Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кардани за нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • кардани за нива

    имам нива 1.6 с малки карете на карданите но на задниа кардан каретата много често се разбижат използжал съм различни видове (турски руски и др, )ноедно и също ще имали някаква разлика ако сложа големите карета или украинските(москвичови) кардани или проблема е другаде.

  • #2
    Търси вибрациите, те ти убиват каретата.

    Коментар


    • #3
      имах вибрации във раздатката-отстранено 4 нови карета ново гумено каре и пак карето на задниа диф. почна да се разбива (във рамките на 4000км. )

      Коментар


      • #4
        От: кардани за нива

        Колега, смени си целите кардани, вибрациите идват от разбити шлици.Каквото и друго да правиш-намаляваш, но не отстраняваш вибрациите

        Коментар


        • #5
          От: кардани за нива

          и аз бях така,всичко смених и не се оправя докато не смених целия кардан.

          Коментар


          • #6
            От: кардани за нива

            най добре ако ще сменяш карданите сложи такива със ШРУС /шарнири с равни ъглови скорости/, с тях колата ще е и доста по безшумна
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30122012951.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5453501
            УАЗ 452АЭ 1975г.

            Коментар


            • #7
              От: кардани за нива

              Къде могат да се намерят, за какви суми говорим ? Срокове за доставка, възможност за поръчка ?
              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

              Коментар


              • #8
                От: кардани за нива

                Е ако не можете да си намерите, може да си направите сами или при някои стругар http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135463 ето как аз си направих моя, защото ми писна от разбити шлици.

                Коментар


                • #9
                  От: кардани за нива

                  http://offroadclub.ru/automobiles/tr...ya__niva_.html
                  Правилно ли чета,че Руснаците просто са завъртели кардана със задната част на пред или се бъркам?
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: кардани за нива

                    Грубо обяснено, ако приемем, че вилиците на каретата до сега са били в една равнина, то сега се намират в перпендикулярни равнини. Карданът си е монтиран в същата посока. Ако не те мързи да се поровиш във руските форуми ще успееш да намериш и вариант за завъртане на сегашния ти кардан. Само не си спомням в кой от трите форума беше публикувано. При това препоръката идва от заводските инженери.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: кардани за нива

                      Колеги, новите Ниви серийно вече са са със шарнирни с равни ъглови скорости и на двата вала, а не с традиционното карданно каре. Точно както при полуоските на автомобилите с предно предаване. Прилагам и снимкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SHRUS.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5650346
                      УАЗ 452АЭ 1975г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: кардани за нива

                        Руските нивоводи са на мнение, че за гората са само карданите с карета.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: кардани за нива

                          И аз го четох това някъде,но съображенията им бяха,че на тия им се късат маншоните и карето се съсипва.Естествено,при нормална експлоатация на Нива,няма как да не ги съдереш.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: кардани за нива

                            Намеря ли такива ги сменям веднага само, че някой да каже къде могат да се намерят в БГ!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              От: кардани за нива

                              Внимавай какви взимаш,аз попаднах на ментета и ги върнах,уж немски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X