Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуване на кола в Холандия??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купуване на кола в Холандия??

    Намирам се близо до град Тилбург искам да си взема нещо ефтино за предвижвано защото най-близкия магазин е на около 10 км. Някой запознат ли е с процедурата за закупуване на автомобил тук какво трябва да платя и къде да отида? трябват ли нотариуси?

  • #2
    От: Купуване на кола в Холандия??

    Ако искаш да я регистрираш с холандски номера - на първо време трябва да имаш адресна регистрация в Холандия (BSN). След това гледай да вземеш кола, която е регистрирана в Холандия. Ако не е, се плаща BPM, нещо като еко такса, която зависи от години и СО2 емисии и по принцип е скъпо. Мисля, че има и вариант стария собственик да си е изтеглил оставащата част от въпросната такса, въпреки, че колата е била регистрирана в Холандия. Това трябва да се провери за конкретния случай, защото не съм много наясно. След това правиш гражданска и отиваш в RDW по избор (виж в и-нет къде ти е удобно), което са нещо като нашите канали на КАТ и от там ще ти кажат какво следва.
    Ако е за износ с транзитни номера, нямам представа колко време можеш да я караш в Холандия, но не вярвам да е повече от 2 седмици. Не знам и как става точно, но най-вероятно пак във въпросното RDW.

    Коментар


    • #3
      От: Купуване на кола в Холандия??

      Имам BSN първото нещо което направи фирмата за която започнах работа е да ми изкара такъв номер тук му викат софи номер незнам защо на документа пише BSN аз искам да я карам тук в холандия защото ми дадоха колело а склада е на 10 км и не е много приятно въртенето на педалите след дълаг работен ден и то в 12 през ноща.

      Коментар


      • #4
        От: Купуване на кола в Холандия??

        Колега да ти обесна как стоят нещата. Софи му се казва накратко от бургерсървиснумер. Второ ако си купуваш кола с хол.табели тя се прехвърля в пощата.Таксата струва 10 евро. Хубаво е да отидея с продавача да е прехвърлиш за да няма изненади.За прехвърлянето ти трябва да имаш холандски книжка.Тя се издава в общината и струва някъде около 50-60 евро.През това време нямаш право да караш,по простата причина че ти взимат книжката и е изпращат в България. Аз съм прехвърлял кола с холандски табели на брат ми ,който беше с българска книжка.Но не навсякъде знаят как се прави и много трудно някой да ти свърши тази работа.Трябва да е твой човек,по простата причина че холандците са супер глупави хора и правят всичко така както е записано в книгата.Не очаквай от тях услуга.За по сигурно отиди и попитай дали ще ти прехвърлят колата в пощата,преди да решиш да е сменяш с холандска.Силно ме съмнява,но искаш да се увериш опитай.Второ ако купуваш кола,гледай до кога има преглед.Той е най-важния.Понеже прегледите не се минават като в България и ще ти намерят хиляда кусура и ще ти се завие свят от цифри...Трето когато купиш колата преди да се качия да караш, задълвжително трябва да направиш застраховка.Може да ползваш Centraal Beheer Achmea потърси в интернет и ще ги намериш.Четвърто за да ти е ниска месечната такса на застраховката е хубаво да имаш издаден от Кат България документ в който пиши колко години си без ПТП и да го представиш на застрахователната фирма(хубаво е да е преведен на анг или хол. и заверен)Ако решиш без този документ да правиш застраховка цената ще бъде малко завишена ...Не е толкова сложна процедура,ако има някой да ти ги обясни как стоят нещата.
        Ако имаш въпроси пиши
        Поздрави от Амстердам

        п.с. гледай колата да е бензин и малко кубатура ,а не дизел.Дизел не е на далавера или газ.Имаш ли газово на колата плащаш дабъл такси,не е като в Бг. Забравих да ти кажа че данък на колата се плаща на тримесечие.
        Ако искаш да проверяваш колко данък се плаща пиши в http://www.belastingdienst.nl/rekenh...igenbelasting/
        Според мен си карай колелото и не се занимавай ,купи си дъждобран и си джиткай.Разбира се ако имаш достатъчно пари за харчене е друга бира.
        Надявам се да съм бил изчерпателен с отговора си.
        Последно редактирано от gliganeze; 28-09-15, 16:03.

        Коментар


        • #5
          От: Купуване на кола в Холандия??

          Здравейте. Реших да пиша в тази тема, за да не отварям нова. Имам питане относно следния казус и се надявам някой да даде съвет. В момента живея в Холандия и бих искал да си взема кола, която да прибера на собствен ход до България, за да мога да взема и багажа си с мен. Ще карам колата 6-7 месеца в България, след което имам идея да замина с нея за Великобритания. Какъв е най-добрият подход в случая? Износът от Холандия мисля, че ми е ясен, колата се отписва от тамошния КАТ, вземат се временни номера и застраховка и с тях се пътува до България. Но после какво? Не искам да плащам екотакса за едни 6 месеца, затова си мисля за временни номера. Но в интернет няма много информация по въпроса. Колко струват тези номера, какви са необходимите документи, какъв е максималният срок на валидност? Има ли повишен риск от кражба докато съм с временни номера? Благодаря ви за отговорите.

          Коментар


          • #6
            От: Купуване на кола в Холандия??

            Първоначално публикуван от gliganeze Преглед на мнение
            Колега да ти обесна как стоят нещата. Софи му се казва накратко от бургерсървиснумер. Второ ако си купуваш кола с хол.табели тя се прехвърля в пощата.Таксата струва 10 евро. Хубаво е да отидея с продавача да е прехвърлиш за да няма изненади.За прехвърлянето ти трябва да имаш холандски книжка.Тя се издава в общината и струва някъде около 50-60 евро.През това време нямаш право да караш,по простата причина че ти взимат книжката и е изпращат в България. Аз съм прехвърлял кола с холандски табели на брат ми ,който беше с българска книжка.Но не навсякъде знаят как се прави и много трудно някой да ти свърши тази работа.Трябва да е твой човек,по простата причина че холандците са супер глупави хора и правят всичко така както е записано в книгата.Не очаквай от тях услуга.За по сигурно отиди и попитай дали ще ти прехвърлят колата в пощата,преди да решиш да е сменяш с холандска.Силно ме съмнява,но искаш да се увериш опитай.Второ ако купуваш кола,гледай до кога има преглед.Той е най-важния.Понеже прегледите не се минават като в България и ще ти намерят хиляда кусура и ще ти се завие свят от цифри...Трето когато купиш колата преди да се качия да караш, задълвжително трябва да направиш застраховка.Може да ползваш Centraal Beheer Achmea потърси в интернет и ще ги намериш.Четвърто за да ти е ниска месечната такса на застраховката е хубаво да имаш издаден от Кат България документ в който пиши колко години си без ПТП и да го представиш на застрахователната фирма(хубаво е да е преведен на анг или хол. и заверен)Ако решиш без този документ да правиш застраховка цената ще бъде малко завишена ...Не е толкова сложна процедура,ако има някой да ти ги обясни как стоят нещата.
            Ако имаш въпроси пиши
            Поздрави от Амстердам

            п.с. гледай колата да е бензин и малко кубатура ,а не дизел.Дизел не е на далавера или газ.Имаш ли газово на колата плащаш дабъл такси,не е като в Бг. Забравих да ти кажа че данък на колата се плаща на тримесечие.
            Ако искаш да проверяваш колко данък се плаща пиши в http://www.belastingdienst.nl/rekenh...igenbelasting/
            Според мен си карай колелото и не се занимавай ,купи си дъждобран и си джиткай.Разбира се ако имаш достатъчно пари за харчене е друга бира.
            Надявам се да съм бил изчерпателен с отговора си.
            Колега това с газта и двойните такси сигурна информация ли е?За дизела ми е ясно.

            Коментар


            • #7
              От: Купуване на кола в Холандия??

              Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
              Колега това с газта и двойните такси сигурна информация ли е?За дизела ми е ясно.
              100% газта и дизела не са ти вариант ако ще я караш в Холандия. Само бензин или ток...

              И аз да ползвам темата за да попитам. Някои скоро купувал ли е кола от Холандия за износ към България?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X