Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAM THREE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAM THREE

    Здравейте.Имам нужда от колело.На ден ще минавам около 6км.Понякога и разходки в гората.Предлагат ми посочения модел(2013) за 300лв.Покарах го 200-300м .Приятен за каране .Струва ли си парите?Или някое колело за 100лв би ми вършело същата работа.Ясно е че по хубавото е по добре.Но за не професионално каране,и то половината по асвалт!!!Мнения за въпросния модел?

  • #2
    От: RAM THREE

    Колко тежиш?
    Колко си висок?
    Какъв е терена, асвалт и чисти пътеки или трънки и много бодили?
    Трябват ти като първо четене широки гуми.
    Трябва да са надути близо до максималното налягане.
    После ти трябват кевларени ленти за гумите ако караш с вътрешни.
    Ремонтен комплект за лепене на гуми защото модерните външни гуми са като кондоми, пукат се от поглед и лош помисъл.
    Или безкамерни гуми със слайм.
    И много други неща ама започни от някъде първо
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: RAM THREE

      Леле,човек ти ма замисли.За 6км на ден чак такива работи.Иначе съм 82кг на 181см.Колелото е със някакви силиконови гуми,с дискове от пред и отзад.Предни амове,които можели да си променят твърдоста.

      Коментар


      • #4
        От: RAM THREE

        Добро е колелото. Взимай го!
        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
        Стефан Арзатов

        Коментар


        • #5
          От: RAM THREE

          Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
          Леле,човек ти ма замисли.За 6км на ден чак такива работи.Иначе съм 82кг на 181см.Колелото е със някакви силиконови гуми,с дискове от пред и отзад.Предни амове,които можели да си променят твърдоста.
          И аз ходя с колелото на работа, но моите километри са около 45 в двете посоки, веднъж ми се спука задна гума на няколко места, валеше естествено и понеже видях много спуквания отказах се да правя на место и бутах колелото около 8-9 КМ и останалите 7-8км ги вървях пеша(вместо 90-100 мин прибрах се за около 3 часа и нещо), та за това ти наблягам на гумите, сигурно имам защо

          Иначе по моя маршрут преди да сложа кевларените ленти пукай средно по 2-3 на седмица, карам МТБ с широки гуми 2,4", аз съм обаче трицифрена сума като тегло
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: RAM THREE

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ...веднъж ми се спука задна гума на няколко места, валеше естествено и понеже видях много спуквания отказах се да правя на место и бутах колелото около 8-9 КМ и останалите 7-8км ги вървях пеша(вместо 90-100 мин прибрах се за около 3 часа и нещо), та за това ти наблягам на гумите, сигурно имам защо

            Иначе по моя маршрут преди да сложа кевларените ленти пукай средно по 2-3 на седмица, карам МТБ с широки гуми 2,4", аз съм обаче трицифрена сума като тегло
            Искаш да кажеш да си носим по няколко резервни вътрешни и поне една външна? С какви думи караш, че толкова се пукат, да не купуваме от тях?
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #7
              От: RAM THREE

              Винаги носи със себе си минималният комплект - 2 щанги за сваляне на външнмата гума, лепенки и евентуално лепило (щото някой лепенки си имат лепило на тях). Плюс малка помпа. Проблем със спуканите гуми няма да имаш . Ако пък имаш - ще го измислиш според обстоятелствата.

              За 300лв т'ва колело си е направо като порадък. Ако се откажеш от него ми кажи кой го продава . Само да не е крадено, че за тия пари поражда доста съмнения... 'щото тия колела като нови май почват от над 1500 лева.

              А за колело за 100лв - торба с проблеми. По-добре вземи нещо читаво, като РАМ-а.

              Коментар


              • #8
                От: RAM THREE

                Може ли да дадете линк за тези кевларени ленти?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: RAM THREE

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Колко тежиш?
                  Колко си висок?
                  Какъв е терена, асвалт и чисти пътеки или трънки и много бодили?
                  Трябват ти като първо четене широки гуми.
                  Трябва да са надути близо до максималното налягане.
                  После ти трябват кевларени ленти за гумите ако караш с вътрешни.
                  Ремонтен комплект за лепене на гуми защото модерните външни гуми са като кондоми, пукат се от поглед и лош помисъл.
                  Или безкамерни гуми със слайм.
                  И много други неща ама започни от някъде първо
                  За гумите - има си гуми за тежък даунхил с кевлар, за напомването - зависи къде ще се кара, може да се наложи да ги кара и на 1 атм.
                  Хубавите гуми въобще не се пукат лесно ама започват от 60 лв. нагоре.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: RAM THREE

                    Майсторе, тези, които изпрати за велосипеда на сина ми от кои бяха?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: RAM THREE

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Може ли да дадете линк за тези кевларени ленти?
                      Panaracer Flat Away 29er length 40mm wide

                      http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001CJVB06
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: RAM THREE

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Искаш да кажеш да си носим по няколко резервни вътрешни и поне една външна? С какви думи караш, че толкова се пукат, да не купуваме от тях?
                        Нося лепенки и комплект за ремонт(тебешир, шкуртка, лепило, лепенки, помпа и т.н.) моите гуми вътрешните са почти кило всяка, не е хитро да носиш две

                        Външните ми са Bontrager XR1

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04085 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5649969
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: RAM THREE

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Майсторе, тези, които изпрати за велосипеда на сина ми от кои бяха?
                          Да не мислиш , че помня по една година, ако ми напишеш модела и буквите след него, ще мога да ти отговоря.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: RAM THREE

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            И аз ходя с колелото на работа, но моите километри са около 45 в двете посоки, веднъж ми се спука задна гума на няколко места, валеше естествено и понеже видях много спуквания отказах се да правя на место и бутах колелото около 8-9 КМ и останалите 7-8км ги вървях пеша(вместо 90-100 мин прибрах се за около 3 часа и нещо), та за това ти наблягам на гумите, сигурно имам защо

                            Иначе по моя маршрут преди да сложа кевларените ленти пукай средно по 2-3 на седмица, карам МТБ с широки гуми 2,4", аз съм обаче трицифрена сума като тегло
                            Вътрешните гуми и те ли са широки 2,4 ?
                            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 23-03-15, 16:33.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: RAM THREE

                              Аз не бих сложил за асфалт толкова широки, но всеки си има мнение.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X