Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за кал за НИВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гуми за кал за НИВА

    Колеги- относно гумите- днес бях на яз. Тича. Аз съм на 38 г. и до сега такава буря и дъжд не си спомням да съм виждал. В язовира ми заминаха една кофа за захранка и сандъче с принадлежности. Едвам успях да спася въдиците. Всичко стана за около 20 мин. Това там не е кал а глина. Нивата я подкарах колкото мога по-бързо из коловозите. Завъртяхме се на почти 180 градуса. Обърнах в поляната и пак напред но с бавните. Бяхме с малкия. Той ми каза, че днескашната дата ще я помни цял живот. Не знам как качих 2 баира - наистина. В коловозите опираше до праговете, но мина. Най - много страх брах на едно спускане около 100 - 150 м. с голям страничен наклон и нищо извън пътя- урва в която паднехме ли едва ли щяха да ни намерят няколко дни. Повече не ми се обяснява, че като се сетя и ми настръхват косите - какво можеше да стане с малкия ако бях объркал нещо. Карам с ласа ок-144 и с Лада Нива. Благодаря на бог че бях с Нивата. А от ласите- само добри впечатления. Препоръчвам горещо. И дано никога не изпадате в положение като моето.

    Коментар


    • #32
      От: Гуми за кал за НИВА

      Нужно ли е и защо да се слагат вътрешни гуми на руските гуми и ласите за Нива ?
      Последно редактирано от cernia.1977; 15-07-15, 19:53.

      Коментар


      • #33
        От: Гуми за кал за НИВА

        Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
        Нужно ли е и защо да се слагат вътрешни гуми на руските гуми и ласите за Нива ?
        Карам Ласите с вътрешни,налагало се е да ги спускам почти на 0.5(дълбок сняг,кал).
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #34
          От: Гуми за кал за НИВА

          Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
          Нужно ли е и защо да се слагат вътрешни гуми на руските гуми и ласите за Нива ?
          Нужно е,за де не ти остане без въздух гумата,като я удариш в някой камък или пън и я разбордираш.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #35
            От: Гуми за кал за НИВА

            +1

            Коментар


            • #36
              От: Гуми за кал за НИВА

              Ще купувам ласа 144ок.Нивата не е повдигана какъв размер ще стане,без да опира гумата?

              Коментар


              • #37
                От: Гуми за кал за НИВА

                6Х16
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #38
                  От: Гуми за кал за НИВА

                  Да попитам за гуми 185/75R16 ROSAVA BC 54

                  не са гуми за кал , но на мен и такива не ми трябват.Какви са вашите мнения за тях.В момента са на промоция по 78лв/бр.

                  Нивата се кара само събота и неделя на лов през останалото време в града.Последните 3 зими карах с КАМА 218.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Гуми за кал за НИВА

                    Поръчах ги, утре ще пристигнат. Ще видим как ще се представят. Поне потвърдиха , че ще са с дот 2017.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Гуми за кал за НИВА

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      6Х16
                      Това 6х16 джантата ли е какво ще рече?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Гуми за кал за НИВА

                        Размера на гумата. Така е означен.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Гуми за кал за НИВА

                          Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
                          Поръчах ги, утре ще пристигнат. Ще видим как ще се представят. Поне потвърдиха , че ще са с дот 2017.
                          И аз това ги питах ама не ми отговориха . В руските форуми мненията за тази гума са както винаги в руски форум в двете крайности
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Гуми за кал за НИВА

                            В руските форуми ме гледаха умно, когато им казах, че ще карам зимата с дуратрак, пък тук всички се кълнат в тях.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Гуми за кал за НИВА

                              На служебната от 2013 съм с КАМА И-511... Всяка година от тогава, един месец лятото и три месеца края на есента и началото на зимата минавам по около 80, 100, до 140 км на ден с нея, като 60-70% от тях ОФФ. Говорим за всякакъв терен и всякакви условия - пек, дъжд, сняг, заблатени места, орани ниви, кални коловози дето ЗИЛ-овете за дърводобив минават само. Т.е. имам някакви впечатления от машината и от гумите...
                              Та ако имах моя Нива - това щеше да е гумата...
                              Don't hunt IF you can't kill
                              първо 0883 после 333 накрая 448

                              LZ1BGD

                              Коментар


                              • #45
                                От: Гуми за кал за НИВА

                                Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                                На служебната от 2013 съм с КАМА И-511... Всяка година от тогава, един месец лятото и три месеца края на есента и началото на зимата минавам по около 80, 100, до 140 км на ден с нея, като 60-70% от тях ОФФ. Говорим за всякакъв терен и всякакви условия - пек, дъжд, сняг, заблатени места, орани ниви, кални коловози дето ЗИЛ-овете за дърводобив минават само. Т.е. имам някакви впечатления от машината и от гумите...
                                Та ако имах моя Нива - това щеше да е гумата...
                                Карам вече 2ра година, само зимата с Кама И-511, невероятна гума, за зимата.. Идеална е за лед, за разбиване също, колкото може нивичката де... Правих си експеримент, когато бяха чисто нови, на прав участък, заледен, въртя от пълен ляв, до пълен дясен и изправям, нивата си продължава без да се върти и прочее.. Но стъпят ли на кал и става интересно Следващите И-511, ще си търся оригиналните с шипове, да пробвам
                                Трудно постигах разбиване в такъв сняг с Вли-5 А камата си върти без проблем
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X