Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за кал за НИВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за кал за НИВА

    Здравейте, сигурно има подобна тема, но искам да попитам нещо, тъй като лятото идва, Нивата е със стари гуми ВЛИ-10 искам да ги сменя, но с нея съм преди всичко 70% черен път. Тези дъждове тази година доста калят всичко, та въпроса ми е ако купя 4бр ВЛИ-10 нови, дали ще ми вършат работа за лятото, или да сложа ВЛИ-5, тъй като гледам че имат доста хубав грайфер. От скоро съм с нивата и за това питам.

  • #2
    От: Гуми за кал за НИВА

    Не съм капацитет по Нивата, ама съм резервиран относно каквито и да е било ВЛИ. Едно, че ресурса им е малък, друго е че на мокро и утъпкан сняг ще е шейна. За мен си вземи 4 еднакви Lassa OK-144, които ще ти вършат работа.. еее на утъпкан сняг трябва да се внимава, но за кал мисля, че това е гумата. С по-агресивна рискуваш да потрошиш къде що има по силовото предаване....еле пък ако заклини. Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за кал за НИВА

      за сняг не ми трябва все пак идва лято, но за кал особено, за черен път и тук таме пясък

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за кал за НИВА

        Потърси в форума, раздел ВАЗ. Има хубава, голяма тема за избор на гуми. Мисля, че даже имаше снимки на Нива с Lassa да видиш за какво става въпрос.

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за кал за НИВА

          да видях я, може би е добър избор, а някой да има наблюдение за цената на Ласата?

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за кал за НИВА

            Карам целогодишно с Ласа 144ок.Много съм доволен особено в калта.Цена на нова около 170лв.Имаше колега който мислеше до Турция да ходи,цената там е доста по ниска от тук.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за кал за НИВА

              Колеги цената на lassa OK-144 е около 133.00 лв за брой. А относно цената в Туция е двойна.

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за кал за НИВА

                Първоначално публикуван от stoqn_ganev Преглед на мнение
                Колеги цената на lassa OK-144 е около 133.00 лв за брой. А относно цената в Туция е двойна.
                Ако е 133лв.е много добра цена.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за кал за НИВА

                  М/у другото и аз се интересувах от цените в турция, 2но излизат, хем директно от завода, питах.. Изглежда политиката им е друга...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за кал за НИВА

                    Във фабриката на LASSA в Измит направо те отсвирват още докато си отворил устата. А по сервизите цените са двойни спрямо България. Въобще цените им за гуми и джанти излизат доста по скъпи от цените тук.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за кал за НИВА

                      вземай тракторната шарка не ги знам как точно ги водят,много шумни са на асвалт-но в калта нямат равни

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за кал за НИВА

                        Първоначално публикуван от tihomir84 Преглед на мнение
                        вземай тракторната шарка не ги знам как точно ги водят,много шумни са на асвалт-но в калта нямат равни
                        Ако под "тракторна шарка" разбираш по-агресивни гуми съм твърдо НЕ. Трансмисията на Нивата си е слаба....и ако ти е по-тежък кракът, ще трошиш полуоски на поразия и дифовете сигурно ще страдат. Нивата все пак е джип...ако тряя да върви само в кал има друга техника-БТР-и, танкове и прочие. Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за кал за НИВА

                          Ласа ОК-144,размер 6.00-16 е правилната гума за НИВА при болшинството терени в БГ!
                          Писал съм на съответното място,тук отново повтаряме вече казвани неща.
                          Карал съм и с други,при това по-скъпи и също купувани чисто нови гуми,но резултатите специално при НИВА,предвид калпавата трансмисия въобще не са това,което трябва да са-/пускал съм и много снимки още преди няколко години/.
                          Та така,накратко-Ласата си идва чудесна,като цена,качество-/ресурс/,проходимост за Лада НИВА,движеща се освен по асфалтови пътища,често и по силно разкаляни,заснежени и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за кал за НИВА

                            Голямо Благодаря за всички полезни съвети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за кал за НИВА

                              За нищо колега-дано сме били наистина полезни и безаварийно в калта с Нивичката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X