Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    ...Обаче не съм чувал за марков удължител.
    Старите епъли някъде до 2006та-2007ма идваха с удължител за клавиатурата. Бял. Но е максимум метър дълъг, не повече.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Старите епъли някъде до 2006та-2007ма идваха с удължител за клавиатурата. Бял. Но е максимум метър дълъг, не повече.
      ... и не става за много други работи освен за епъл-клавиатура.

      Коментар


      • #33
        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

        Аз си реших проблема преди време и сега USB елекртомера показва нормални стойности на тока
        Не знам дали е позволено да се цитират марки тук, но 5 портово зарядно и кабели по 10лв парчета ми вършат идеална работа за всичко що се зарежда вкъщи (2 таблета, 4 телефона).
        Който иска подробности - на лични. Това не е реклама.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • #34
          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Някой да знае нещо по въпроса.
          Ползвам таблет основно за навигация,прекратих всякакви контакти с гармин устройства,жалко за ofrm картите.Предимствата на таблета са много по качествен дисплей,звук,интернет подръжка,голям дисплей и смешна цена в сравнение с подобно нуви...не за това ми е въпроса обаче........

          .
          И аз преди време сътворих нещо подобно и се сблъсках със същия проблем, който засега съм решил наполовина. Проблема с таблета и навигатора засега остана (мисля, че е в самия таблет Prestigio PMP..... Duo).
          Сложих един такъв USB разклонител (Switch) с 10 "дупки" на таблото (дупките все не ми стигат въпреки, че имам намушени под таблото и на мястото на един празен бутон още два USB конектора със захранване). И започнах да се чудя с какво да го захраня. Пробвах няколко зарядни за запалки - резултатът беше като твоя. Тогава седнах да чета - уцелих нещо подобно на това, което Гоблин ти е подал като линк. Накратко - устройството, което искаш само да зареждаш - "следи" дали по кабела "вървят" и данни и ако има такива - само си намалява зарядния ток (май до 400-те mA дето си ги измерил). Ако няма данни, (линиите за данни не са запоени) дърпа колкото му трябва ток за зареждане(и колкото може да вземе от зарядното).
          В този "Switch" с 10 USB има 4 чипчета, които осигуряват връзката за данни между включените устройства. Те комуникират с включеното устройство. И включеното за зареждане устройство - телефон, таблет (важи за повечето произведени през последните 5 г.) приема, че ще обменя данни и намалява зарядния си ток на 400 mA.
          Отворих пак "суича", прекъснах пистите за данни, направих си един елементарен преобразувател 12 - 5 V с едно 7805 като го хванах на едни планки покрай педалите, за да топлоодава по-добре. Трябваше да сложа стабилизатор 7805 с ток 4 А, ама в "моето" магазинче за части в момента нямаше и сложих 2 амперов. В момента таблетът с IGO пак не превишава 3 часа работа но положението с телефоните се подобри. Старото ми HTC Touch 2 и преди си нямаше проблеми и сега си се зарежда добре (то може и да не превключва в режим на "данни", но не съм сигурен). Имам един самсунг дуо с 2 карти, който в момента съм го обърнал и на WiFi рутер (Hot Spot незнам какъв си, откъде ги наизмислиха напоследък, то не е само напоследък, ама вече не мога да ги помня ) с доставчик на интернета Теленор. Той в този режим (предполагам, че консумацията му превишава 1.5 А) удържа и успява даже и да се зарежда. А таблета пак увяхва. Включих го на оригиналното му зарядно в мрежата (на един контакт на терасата), пуснах Igo-то и след 3 часа пак увяхна. Направи ми впечатление, че уж батерията се зарежда (увеличава си процентите) ама като минат 3 часа - край. Явно толкоз му е вътъка. За толкова пари - толкова работа. Това беше есента. Сега съм намислил на сменя 7805 с 4 А ама ....., ще чакам да стане по-топло а и да се отвори нещо друго за завиране под таблото. Всъщност не съм заритал за навигатор. Трябва ми (рядко) определяне на координати и съм решил проблема пак със самсунга. Сложил съм му едно Wiatrack - През 30 сек изпраща позицията си на сайта. Където ми трябват по-точни координати - спирам и броя до 30. Като се върна на топло, свалям трасето от сайта, преобразувам го в kml и го пъхам в GoogleEarth. От там гледам къде съм ходил и вземам каквото ми трябва.
          ОФБ ДБ X22SE
          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

          Коментар


          • #35
            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

            Мда...таблета е престиджио..със 3г...на неговото зарядно с пусната навигация пада батерията въпреки че индикира че се зарежда,сложих оригиналния кабел в колата и се държи пак така,но пада до 6% и продължава да работи и не гасне,просто батерията остава празна.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

              Добре, а сигурен ли си че тази ситуация е само в колата?
              Пусната навигация, светнат е кран и изобщо натоварен таблет със зарядното на 220V успява ли да зарежда и изобщо да си го захранва?

              Ако да, то тогава проблемът отива в адаптора за 5V, който ползваш.

              1. Или недостатъчен ток на самият DC/DC конвертор, независимо какво пише на него или колко е марков.
              2. Таблета се прави на умен и не знае, че има мощен източник на заряд - виж схемата със съпротивленията по-горе! Почти сигурно има същите 2 делителя вътре в адаптора или поне има място за тях. Въпросът е дали стойностите са подходящи за този таблет.

              Това са насоки. Без мерене няма как да стане по-точно.
              А един USB power meter в тая ситуация би те ориентирал добре...
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                Зарядните за заплки в колата са два типа - първия тип със чип стабилизатор 7805, правят се лесно струват стотинки (на производителя) и не дават достатъчно ток. Проблемът им е, че стабилизаторът е проектиран за ток до 1 А и то ако чипът има добър радиатор за охлаждане, което в пластмасовия корпус на зарядно за запалка няма как да стане (въобще не му слагат радиатор, няма къде, а и той е по-скъп от чипчето). Има "усилени" 2А, 4А (за по голям ток не съм виждал) но са по скъпи. Масовия е 50 ст. за 2А е 2 лв, 4А - 4 лв. Тези чипчета - стабилизатори са стари колкото света но са проектирани за съвсем други приложения.
                Втория тип са "импулсни" преобразуватели на напрежение и ако са направени както трябва може да дадат повече ток. Липсата на охладителен радиатор не е толкова съществена. По-старите зарядни за запалки бяха главно такива но .... . Произвеждат се по-трудно (изисква се ръчна настройка на напрежението накрая) и "китайците" в одринските гаражи ги отказаха за производство.
                Намираш си някое старо зарядно за запалка ама от поне 5-6 г. Преглеждаш го и ако вътре има голям трикрак чип (корпус ТО220), на който да пише 7805, търсиш друго старо зарядно.
                Аз си вградих под таблото такова "импулсно" още преди 5 г. но е пригодено за стария ми навигатор (един Goclever) и кабелът стига само до него а е и със стария мини USB куплунг а и го вързах да работи само когато колата е на контакт. Днес ще потърся някякъв кабел с преходник и ще включа таблета там да видя как се държи. Отдавна се каня да пробвам ама .... .
                Във всички случаи кабелът от зарядното до таблета трябва да е с прекъснати проводници за данни - да са опроводени само крайните пера (на захранването) на куплунга на USB.
                Страхувам се, че накрая проблемът ще излезе в таблета - системата му батерия и регулатора на зареждането и. Регулаторът сигурно е елементарен и се управлява софтуерно. А софтуерни грешки колкото искаш. По друг начин не мога да си обясня явлението - бавно зареждане (с работа на Igo) докъм 70% на батерията, изключване и после като го включиш - показва празна батерия.
                А и още нещо. Няколко пъти съм пущал "картите" със сателитни снимки (и с показване на позицията на тях) и тогава издържа. Т.е. консумацията на GPS модула в таблета не е критичната, макар, че и той сигурно дърпа доста ток (колкото повече спътници обслужва толкова повече консумира). Igo-то ще се окаже най-големия консуматор - сигурно максимално използва ресурсите на компютърната система, изчислява какви ли не еко и други идиотски маршрути и още много други дейности без да се замисля за консумацията на системата, а захранването и батерията не са оразмерени за такъв режим на работа.
                Последно редактирано от bogilloff; 14-03-15, 09:05.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #38
                  От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                  Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                  ...
                  Във всички случаи кабелът от зарядното до таблета трябва да е с прекъснати проводници за данни - да са опроводени само крайните пера (на захранването) на куплунга на USB.
                  ....
                  Това мога да приема за вярно само ако го казваш за конкретеният модел.
                  КАТЕГОРИЧНО не е вярно за всяко едно устройство зареждано през USB!

                  Сони експерия таблет например изобщо не зарежда през USB само с 2 жици за ток.
                  Айпад също.
                  CAT B10 по този начин зарежда само с 500mA. С подпряни шини за данни и потенциал на тях - 800мА.
                  Всичко зависи от модела!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                    Пак казвам-проблема е в зарядното най-вероятно.Това към което съм дал линк по горе(Anker)зарежда таблет и телефон със серийните им кабели тоест без прекъсване на линията за данни...Както и с еФтин кабел за стотинки.Другия вариант дето се сещам е това престижио да да има схема на входа,която да "разпознава" оригиналните кабели-тая мизерия е малко вероятна но я правят устройствата на ейпъл.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                      Ето за тези делители говоря.
                      С тях повечето устройства разпознават типа на зарядното и в зависимост от това какво намерят на шините за данни зареждат с ток според зависи.
                      Или пък не зареждат ако ги няма или данните за "отворени" и несвързани към нищо.
                      На почти всяка платка, която е предвиждана да прави някакво преобразуване от нещо към 5V излизащи на USB са предвиждани за монтаж именно по тази причина.
                      Хванах 2 произволни, дето ми се мотат.
                      Не са залепени и се слагат според устройството.
                      И според нуждата.
                      Тези дето са за запалка не зная как са "конфигурирани" но най-вероятно и там е предвиждано същото.







                      По-горе се споменаваше за прости решения от типа 7805 / 317 обаче те никак не са подходящи за големи токове заради необходимостта от разсейване на голямо количество топлина.
                      Изобщо не коментирам ефективността на преобразователя а нуждата от голям радиатор, който е абсурдно да се вмести в кутията на онези за включване в запалка!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Добре, а сигурен ли си че тази ситуация е само в колата?
                        Пусната навигация, светнат е кран и изобщо натоварен таблет със зарядното на 220V успява ли да зарежда и изобщо да си го захранва
                        На оригиналния кабел и оригиналното зарядно от 100% батерия при пусната навигация за 12 часа горе долу батерията пада до 6% ,индикация за заряд има,продължава да работи но заряда не се вдига и не пада повече,за момента това ме устройва.

                        На оригиналното зарядно за 220 волта при товар с таблета ,напрежението пада на 4.6 волта.Това на калпав кабел го мерих,на празен ход 5.1 волта

                        Ако някой има такъв паурметер излише да ми го пусне с наложен платеж
                        Последно редактирано от Roninn; 14-03-15, 11:20.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          На оригиналния кабел и оригиналното зарядно от 100% батерия при пусната навигация за 12 часа горе долу батерията пада до 6% ,индикация за заряд има,продължава да работи но заряда не се вдига и не пада повече,за момента това ме устройва.
                          Кофти дивайс, непредвиждан да работи с външен адаптор.
                          Само за заряд очевидно става USB-то му.
                          Може би както каза колегата въпрос на софтер, или в комбинация и с ограничен хардуер... Все тая.
                          Нещо хейтеше гармини-те и изобщо дедикейтнатите за навигация устройства в началото, струва ми се?
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Нещо хейтеше гармини-те и изобщо дедикейтнатите за навигация устройства в началото, струва ми се?
                            Отвратих се от гармин,най калпавия хардуер който съм купувал през последните години освен едни амперклещи,ако се похваля че имам трети гармин,да ми припомните че съм идиот.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                              Ако някой има такъв паурметер излише да ми го пусне с наложен платеж
                              Че той струва 8,20 лева с доставката от Китай, горе-долу, колкото доставка с еконт. (листинг 11149226255
                              Даже има USB male head and mouth MicroUSB dual electric, detects the MicroUSB line quality, с което би трябвало да може да се тества кабел, ама това ще го видим, като пристигне.

                              А за гармин си напълно прав.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                                Хаха... Ми не знам, и аз имам 3 общо и ако изключим Nuvi 765, който е наистина адски капризен - останалите 2 са просто без забележка.
                                Вярно е че таблета е по-удобен за работа, прави много неща освен да навигира, обаче всичкото това според мен е компромис отвсякъде.

                                Както и да е, аз бих ти предложил да премериш с колко зарежда през AC адаптора, колко ток пуска онзи конвертор от запалката и да се заиграеш с онези съпротивления.
                                Има вероятност да излъжеш таблета и да вземе да поиска по-голям ток от източника, който да стига както за зареждане, така и за постоянна работа.
                                Независимо, че дори и с оригиналното зарядно не прави така. При това подобна вероятност никак не е малка. Казвам го от опит това.
                                Естествено преди това трябва да си сигурен, че източника може да го даде, което пак трябва да се премери.
                                Или да се купи онзи анкер в началото - изглежда добър. Ама пак съм песимист, че ще даде 2 х 2А на канал, както е написано.
                                Или ще ги даде но ще грее яко и няма да живее много.

                                Така е с USB-то... Уж трябва да е ясно какво става но на практика далеч не е така.

                                Ето още един пример в подкрепа на становището ми, че всеки си прави каквото иска през уж стандартният USB конектор.
                                На долната снимка е кабел за зареждане за BT слушалка SENA SMH10 от запалка, завършващ на Micro USB.
                                Там където обикновено има инвертор за 5V, Sena намалат напрежението към USB-то с... 4 диода!
                                В резултат на това вместо 5V на конектора имаме цели 10-11V.
                                SMH10 си работи с това напрежение и се зарежда по-бързо сравнено със стандартен USB порт.
                                Обаче познайте какво ще стане с друго устройство, ако се бодне във въпросният кабел... Директно отива не черешата!
                                Вярно, че са турили жълта лепенка на която пише да се използва САМО със SENA устройства но пак е поредната свинщина, породена от това, че всеки чете стандартите като дявол - евангелието!

                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X