Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Елементарен полувълнов дипол за 2м

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

    Колко дълъг кабел искаш?
    Според мен не си много прав, че няма смисъл да правиш антената с такъв кабел. 1,8 вата на външна антена е много повече от 5 вата на гуменката вътре, още повече, ако си с К стъкла.
    Колко дълъг е кабелът, който мериш?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #17
      От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

      5 метра.
      По принцип мисля да му отрежа едната букса, да го прекарам през прозореца и закача директно за антената, по този начин дължината му ще бъде около 3 метра и половина.

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Според мен не си много прав, че няма смисъл да правиш антената с такъв кабел. 1,8 вата на външна антена е много повече от 5 вата на гуменката вътре, още повече, ако си с К стъкла.
      Емии, при положение че го имам кабела, сопите за антената също, стойката има кой да я мисли, не пречи да го направя така и да тествам, пък ако се намери по-добър кабел да го сменя после.
      нема начин да нема начин
      Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
      LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

      Коментар


      • #18
        От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

        Ти кажи за колко метра кабел става дума. С другото ще намерим как да се справим. Писал си 3,5 метра, но все си мисля, че ще трябва малко резерва. Ще те устрои ли 4 метра или 5 ще е по-добре? Мисля да ти взема 8Д, макар, че е доста по-твърд.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

          5 метра
          нема начин да нема начин
          Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
          LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

          Коментар


          • #20
            От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

            Да споделя малко измервания на RG58 кабели.
            Едно такова малко парче мисля да използвам за да настройвам/режа антената.

            1.
            Това:
            http://tpetrov.com/search.php?prod=%...05%2F2+BNC-BNC
            черен, 2 метра с BNC букси, по кабела пише RG58 50OHM COAXIAL CABLE
            оплетката му е медна, но наподобява тази от снимката по-горе, т.е никаква
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150326_215458645_crop.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5650421
            Радио -> кабел -> ксв метър -> тапа - от 4.5W на радиото до ксв метъра стигат 2.3W
            Радио -> ксв метър -> кабел -> тапа - ксв 2.5

            2. 2 метра, черен, купен от местен магазин 1лв/м, сложих му някакви смотани bnc букси
            Radimex electronics RG58U coaxial cable 50 OHM, оплетката е видимо по-добре от горния
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150326_171000990.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5650422
            Радио -> кабел -> ксв метър -> тапа - от 4.5W стигат 3.2W
            Радио -> ксв метър -> кабел -> тапа - ксв 1.5, второ измерване 1.85, предполагам има и значение накъде е захвърлен кабела, дали е навит и т.н.
            първо и второ измерване са всъщност две отдтелни групи по няколко измервания с еднакъв резултат
            нема начин да нема начин
            Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
            LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

            Коментар


            • #21
              От: Елементарен полувълнов дипол за 2м

              На въпросния бял, който купих наскоро, оплетката е калайдисана и значително по-добра и от на двата показани горе. Надписи обаче няма никакви.

              Ще трябва и да помисля от къде го взех, че поръчвах 10-ина неща от няколко места.

              Най-гламавото е че преди години имах сериозно руло качествен мрежов RG58, обаче някъде съм го потурчил или съм го дал на някой. Беше и с пяна вътре, и посребрен... Сега не знам от къде може да се намери такъв.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X