Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за доставка на провизии до родопски села

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

    Жоре, пак ти благодаря за организацията, както и за отчета за направеното.

    Марто, не разбирам мотивацията ти да плюеш по ГЗ, какво ще промени това? След като казваш, а и показваш на терен, колко си пордотвен, защо не се обадиш на Комисаря, който също казваш, че познаваш и не му предложиш да направиш един безвъзмезден курс на хората от службата. Не съм им адвокат, но факта, че момчетата са на работа там, означава, че имат желание, а това е най-важното. Другото се учи, но трябва да има от кой.

    И последно, предлагам модератора да отдели всички постове, свързани с ГЗ в отделна тема, в която да си чешеме езиците, а тази да бъде заключена, след поста на Тримата. Акцията завърши все пак, няма смисъл да излиза най-отгоре в този раздел.
    Последно редактирано от rraadd00; 18-03-15, 16:06.
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

    Коментар


    • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

      Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
      Жоре, пак ти благодаря за организацията, както и за отчета за направеното.

      Марто, не разбирам мотивацията ти да плюеш по ГЗ, какво ще промени това? След като казваш, а и показваш на терен, колко си пордотвен, защо не се обадиш на Комисаря, който също казваш, че познаваш и не му предложиш да направиш един безвъзмезден курс на хората от службата. Не съм им адвокат, но факта, че момчетата са на работа там, означава, че имат желание, а това е най-важното. Другото се учи, но трябва да има от кой.

      И последно, предлагам модератора да отдели всички постове, свързани с ГЗ в отделна тема, в която да си чешеме езиците, а тази да бъде заключена, след поста на Тримата. Акцията завърши все пак, няма смисъл да излиза най-отгоре в този раздел.
      М/у плюене и критика има известна разлика ми се струва...
      Предлагали сме в София и на техен и на наш терен - никакъв интерес. И помощ по комплектацията и подготовката на леката им техника сме предлагали - същата работа. Явно смятат, че нямат нужда..?! Никога и никъде не съм казвал/писал, че познавам Комисаря (когото и да имаш предвид). Пак казвам - повече от претенции, че с много по-висока вероятност можем да стигнем от точка А до точка Б не трябва да имаме... Взеха да ни се поставят задачи от типа "Отидете еди къде си, намерете еди кой си и го вижте/преценете състоянието му..." за хора в клинични състояния, като тук не говорим за оказване на първа долекарска помощ, а за диагностициране на заболяване, мониторинг на състоянието и даване на препоръка за предприемане на действия, без с нас да има представител на властите, ако и да разполагаме с лекар (както беше в нашия случай). Отиваме, стигаме до хората и се оказва, че освен да им държим ръцете и доктора да им даде един два съвета, друго не можем да сторим. Нито можем да ги евакуираме, нито можем да им окажем някаква реална помощ на място, а хората очакват нещо да се случи, щом някой е драпал за да стигне до тях в снега (Юпи - ето в такива случаи хората започват да говорят глупости)... На края и аз въртя като тях телефони (звънели са няколко пъти на 112) на Георги, да търси снегорин да ги изкопае (не са само те, а цяла махала на високото). ОК - съгласен съм - моралната подкрепа е важна, но през това време останалите генератори стояха нераздадени в джиповете - не вършехме основното за което отидохме там! Тръгваме да поемаме отговорност (не за първи път), която просто не можем да носим и юридически, и по компетенция. До някъде сме узаконили единствено присъствието си на терен, но не и последиците от действията ни там. Ако преценим, че някой случай не е спешен и може да изчака 2 - 3 дни, заявим го на близките и в щаба/на координатора които очакват от нас тази информация за да преценят приоритетите си да и да си разпределят ресурса, и човека вземе, че умре след няколко часа, какво правим..?!! Аз ще ви кажа - приключваме общо и по отделно... Знам - личното удовлетворение е голямо, а вниманието на медиите - приятно (на същите медии които ще ни разкъсат ако стъпим на криво...). Въпросът е, знаем ли кога да кажем "Ние сме до тука!"...?!

      Коментар


      • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

        Излишно си даваш газ. Не, че не си прав, но нещата стоят така само в САЩ или в държава, където няма ограничение в ресурсите (материални и човешни). Тук субективния фактор е във всеки аспект на работата. Носенето на отговорност е страшно размито, точно по тази причина. И няма как да не е така. С толкова хора, с такава мотивация, с толкова и такава техника получаваме толкова резултати. И мисля, че грешно разсъждаваш, че щом човек работи в тази служба автоматично означава, че е мотивиран. Има много хора на службичка. И за какво обучение може да става въпрос?! Аз имам два модула в Монтана и в Неделя заминавам за трети. Колко пожарникари знаят какво има в Монтана? По "европейски стандарт" щата им е съкратен до санитарния минимум, но Доброволните формирования ги няма. Сега са на зор заради снега, после зор заради наводненията, после почват горските пожари и между това са и градските пожари и аварии. Въпреки всичко нещата бавно, но вървят в правилната посока. Поне в Пловдив е така, а виждам, че и в София. Всички можем да се учим от Вълчедръм.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

          Излизам от нелегалност и се радвам че изпълнихме задачата.

          Коментар


          • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

            Много трудно се откриват мотивирани хора в "системата"! Все пак момчета това е държавна работа! А в екстремни моменти мотивираните вършат истинската работа!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

              Едно процедурно питане - в някой от джиповете да е останала черна метална лопата?
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X