973,английско производство, Ян Андерсон дизайнер-информация бол в интернет.

                        Таман оня ден купих 100 квадрата(40 кг.),300 гр. стъкломат рогозка,40 кг. полиестерна смола и разни валяци,ръкавици.... и т.н. и като се позатопли смиатам да вдигна дъното на кокпита с 12 см. дамахна водоотточните кранове(които са под водолинията) за шпигатите в кокпита. Ще изведа голям шпигат от към задната страна на коокпита към ахтерпика където е Ямахата (8 коня), ахтерпика има отвор за на дъното за двигателя а и е изолиран от останалата час на лодката.
                        С вдигането на дъното на кокпита ще направя и вход като на "Минг минг"2 на Роджър Тейлър(виж 'Симпъл сейлър" в гуглето) а също ще вдигна задната част на покрива на рубката за да бъде стендинг вътре и ако се сговни автопилота да карам отвътре. Автопилота ми е ветрови"Сиа фийдер"(викам му Леми) англиисли, купих го директно от производителя в Бриксъм,ЮК за 1250 паунда, а лодката взех за 1700. Имам повече от 1000 мили с Леми в Корнуол, Ирландско и Келтско море и работи чудесно почти във всякакво време, при много слаб вятър и вълна не работи много добре, но всички ветрови атопилоти са така, но и на това му намерих цаката, има един уникат, швед Ървинд,дизаинер на лодки, производител и моряк. Той плава без автопилот, използва принципа на китайските джонки когато самата лодка работи като автопилот, Слокъм е плавал така.
                        Беше почти пълен щил и ние си дреифахме пичовски в обратната на наща посока. закрепих едно парче дакрон за ахтерщага и резултата беше, че спряхме да дрейфаме назад, а бавничко в по добра посока. Нямам генакери, спинакери... имам грот,две генои, стаксел и щорм стаксел... та в подобен случай това ти дава някой друг възел,по добре бавно, но да се движиш.

                        Някой ден, на друго място ще сложа бушприт, ще я конвертирам в Гюнтер риг защото имах такава лодка вече и мисля,че за този размер лодка това е най здравото, надждно и просто, подобно на гафелното стъкмяване е , но гафела е верикален, плътно до до мачтата и качва по добре. Грота ще бъде с цели лати, но по корави почти като на джонково платно за да мога да рифовам ама точно колкото ми трябва-ни по малко ни повече. Смятам да си направя юло-дълго(4.5м.) гребло от към кърмата, пак някой ден и да разкарам двигателя,един проблем по малко, повече място вътре, много круизни лодки са така(5-6 тонни и по тежки даже),а и на мене си ми харесва така, тоя двигател така и не го паля. Ще направя джоб с формата на лопатат на греблото между транеца и капака на ахтерпика и когато не ползвам греблото ще го държа там подсигурено с с въжета като щагове и при слабо време ще вдигам там щормстаксела.Монтирах си два соларни панела по 40 вата всеки, но установих, че не са достатъчни през зимата тука ако живееш на лодката си(както аз правя,вече 2 години). Единия е на капака на ахтерпика, другия на рубката под гика и зад мачтата, смятам да купя оше един за капака на форпика и да направя всички на родвижни рамки за да ги нагласям към слънцето. Навигацията ми за сега е ръчен гармин 72(мисля че беше) + имреи водоустойчиви карти.

                        Уших си от стари платна тези Джордан серия дрогс-100 малки конусовидни пплаващи котви-спестих си около 400 паунда,започнах да ги шиа септември някъде, таман заплетох последната преди няколко дни, плаващата котва е изрязана и готова да я почна като получа конец.Имам почти всички ръчни дърводелски инструменти и работя почти всичко където намеря и когато намеря- от работа по къщи и лодки и на траулери до дърворезби, картини,преподаване на уроци по рисуване и свирене с китарата в Дъблин, само дето не мога да заварявам, ма трябва да се науча бе, казаха ми че било лесно... ще я видим тая работа някой ден.
                        Докарах две лодки Халцион 27 и Сеибър 28 пак от Портсмут до Дублин през октомври и ноември и един траулер от Ливерпул та за това реших да взема ниаква по модерна навигация. Имам спиртна готварска печка и газбутилка с кукър в кокпит рундука, голяма тента , която превръща кокпита в паллатка и баня и гостна и кухня когато е топло, голям кеф е да си опъна там хамака с бирчка, китара и приятна компания. Ух, мене ми писна в тая библиотека...
                        Сори, че съм толкова многословен ама смартфона ми не толкова смарт и неможахме да му инсталираме кирилица с един приятел които е ок с тия неща, та ще пиша и отговарям по рядко...

                        Наздраве и добър късмет на всички...
                        Дандо.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 31-03-15, 17:28.

                        Коментар


                        • #13
                          От: waterproof, rugged tablet

                          Много интересни неща разправяш, ама защо не удряш по някой нов ред от време на време, докато пишеш? Изтекоха ми очите, докато го прочета това, последното

                          На смартфона, ако трябва, му инсталирай някоя друга клавиатура - не може да не може да се конфигурира кирилица.

                          Дай Някакви снимки на лодката ти - стана ми много интересно. Май направо нова тема не е лошо да отвориш/ Не е ли малко студено в Ирландия за живот на лодката? Аз се местя към Брюксел и се чудя да как ще издържам на тоя студ, като намеренията са ми само за съботно-неделни плавания, а си представям какво е и да живееш на лодката в тоя ветрилник.
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #14
                            От: waterproof, rugged tablet

                            Да се върнем на темата Моя източник още не ми е дал информация след две подканяния. Мисля вече да не го питам.
                            Та моля, погледнете пост №5. Там съм изброил алтернативите. Дайте мнение, коя от машините ви се струва най-дуракоустойчива.
                            Брат, моля те наистина удряй някой нов ред, че ми се изпотиха цайсите ...
                            Колкото до снимките, аз довечера ще кача.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: waterproof, rugged tablet

                              Значи, първо да се похваля- сам направих да имам абв на телефона.
                              За студа... то тука не е толкова студено зиме и лятото им не е горещо... по мойте си стандарти- израсъл съм в Руси... на реката де ту зиме е студ на кутийки, лете жега на филийки.
                              Обаче номера е,че си изолирах лодката а и е малка,затоплям вътре с 4 чайни свещи подложени с голяма,дебела,стара,алуминиева тенджера под налягане от бритиш нави. Но това го правя рядко всъщност.
                              Снимки ще кача, като разбера как става, а и брата май ще свърши тая работа по бързо от мен.
                              И тема ще направя... по някое време...ще отговарям на всякави ? стига да знам...
                              Наздраве...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X