Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съединител на Фронтера

    Тая цена от 100 лв. за фронтера е леко казано невъзможна. На лека кола е около 150 лв. труда. На Фронтерата под 200 лв. няма къде да стане освен при някой роднина. Или ако някой ви каже такава цена не знае с какво се захваща. Има 2 кардана за сваляне и СК+РК тежат над 100 кила.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      От: Съединител на Фронтера

      Знаят много добре с какво се захващат момчетата! Има 2 кардана на по 4 болта за разлика от 2 полуоски и разглабяне не предно окачване на средностатистически лек автомобил. А СК и РК с една стойка и подемник са безпроблемни. Смея да твърдя че ми смениха съединителят и семеринга на вала за около 4 часа. Та филма не е чак такъв хорър какъвто го представят Да ,100лв наистина са малко ,но няма никакъв смисъл да се вкарват митове и легенди колко трудна и съответно скъпа е смяната на съединител на фронтера.

      Коментар


      • #33
        От: Съединител на Фронтера

        То за трудното ,не е трудно.Я вземи един Фиат JTD ,Браво примерно.Е по мъка е и то поне троина .Скоро ще сменяма амбреаж ,че вече изключващия лагер вие като койот и ще снимам кое как става.
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • #34
          От: Съединител на Фронтера

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Тая цена от 100 лв. за фронтера е леко казано невъзможна. На лека кола е около 150 лв. труда. На Фронтерата под 200 лв. няма къде да стане освен при някой роднина. Или ако някой ви каже такава цена не знае с какво се захваща. Има 2 кардана за сваляне и СК+РК тежат над 100 кила.
          Съединител на джип се сменя с пъти по-лесно от на лека кола с напречен двигател.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Съединител на Фронтера

            Цената е между 150 и 250лв. в София.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #36
              От: Съединител на Фронтера

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Съединител на джип се сменя с пъти по-лесно от на лека кола с напречен двигател.
              Това не е вярно,поне не винаги. Все още има коли при които не се сваля кутията,дори не се развиват болтовете към мотора. Смяна-30 мин с цигарата.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #37
                От: Съединител на Фронтера

                Скоро не съм виждал жив Кадет. При Фронтерата е за около 2 часа с много мотане.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Съединител на Фронтера

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Съединител на джип се сменя с пъти по-лесно от на лека кола с напречен двигател.
                  Абе то и Хъбъл се ремонтира лесно с правилните инструменти и знания ама пред блока и без крик май не е лесно?
                  Сменял съм само на сеат 1.2 и щях да се очистя с кутията, на фруктиса е 3 пъти по-голяма та хайде няма нужда, който иска да се троши за 200 лв.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съединител на Фронтера

                    Сменял съм ги и на тревата и на подемник и определено, зная какво говоря и от коя страна се държи отвертката.
                    Тези, които ме познават знаят за какво иде реч.
                    По въпроса за трошенето - току що качих кутията на Ландкрузера, която е уееекинко по-голяма от хлопелската. Свалих я и я качих САМ, без да се очистя, разполагайки само с канал и два колана с тресчотка. Вчера след работа за разгрявка качих пак сам двигателя, който е 6-цилиндров изцяло чугунен, че и главата му е чугунена.
                    Та който се занимава с това е наясно, че не се прави със сила, дори да нямаш най-съвършената техника и условия.
                    Аз лично предпочитам да сменя 3 съединителя на фронтера пред един на Канго, да речем.
                    Форумното "авторитетство" е едно живият живот трето.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съединител на Фронтера

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Сменял съм ги и на тревата и на подемник и определено, зная какво говоря и от коя страна се държи отвертката.
                      Тези, които ме познават знаят за какво иде реч.
                      По въпроса за трошенето - току що качих кутията на Ландкрузера, която е уееекинко по-голяма от хлопелската. Свалих я и я качих САМ, без да се очистя, разполагайки само с канал и два колана с тресчотка. Вчера след работа за разгрявка качих пак сам двигателя, който е 6-цилиндров изцяло чугунен, че и главата му е чугунена.
                      Та който се занимава с това е наясно, че не се прави със сила, дори да нямаш най-съвършената техника и условия.
                      Аз лично предпочитам да сменя 3 съединителя на фронтера пред един на Канго, да речем.
                      Форумното "авторитетство" е едно живият живот трето.
                      Еми да съм знаел да дойда при теб за 5 бири и някой лев за един следобед щях да спестя 200 лв. ама що не стана дума по-рано
                      Виж ако имаше къде на ОПЕЛ-а да му включа мишка и клавиатура със сигурност щях да се справя за секунди
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съединител на Фронтера

                        Работата ми също е с клавиатура и мишка Бараките са за разнообразие
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съединител на Фронтера

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Работата ми също е с клавиатура и мишка Бараките са за разнообразие
                          E то вече има ли работа която не е таква? Както и да е да не се впускаме в детайли....
                          между другото се познаваме, идваше преди 100 години да гледаш един сбъркан булбар за трупър от мен...
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            Попаднах на темата, защото търсих информация за смяна на съединител на Frontera 2.2 DTI 2002. Ако някой има идея къде или извършва такъв ремонт моля да ми пише. plamen_new@abv.bg 0898246070 Благодаря!

                            Коментар


                            • #44
                              Из цяла България се извършват такива ремонти.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Из цяла България се извършват такива ремонти.
                                Да... не е някаква философия
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X