Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

    Добре де, карайте си кайените с 200 и на зиг заг по магистралите, в крайна сметка закони е ясно, че няма(освен физични), поне естествения подбор да има.

    Коментар


    • #32
      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

      С течна фаза, би трябвало да има подобрение на динамиката спрямо бензин. Проблемът с помпата, обаче е реален и досаден. Чудеса от икономия няма как да очакваш от този автомобил.
      Със скорост между 200 и 240 моята лека колица (3.2) с ГИ дава около 17/100. пък е значително по-лека и по-аеродинамична и не върти толкова много железа.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

        Мой приятел се беше засилил за газ течна фаза,но няколко газаджий го отказаха поради посоченият проблем с помпата заради лошата газ.Понеже те самите не предлагаха услугата,аз мислех че че важи поговорката за лисицата и гроздето.В крайна сметка моя човек не посмя да рискува? Затова благодаря на колегата че сподели опит,че обикновено всеки си хвали неговото.Но явно проблем с помпите има при ползване на родна газ???

        Коментар


        • #34
          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

          Родна газ ползвам за туристически бутилки.
          Идея си нямате, какво изтича като я обърна да я доизпразня преди пълнене.

          Коментар


          • #35
            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

            Браво на Автора, много снимки има, и се виждат повечето разлики в сравнение с нормален ГИ, интересното ми е дали това нещо дали пали на газ дирекно като е студено, щом няма изпарител който да загрява от охладителната система, предполагам обръща на бензин когато мупадне налягането имаш предид?

            Карай, гори газ и ще чакам отзиви да пишеш, а и колко ще искара помпата която всеки мисли че е от еднодневните неща.
            Успех и умната по пътищата се пак си е над 2тона желязо
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #36
              От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

              Спомням си, че някъде беше дискутирана възможността да се постави филтър на входа на шланга за пълнене на газта, но не мога да намеря темата.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Спомням си, че някъде беше дискутирана възможността да се постави филтър на входа на шланга за пълнене на газта, но не мога да намеря темата.
                Още в нея тема стигнахме до извода че няма да стане отведнъж но си струва да се пробва.

                А истината е че технологията с течна газ си има трески за дялане а понеже е скъпа няма да ги издялкат скоро.

                Коментар


                • #38
                  От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                  Провокативен въпрос. Става ли с бензинова помпа?
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                    И пак от други теми: става ама проблемите са същите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                      Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]786324[/ATTACH]

                      А това какво е? Защо си го монтирал?
                      Това е бензинов филтър от Audi RS. Допълнително пригоден, защото на два пъти ми се запушваха дюзите от хубавите бензини.
                      Оригиналния бенз. филтър е в резервуара и е една мрежеста коншичка която филтрира само "стружки" с размер на пясък на кристали.
                      Пълна шитня.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        А защо се отказа от обикновения газов инжекцион ? Нали бяха едни хвалебствия, колко е гот и т.н. ? Тия газови уредби купуваш ли ги или ги взимаш за проба безплатно отнякъде ? Щото ако ги плащаш, като направиш още един експеримент, ще си покрил разликата в цените на горивата, за поне пет години каране, все едно си карал на бензин ?
                        Недей търси логика в живота ми Плащам си всичко, дори и предната газова уредба която ми надхвърли 4 бона - ФОБОС.
                        Не беше лоша уредбата, но имах проблеми с отоплението на изпарителите....., има тема ..... изчети я. Човека на която я монтираха си кара с нея (Porsche Cayenne Turbo S 521коня).
                        След доста проби с конфигурациите се наредиха нещата. Но я махнах защото намерих кандидат за 1800лв. Направих доплащане и сега съм с течна фаза.
                        До сега не бях никак доволен, но сега взе да ме радва:

                        Коментар


                        • #42
                          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Много се радвам, че споделяш с нас опита си. Говорил съм със собственик на хонда акорд с монтиран ГИ с течна фаза. Той ми разказваше, че на дълъг път му гори 5,5/100, а в Сф го докалва до 8/100, като нямало никаква разлика във "вървенето", а от сервиза му гарантирали, че няма да има проблем с клапани и легла. На мен не ми се вярва да е толкова икономична, но вярата си е мой проблем, нали.
                          Единствения му проблем бил, че оригиналната помпа сдала фронта още след изтичане на гаранцията /1г/. Купил втора, която издържала само 8 месеца... От фирмата, която е поставила ГИ му казали, че не зарежда чиста газ и, че в Холандия, с тяхната газ помпите били вечни...
                          Принципно за икономията ......., ами разказваха и на мен че имало ефект 20% - в смисъл, ако се кара нормално можело да падне разхода под бензиновия с до 20%. Ако се гони вървенето се подобрява с до 20%. За второто мога да кажа че е така. Върви чувствително повече от бензина, та дори и от най-качествения бензин в България Шел НИТРО100. С този бензин съм постигал разход фантастичен 8,5/100км извън града. Днес ми смениха отново дюзите и още не съм правил тест. Но по преден тест 11,6л/100км постигнах разход - съпоставим с разхода който ми дава бензина Петрол 98 и 100окт. на Еко. - 12л/100км извън града.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Мен повече ме притеснява клатенето на камерата при скорост над 190 и на двата клипа - нещо вибрациЙ много силни явно се появяват ? Не е наред тази работа.
                            Вибрации в купето няма никакви. КАмерата си вибрира, заради дългите рамена от пласмаса прикрепени на стъклото. ВидеоРегистратор някакъв си скапан за 380лв.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                              А ако се беше качвал в някоя 911-ка щеше да знаеш какво е ускорение от 100 до 200! И да ти подскажа малко - въздушното съпротивление расте експоненциално спрямо скоростта.
                              Колега, не си само ти който си се качвал на спортна кола.
                              Съжалявам че не документирах клип с Бентлито
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                Проблема е точно такъв,друса,прегрвя,хлопа,тропа,то това ако кайена беше хубав автомобил всеки втори щеше да кара.
                                То и 911 не ги карат много.
                                Каиена е по-стабилен и спира по-добре от 99% от корейско, френско, японските боклуци движещи се по пътищата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X