Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за доставка на провизии до родопски села

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
    ...Ключовата дума е "време"...
    Като толкова, ще ги направя през нощта по време на купона (надали някой ще спи).

    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
    ...Жоро, търси място и на колегата davc...
    Мога и сам да се закарам, та и с още някой (нещо) още.

    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
    Ако няма ток, и бензиностанциите не работят...
    Мислиш ли наистина, че на търговците не им щрака, още повече, че пътищата вече са съвсем елементарно проходими?


    пп
    Първоначално публикуван от loxs Преглед на мнение
    В Кърджали има всичко и всичко работи. Бензиностанции, железарии и т.н.
    И почти няма сняг... доста е силен контраста
    Винаги съм си знаел, че пиша бавно.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

      Първоначално публикуван от loxs Преглед на мнение
      В Кърджали има всичко и всичко работи. Бензиностанции, железарии и т.н.
      И почти няма сняг... доста е силен контраста
      Това е супер новина...
      Ама какво да правим бабата в долно Уйно, примерно, дето не може да си стигне до кочинката или до комшийката, и не е гледала телвизия от 6 дена .... ма и петела клъцна, леб нема, тя и без туй не знае, къде живее, като няма и радио/телевизия... и а ако вземе да се разболее? Вярно там е армията. И областната управа. И полюцията. и .. ГъЗъ. (Гражданска защита). Ма баба Пена не знае, щото няма ток и не е приоритет.
      Не знам защо си мисля, но баба Пена/Фатме/ Севда. трябва да е приоритет...
      Тъй.
      Дайте да помогнем на Жоро, поне тримата, щото никой друг нищо не прави.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #33
        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Като толкова, ще ги направя през нощта по време на купона (надали някой ще спи).


        Мога и сам да се закарам, та и с още някой (нещо) още.


        Мислиш ли наистина, че на търговците не им щрака, още повече, че пътищата вече са съвсем елементарно проходими?


        пп

        Винаги съм си знаел, че пиша бавно.


        Ето една мъжка приказка, някой, дето няма да плюе, а ще се включи.
        Благодаря, за разбирането, колега, винаги си добре дошъл по нашия край.
        ;-)
        Има буре вино и ракиЙ за такива случаи...
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #34
          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

          Още нещо... Познавайки хората там и манталитета им... подозирам, че ще получавате супер много оферти да ви купят генераторите.
          Особено ако не ги давате на печалба, предполагам че това изобщо не е лош вариант.

          1. Те нямат от къде да си купят генератори, поне не и на приемливи цени или достатъчно бързо. В Кърджали, предполагам, търговците ще дерат кожи.
          2. В голямата си част това не са бедни хора (въпреки стереотипите, които подозирам, имате)
          3. Това са хора които не обичат да остават длъжници, горди са и е възможно да отказват безвъзмездна помощ. Не се чувстват като хора в беда, просто им се е случило нещо малко по-весело... Атмосферата е приятна и приповдигната.
          4. Всичко това не важи за възрастни (особено ако са самотни) хора. Но там генераторите няма да помогнат... За тях ще е по-важно да имат дърва, които вероятно са им осигурени от услужливи съседи и роднини.
          Audi S6 UrS6 2.2 Turbo Quattro - 1996

          Коментар


          • #35
            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

            Първоначално публикуван от loxs Преглед на мнение
            Още нещо... Познавайки хората там и манталитета им... подозирам, че ще получавате супер много оферти да ви купят генераторите.
            Особено ако не ги давате на печалба, предполагам че това изобщо не е лош вариант.

            1. Те нямат от къде да си купят генератори, поне не и на приемливи цени или достатъчно бързо. В Кърджали, предполагам, че търговците ще дерат кожи.
            2. В голямата си част това не са бедни хора (въпреки стереотипите, които подозирам, имате)
            3. Това са хора които не обичат да остават длъжници, горди са и е възможно да отказват безвъзмездна помощ. Не се чувстват като хора в беда, просто им се е случило нещо малко по-весело... Атмосферата е приятна и приповдигната.
            4. Всичко това не важи за възрастни (особено ако са самотни) хора. Но там генераторите няма да помогнат... За тях ще е по-важно да имат дърва, които вероятно са им осигурени от услужливи съседи и роднини.
            Благодаря, колега, за мнението. В голяма степен припокрива и е моето.
            Понеже и аз имам родини в Бял Извор, имам идея за какво става въпрос.
            Да, това ни отличава, нас, българите, че оцеляваме и се кефим на това, в невъзможни ситуации.
            Но не знам, доколко трябва да се кефи, че Държавата не работи... Да 500 години сме се кефили, да не кажа 600 кусур години но.. време е да припознаем държавата като нещо свое.
            Точно за това вкарах идеята, да се предоставят генерорите/резачките за ВРЕМЕННО ползване.
            Разбира се, можем да съдействаме на гражданите да си закупят тези машини впослдствие.. защот отова не е първото и няма да е последното природно бедствие.
            Но нека ние, като недържавано (думата "доброволци") също не ми се нрави, общество, да имаме готовност да си влезнем във функциите, да дадем коректив на държавата, как и защо трябва да се действа.
            П.С. Браво на Жоро.
            А според мен, инициативата трябваше да дойде от местните "оффроудари".
            Ще помагам, доколкото мога.
            Ако някой смята , че може по-добре, да го направи, не да р'ве колко лошо го прави Жоро.
            Да, познавам го и за това му вярвам - няма личен интерес, иска да помогне истински.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #36
              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

              Около обяд ще се чуя с хора на място, които да ми дадт информация от първа ръка.
              Също така още чакам финалната цена за генераторите. Като знам ще пиша веднага.

              Съгласен съм с мненията на Метин и Гадеф, ако някой иска да го върне може да го има като опция.

              За продаване на генераторите съм твърдно против.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #37
                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                1) Все още няма банкова сметка?
                2) Има пикап на разположение за превоз на гориво да не смърди в купетата
                3)@ gadeff - има едно място при плюещо- р'вящия да се возиш и помагаш.

                Коментар


                • #38
                  От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                  Аз съм готов за тръгване утре вечер. Ще чакам подробностите днес.
                  Последно редактирано от rraadd00; 12-03-15, 09:07.
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • #39
                    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                    Ето я банковата сметка на МСС Сдружение Офроуд:
                    BG79FINV91501015866900

                    Благодарим на всеки, който реши да дари средства за генераторите, горивото и каквото още реши!
                    "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                    LZ1NWW
                    B(+)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                      Аз съм готов за тръгване утре вечер. Ще чакам подробностите днес.
                      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                      BMW F650CS
                      Радо о885 5о 59 5о

                      Коментар


                      • #41
                        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                        Благодаря за смтката.
                        До момента има постъпили следните парични средства от колеги:
                        50+240 = 290. Още един колега ми се е обадил. че ще прведе пари, чакам да ги видя.

                        Все още чакаме големия спонсор за генераторите да даде зелена светлина.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #42
                          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                          Захари, davc,
                          Нека се чуем следобяд, като имам повече информация.

                          Ако някой има желание да се включи по какъвто и да е начин може да се свърже с мен - лс, телефон, или както е удобно.

                          Ще пиша веднага като има нещо ново.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #43
                            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                            Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                            Захари, davc,
                            Нека се чуем следобяд, като имам повече информация.

                            Ако някой има желание да се включи по какъвто и да е начин може да се свърже с мен - лс, телефон, или както е удобно.

                            Ще пиша веднага като има нещо ново.
                            Готово чух ме се , провел съм разговори и с Кърджали по въпроса за спането.
                            П.П.
                            А не може ли някой модератор да сложи сметката да се вижда най-отпред или залепена?
                            Последно редактирано от Zahari007; 12-03-15, 10:03. Причина: П.П.
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • #44
                              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                              Аз съм по работа в района в момента и мога да съм полезен с информация.
                              Пътища без тежка техника и хора с резачки не мисля че могат да се отворят. Снощи наш екип само за да стигнат до Змиево (над Смилян) им трябваха 6 часа с рактрак, АТВ с вериги вместо колела и хора с резачки. посрещнаха ги като освободители, но са искали само цигари
                              Най-добре се свържете с местни кметове и питайте къде има нужда от помощ. Мога да дам телефона на кмета на Рудозем - в момента той управлява около 150 доброволци.
                              Носете си телефони с карти на Теленор
                              Моят телефон е в профила.
                              0+

                              Коментар


                              • #45
                                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                                Ето трака изглеждат някои от затворените пътища

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10482397_10153157956319452_3368394058726116526_o.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5648174



                                Ето това може да е от помощ http://www.ardino.bg/?pid=3,14

                                Между другото в новините в областта излизат данни, че има хора които имат нужда от храна...

                                Говорих с приятел които каза:

                                имам приятел от Горно Прахово и той говори с техните на село
                                не е прочистен пътя близо 27 километра до тяхното село
                                доста хора били неподготвени
                                почнали да ядат вафлите от магазина
                                Последно редактирано от Glow; 12-03-15, 10:31.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X