Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

    Ясна е работата! Тази кола я изпуснахме,но поне ми се доизясниха нещата! Принципно си ги докарвам на платформа,но ми се изкаше да знам как е въпроса с колите,които стават за такъв преход,защото в някои от ситуациите ще ми излиза по-евтино да я сваля на ход,а и спестявам един ден и доста умора.
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #17
      От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

      На ход не излиза по евтино , отколкото с платформа . Като сложиш номера , винетки , гориво , и сумата излиза почти същата .

      Коментар


      • #18
        От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

        Ма пък си остава кефа да видиш малко свят. ..
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

          Аха, и "кефа" да ти се счупи новозакупената кола насред пътя в чужбина също не е малък Майтапа настрана, ама при почти еднаква цена винаги е по-добре да се предпочете платформата и да се избегнат един куп разправии.

          Коментар


          • #20
            От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

            така е!Аз също ходя с платформа,но и там има риск от закъсване! Просто когато колата позволява е далеч по-приятно да се докара на ход,а и е по-бързо
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #21
              От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

              Информация от януари 2018, района на Хамбург, регистрация на МПС с транзитни номера за износ.

              зелена карта валидност 15 дни - 80,-
              регистрация/вписване - 54,-
              данък - 9,-
              такса, че ще платят данъка вместо нас - 20,-
              номера/табели - 39,-

              По желание на клиента колата мина нов преглед, въпреки че имаше стар все още валиден ТЮВ - 105,- евро, платени от продавача (много великодушен човек).
              За първи път попадам на толкова скъпи номера. От страницата на общината бях намерил и уговорил частни стаи за нощувка. Оказа се цял етаж (апартамент), доста изгодно - 20,- на човек и разходите пак влязоха в предвидените.
              889377712

              Коментар


              • #22
                От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                Здравйте,
                предстои ми другата седмица да ходя да си взема една таратайка от немско ( Мюнхен ).
                Продавача е частно лице, колата е с талони от предишния собственик в Дахау.
                Продавача ми предложи да иде да ми извади транзитните номера, за да не се мотаме на място.
                Въпроса е възможно ли е ако му пратя снимка на личната карта, без аз да съм там, той да направи тази процедура.... защото супер много ще ме улесни.

                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                  Пълномощно (Vollmacht) и оригинален документ за самоличност - лична карта или международен паспорт. С копие не става, ако ще и цветно да е.
                  А "мотаенето" е от 30 минути до час - на светлинни години сме.
                  889377712

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                    На вниманието на купуващите коли в Хамбург, купите ли от арабите и другите там азиатски търгаши кола в южната част на града, не си мислете, че сте ударили кьоравото. Коли се купуват, п а макар и малко по-скъпичко от собствениците на автокъщи, заради задължението им да гарантират 1 година след продажбата на колата качеството на поддръжката й.Арабите не щат да влизат в този закон и затуй питат дали искаш за износ инъче не продават. Там при тези азиатски мишки всичко е наредено. Личен опит. От 18 години съм тук и от азиатски търгаш не съм чул някой да е видя хаир, напротив, само нерви и разправии.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      На вниманието на купуващите коли в Хамбург, купите ли от арабите и другите там азиатски търгаши кола в южната част на града, не си мислете, че сте ударили кьоравото. Коли се купуват, п а макар и малко по-скъпичко от собствениците на автокъщи, заради задължението им да гарантират 1 година след продажбата на колата качеството на поддръжката й.Арабите не щат да влизат в този закон и затуй питат дали искаш за износ инъче не продават. Там при тези азиатски мишки всичко е наредено. Личен опит. От 18 години съм тук и от азиатски търгаш не съм чул някой да е видя хаир, напротив, само нерви и разправии.
                      Потвърждавам мнението на колегата, като според мен важи за цяла Германия. Трябва много четене "между редовете" на обявите, за да усетиш каква раса е насреща.
                      Аз лично пропускам дори и немците с пощенски код 0 и 1 (ГДР). Гоня качество, не цена.
                      889377712

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                        Миналата седмица напазарувах кола от Мюнхен. Номера и прочие станаха бързо. Не са ме карали да им карам колата за справка. Поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нови правила за вадене на транзитни номера в Германия!!!!

                          Първоначално публикуван от ferdi_mruvkata Преглед на мнение
                          Миналата седмица напазарувах кола от Мюнхен. Номера и прочие станаха бързо. Не са ме карали да им карам колата за справка. Поздрави
                          Колега, може ли да споделиш по конкретно. Човек запознат с процедурата но без опит може по да се оправи за 1 ден?


                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X