Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    [QUOTE=Stefan55;2730074]
    Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
    Какво мислиш за импулсно миг/маг заваряване ?

    Колега може ли да разясниш какво представлява този метод? Не съм компетентен по тези заварявания и за това питам. Моля Ви не се присмивайте на въпроса ми.
    Едва ли бих дал по-добър и изчерпателен отговор Спарки и Владо

    Коментар


    • От: Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

      Благодаря на всички които дадоха обяснение по зададения от мен въпрос.То не било чак толкова сложно/е като го обясни някой винаги става просто/. За ВИГ знаех,че има такава функция и бях на ясно как работи ама за МИГ/МАГ не се бях замислял.Още веднъж благодаря.

      Те зърната по начало са в плявата и за това хората са се научили да я пресяват. Та за това трябва да се чете всичко под ред,а да се помни само това което има стойност. Поне за мен е така. Извинете за отклонението.

      Коментар


      • От: Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        За ВИГ знаех,че има такава функция и бях на ясно как работи ама за МИГ/МАГ не се бях замислял.
        При МИГ/МАГ се ползва за повече неща и е значително по-сложен процес. От там и разликата в цените на машините за едното и другото.

        Освен за контрола на ваната и топлинното натоварване на детайлите и шева, както е при ВИГ, се ползва и за контрол на преноса на материал от топимия електрод (телта) въм ваната, от което страничен ефект е че може да се контролира и количеството пръски, корекции на параметрите в зависимост от това на колко разстояние е ръкохватката от ваната и други такива. За пространствените положения Владо вече каза. При ВИГ в общи линии просто контролираш тока да мърда по определени предварително зададени криви или параметри и толкоз. При МИГ/МАГ постоянно се изчисляват и нанасят корекции динамично по време на процеса, които зависят от доста повече неща. Чисто физически и математически едното (при ВИГ) се прави много по-лесно от другото. Например, да насадиш такива ВИГ функции на китайски електрожен за 500 кинта не е никакъв проблем, а да направиш същото върху обикновено инверторно телоподаващо, ако изобщо е възможно без да изкормиш 3/4 от него, изисква значително повече усилия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

          Е наистина си заслужава човек да чете в този форум защото научава неща за които даже не е подозирал,че съществуват.
          Благодаря.

          Коментар


          • От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Профила на проникване е различен, поне по книга. На чист CO2 е по-плитък и по-разлят, а с аргонова смес е по-дълбок(остър). Вероятно иска и различна техника на водене в тия положения.
            От къде мога се набавя с такива книги или копия?

            Коментар


            • От: Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

              От раздел литература в началото на този подфорум.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X