Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
    Роджър, това горе написаното за мен ли беше ?
    Не колега , поясних малко за устройството на petyagp отг. на пост 262.
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

    Коментар


    • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Благодаря ви.
      Но Фрилендъра вече не е в движение. Преди 2 дни се прецака (все едно някой дърпа ръчната спирачка) т.е. вече съм пешеходец.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-08-10, 20:31.

      Коментар


      • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

        Лошо, много лошо но все пак напиши какво смяташ да правиш, и мисля че все някак ще се намери по-евтино решение на проблема. Плюс това, сега от особена важност е да се намеси някой кадърен технически грамотен и не много алчен майстор, който да посочи точния проблем без да те товари излишно.
        Бог обича смелите, но води разумните....

        Коментар


        • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

          Сега вече няма да намеря такъв майстор. Защото Фрилендъра не е в движение и просто няма как да го закарам в друг град. Иска ми се да го направят, но ще стане ли.............?

          Коментар


          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Каква е окончателната диагноза все пак
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Здравейте колеги ... Преди седмица както си карах Freelander-a на околовръстното в Пловдив и изведнъж започна да вие и след няма и 10-15 сек. се скупи нещо но доста сериозно беше защото целия джип се разтресе..Това всичко става за около 30-35 сек със скорост около 80 км/ч. Много бързо стана и спрях веднага. Разглобихме раздатката и вътре всичко е на сол,няма нищо останало здраво. Въпросът ми към вас всички е дали ще има някъкъв проблем ако махна кардана и го оставя на предно предаване само ?
              Благодаря ви предварително .
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-09-10, 17:04.

              Коментар


              • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                Първоначално публикуван от malinchyy Преглед на мнение
                Здравейте колеги ... Преди седмица както си карах Freelander-a на околовръстното в Пловдив и изведнъж започна да вие и след няма и 10-15 сек. се скупи нещо но доста сериозно беше защото целия джип се разтресе..Това всичко става за около 30-35 сек със скорост около 80 км/ч. Много бързо стана и спрях веднага. Разглобихме раздатката и вътре всичко е на сол,няма нищо останало здраво. Въпросът ми към вас всички е дали ще има някъкъв проблем ако махна кардана и го оставя на предно предаване само ?
                Благодаря ви предварително .
                Предполагам вече си разбрал, че причината да се съсипе раздатката е вискомуфата(която има живот около 100 000 км) ??

                Занапред имаш два варианта след като оправиш раздатката -

                1. Купуваш си нова вискомуфа и продължаваш да използваш колата в режим 4х4.
                2. Демонтираш кардана към задния диф и използваш колата в режим само преден задвижващ мост. При което няма абсолютно никакъв проблем. И спестяваш парите от една нова вискомуфа.

                Но с две думи казано - ако не са ти проблем парите за нова вискомуфа, няма смисъл да му шунтираш задния мост.

                Коментар


                • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Мисля за сега да го оставя на предно докато намеря викомуфа и раздатка нова.. Благодаря за вниманието !

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-09-10, 17:05.

                  Коментар


                  • Мисля да направя нещо по въпроса с моята преди да падне снега! Засега единствено извадиха пиньона /държи се с 6 болта към самата раздатка и отпред контактува с короната, отзад се закача кардана/. Има малки наранявания по зъбите, няма стружки или нещо, което да изглежда строшено, но може да е някъде навътре. Преди щракаше на задна /с кардан/, майсторчетата смениха лагери на въпросния пиньон и сега щрака и напред, и назад /без кардан/ Нараняванията на зъбите на пиньона и короната са съвсем малки.
                    Та въпроса ми е - има ли някакви разстояния за регулиране на пиньона /мисла си така, защото фабрично са чертали примерно -0,04 върху него. Може ли това щракане /то е като че ли на един направен оборот нещо прехвърля и зъб и после пак на следващия оборот/ да е от неправилно регулирани хлабини или разстояния някакви - ще пусна снимка за какво говоря след малко!

                    За разстояния на това говоря:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P081010_09.13.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5216714
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-10-10, 08:28.
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Между корпуса на пиньона и корпуса на раздатката има метален 'шим' (прилича на гарнитура но е метален) с определена дебелина, който предполагам служи за регулиране зацепването между пиньона и короната а надписа -0.04 ми прилича на указание за дебелината на този шим, тоест 0.04 инча, което представлява 1.016мм. Ако специалистите, които са сменяли лагерите на пиньона са пропуснали да го сложат раздатката я очакват само лоши работи.
                      п.п.Все пак предния мост има диференциал но е поместен в раздатката а не в скоростната кутия.
                      Последно редактирано от Sho; 10-10-10, 14:53.

                      Коментар


                      • А дали като са сменяли лагерите вече не е друго разстоянието? Имам предвид може ли да мръдне при смяната! Вторник ще ида до сервиза да видим докъде ще я докара тази раздатка. Мисля си, че е нещо малко, ама май никой не му се занимава с нея. Варианта сигурно ще бъде "нова", а тази на някое майсторче за части..... От мнения за строшени раздатки, които четох /смлени, почупени и др./, мойта само прищраква /ако това е само де!/ Дали е възможно там, където са наранени зъбите да не влиза нещо както трябва, така че да се вклинва едно в друго и като натисне достатъчно, прескача до следващия оборот примерно? Много ми станаха въпросите, ама ако някой се сети нещо ...

                        Понеже не мога да намеря редактиране добавям този пост
                        Спирам да си хабя времето с тази раздатка. Поръчах си от Англия здрава такава, Скоро ще имам една, която ще свърши работа на някой дето разбира от ремонт на раздатки!

                        Доставката е около 100 паунда.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-10-10, 14:15.
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          Имам интерес за раздатката,тел.за контакти:0898766643 Рангел

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Рангелписов, като дойде новата ще се чуем! Има ли напредък с виско-то?
                            Случайно в английски форум попаднах на инфо, което хората си коментират без въпроси далие така или не /което ме навежда на мисълта, че е истина/, че до 2000 г. раздатките са със сгрешено предавателно число! За да не съм голословен ето - да я наречем със сгрешени предавателни числа раздатка TAG000020, сменена в последствие с TAG000230, която има и по-здрав лагер на пиньона!
                            И още нещо предавателното число трябва да е такова 118 оборота на предните към 117 на задните колела!
                            Последно редактирано от kekek; 18-10-10, 08:24. Причина: Допълнение
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Сгрешено число на задния диф...фабрично...Това би обяснило много безмислени ремонти...дали е истина.Може ли да се провери?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Ето ето го оригиналния пост:
                                Always to the point.
                                Early IRDs (lets say the one with wronf diff. ratios) was LR part no: TAG000020 and replaced by the TAG000230.
                                Bad news is none can tell us for sure which is the one that LR fitted to our vehicles and also the detailed differences between the two IRDs, but we suspect different (right) diff. ratios in the TAG000230 and maybe stronger bearings.
                                Its a crime from LR that still keeping us to darkness with that and plow a lonely farrow with rear wheel tests etc. Same attitude with the other issue named as Head Gasket Failure also known as HGF.
                                I'm not a car engineer, never been one, but with freelander im too close.

                                В много от постовете се говори за предавателни числа. Ако е истина би трябвало да се натоварва повече виското и затова да се скапва бързо. Интересно е колеги с коли от 2001 дали имат проблеми с виско-то?
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X