Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 27 от 27

Тема: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

Място
    Монтана
    Публикации
    71
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

Информация от януари 2018, района на Хамбург, регистрация на МПС с транзитни номера за износ.

зелена карта валидност 15 дни - 80,-
    регистрация/вписване - 54,-
    данък - 9,-
    такса, че ще платят данъка вместо нас - 20,-
    номера/табели - 39,-

По желание на клиента колата мина нов преглед, въпреки че имаше стар все още валиден ТЮВ - 105,- евро, платени от продавача (много великодушен човек).
    За първи път попадам на толкова скъпи номера. От страницата на общината бях намерил и уговорил частни стаи за нощувка. Оказа се цял етаж (апартамент), доста изгодно - 20,- на човек и разходите пак влязоха в предвидените.
    0889377712

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Здравйте,
    предстои ми другата седмица да ходя да си взема една таратайка от немско ( Мюнхен ).
    Продавача е частно лице, колата е с талони от предишния собственик в Дахау.
    Продавача ми предложи да иде да ми извади транзитните номера, за да не се мотаме на място.
    Въпроса е възможно ли е ако му пратя снимка на личната карта, без аз да съм там, той да направи тази процедура.... защото супер много ще ме улесни.

Поздрави

Място
    Монтана
    Публикации
    71
    Точки (при гласуване)
    11

Пълномощно (Vollmacht) и оригинален документ за самоличност - лична карта или международен паспорт. С копие не става, ако ще и цветно да е.
    А "мотаенето" е от 30 минути до час - на светлинни години сме.
    0889377712

Място
    Варна
    Публикации
    287
    Точки (при гласуване)
    3

На вниманието на купуващите коли в Хамбург, купите ли от арабите и другите там азиатски търгаши кола в южната част на града, не си мислете, че сте ударили кьоравото. Коли се купуват, п а макар и малко по-скъпичко от собствениците на автокъщи, заради задължението им да гарантират 1 година след продажбата на колата качеството на поддръжката й.Арабите не щат да влизат в този закон и затуй питат дали искаш за износ инъче не продават. Там при тези азиатски мишки всичко е наредено. Личен опит. От 18 години съм тук и от азиатски търгаш не съм чул някой да е видя хаир, напротив, само нерви и разправии.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

Място
    Монтана
    Публикации
    71
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на ivaningbg Преглед на публикациите
    На вниманието на купуващите коли в Хамбург, купите ли от арабите и другите там азиатски търгаши кола в южната част на града, не си мислете, че сте ударили кьоравото. Коли се купуват, п а макар и малко по-скъпичко от собствениците на автокъщи, заради задължението им да гарантират 1 година след продажбата на колата качеството на поддръжката й.Арабите не щат да влизат в този закон и затуй питат дали искаш за износ инъче не продават. Там при тези азиатски мишки всичко е наредено. Личен опит. От 18 години съм тук и от азиатски търгаш не съм чул някой да е видя хаир, напротив, само нерви и разправии.
    Потвърждавам мнението на колегата, като според мен важи за цяла Германия. Трябва много четене "между редовете" на обявите, за да усетиш каква раса е насреща.
    Аз лично пропускам дори и немците с пощенски код 0 и 1 (ГДР). Гоня качество, не цена.
    0889377712

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Миналата седмица напазарувах кола от Мюнхен. Номера и прочие станаха бързо. Не са ме карали да им карам колата за справка. Поздрави

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на ferdi_mruvkata Преглед на публикациите
    Миналата седмица напазарувах кола от Мюнхен. Номера и прочие станаха бързо. Не са ме карали да им карам колата за справка. Поздрави
    Колега, може ли да споделиш по конкретно. Човек запознат с процедурата но без опит може по да се оправи за 1 ден?

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Транзитни номера извън България
    От droba във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 12
    Последно мнение: 15-10-12, 20:05
  2. Нови правила във форума
    От Венци- малкия във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 4
    Последно мнение: 14-02-07, 16:24
  3. Чудя се... (изтекли транзитни номера)
    От tutin във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 1
    Последно мнение: 09-02-07, 14:12
  4. ВАЖНО !!! Нови стартови номера.
    От Жоро Хаджиев във форум Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)
    Отговори: 47
    Последно мнение: 19-05-06, 21:26

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>