Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

    Мой приятел има малък семеен хотел в гр. Шипка. Чести гости са фотографи, които идват да снимат останките на "Летящата чиния" на Бузлуджа. Приложените снимки са на някои от неговите гости.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:481296_10205250296608750_3193230552342145905_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.8 КБ
ID:6084149
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1610883_10205243504718957_6427750948863277080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:6084150
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10420327_10205148221216929_3431319204054890622_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:6084151
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10474892_10205142109064129_4418277951961252306_n.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:6084152
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10485920_10203888418322644_8266560827634542582_n.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:6084153
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10537098_10203654306149986_6345521171728807551_n.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:6084155
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11009948_10205250300648851_3894499028211259408_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:6084156
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buzludzha.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:6084157
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

  • #2
    От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

    Преди 2-3 години съм ходил, вътре зимуваха десетина коня, със съответните консумативи и отпадъци.

    Коментар


    • #3
      От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

      А как се качват горе до петолъчката ?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        А как се качват горе до петолъчката ?
        Пречката е само един катинар и когато последно ходих беше разбит. Мястото е пусто. Ако строшиш нещо от апаратурата горе ясно е че ще те хванат и ще те набият, ама иначе не. Предполагам че има и легитимни начини за достъп (доколкото може да е легитимен достъпът до сграда, обявена от строителния надзор за опасна).

        Прочее, защо се руши:
        Сградата е далеч от всякаква инфраструктура и на място с тежки атмосферни условия. Затова е струвала невнятни ресурси за да се построи и също толкова невнятни за да се поддържа. Пак по същата причина никой не е измислил и никакъв бизнес-модел, който да ги осигури. Зарязана е още през социализма. Идеите за БКП-носталгичен и традиционен планински туризъм не намират пазари с нужния потенциал. Държавата и БСП периодично спорят за това кой би трябвало да я поддържа. Тезата на БСП е че това трябва да е държавата, след като е собственик, а сградата да се ползва по предназначение. Тезата на държавата (когато БСП не е на власт) е че единственото възможно предназначение на сградата е за помпозни конгреси на БСП и ако БСП има желание може изгодно да придобие собствеността върху нея (мисля, че предишния ГЕРБ даже я предлагаха безплатно) и да я приведе в какъвто си иска вид. БСП не проявява ентусиазъм, главно поради факта че подобни финансови възможности тя не е имала никога през цялата си 100+ годишна история.

        И те така.

        Коментар


        • #5
          От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

          Такааа. Моля, придържайте се към фотографската и художествената страна на темата. За политика и за носталгия по социализма има други раздели, ако искате намерете някоя от темите за въпросната сграда или отворете нова.

          Коментар


          • #6
            От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

            Ами-хубави снимки, ама нали нещо трябва да кажем на гостите, чужденци като дефолт.
            пп: Скоро ми се наложи да обяснявам на приятел, грък за Балдуиновата кула. Не знам, дали ми повярва...

            Коментар


            • #7
              От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

              Там съм бил веднъж.По "онова" време.Може би 6-7 годишен.
              Ми впечатли ме.То не бяха мозайки, килими, мрамори, много месинг, кожа и червени шнурове.
              Сега ми е мъчно да я гледам такава...изгнила.
              От една страна не е редно да оставяме НАША собственост да бъде разграбвана, и накрая да изчезне.
              От друга страна е недопустимо да има и една студена класна стая, а да има пари за тази...чиния.
              Ми май Ясен е прав...Няма кинти.Ако някой я иска-халал да му е.Ама да обещае да я оправи.

              Снимките са страхотни!Особено тези отвътре.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Там съм бил веднъж.По "онова" време.Може би 6-7 годишен.
                Ми впечатли ме.То не бяха мозайки, килими, мрамори, много месинг, кожа и червени шнурове.
                Сега ми е мъчно да я гледам такава...изгнила.
                От една страна не е редно да оставяме НАША собственост да бъде разграбвана, и накрая да изчезне.
                От друга страна е недопустимо да има и една студена класна стая, а да има пари за тази...чиния.
                Ми май Ясен е прав...Няма кинти.Ако някой я иска-халал да му е.Ама да обещае да я оправи.

                Снимките са страхотни!Особено тези отвътре.
                Приятелю, всичко, което е далавера и носи печалба в тази държава отдавна е взето. След, като никой не проявява интерес към чинията, явно няма за вземане, а трябва да се дава...И снимките наистина са страхотни, но те не "казват" нищо хубаво.

                Коментар


                • #9
                  От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Зарязана е още през социализма.
                  През лятото на 1988 бригадите първенци в социалистическото съревнование на ДСО "Мототехника и автосервизи" бяхме наградени с едноседмична екскурзия из България . Естествено нямаше как да пропуснем това светило на комунизма и още десетина партизански паметници . Не знам как се поддържа такова съоръжение там но със сигурност тогава не беше зарязано и блестеше с целия си сталинистки блясък . Обиколката траеше поне 3 часа като групата ни я водеха поне петима екскурзоводи които не спираха да ни наливат партийна пропаганда . През лятото на 1991 година един от първите ми курсове с автобуса беше някакво партийно мероприятие на БСП на Бузлуджа . Тогава категорично отказах да се кача горе но поне от вън чинията още не я бяха почнали скрападжиите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                    Чинията отдавна привлича фотографите.
                    Чуждите туристи по условие се радват на такива "невиждани" и изумяващи с мащаба си политически проекти в новите демокрации.
                    В този смисъл вероятно има удачен бизнес проект, който да бъде реализиран. Той разбира се няма да бъде одобрен само от беловласите собственици, които обаче не щат да се припознаят, като такива...и т.н.
                    Преди години беше направен опит най-добрите фотографии от монумента да бъдат събрани на едно място. В отворена ФБ - група - "Чинията"

                    Зимните са много въздействащи и ето тези двете са ме впечатлили ...

                    На Георги Алекян

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:488162_157655284399666_1302708448_n.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5650558

                    и тази на Христо Димитров

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:944704_10200538599120450_398325550_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5650559

                    И една моя от там

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10406488_10201970905346126_2675473435951692493_n.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5650560
                    Последно редактирано от Димо; 31-03-15, 17:03.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                      Снимките са страхотни. Не съм сигурен, до колко може да се използва чинията като ретранслаторна кула за радио и телевизионно и т.н. разбръскване, но според мен ако е на добро място от тази гледна точка, има кой и защо да я стопанисва...
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                        Ако ерозията РЯЗКО грабне връх Ботев...
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                          Ботев има пряка видимост към София,бузлоджа до колкото знам няма,трябва междинна точка.Има тема във форума относно това.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                            Снимка на Емил Рашковски.

                            Extraterrestrial morning by emil.rashkovski, on Flickr
                            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                            Коментар


                            • #15
                              От: Летящата чиния на Бузлуджа през погледа на фотографи чужденци

                              Поради липса на модератори от "политиката" в тази тема, усещам залитане в посока, която е силно нежелателна за фотографския раздел на форума...


                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              Не съм сигурен, до колко може да се използва чинията като ретранслаторна кула за радио и телевизионно и т.н. разбръскване, но според мен ако е на добро място от тази гледна точка, има кой и защо да я стопанисва...
                              Тя кулата се ползва от години за това. Но понеже не се охранява, не се и подържа, при неясен собственик, горе има само някакви неангажиращи апаратури - вероятно клетки и релейки на мобилните. Навремето мисля, че прехвърляха и Интернет от там. От друга страна Ботев е твърде близо до Бузлуджа за да има такова значение за радио и тв разпръскване, а и с DVB-то доста неща се промениха. Подръжката на такава станция е скъпо нещо, а и технологията се разви в друга посока. Преди години релейките бяха основен гръбнак на телефонията, но сега с оптиката не е точно така. Преди време бях на Ботев в станцията и там почти не са останали старите микровълнови линии - някакви дреболии на мобилните има, и прехвърлят радио и ТВ сигнал към предавателя от който излъчват DVB мултиплекса и националното радио. Старата кула за релейките на Ботев вече е падна - там няма нищо. Единственият смисъл от станция на високо си остава ТВ и радио разпръскването от национално значение, но когато Ботев не е далеч, няма смисъл. А и релейната станция, част от линията която минава по Стара Планина се намира на 15 км на запад от Бузлужда - на няколко км от върха на Шипченския проход, на по-ниско, при доста по-нормални условия.
                              LZ2NKM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X