Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

    Здравейте колеги,
    По професия съм дърводелец, лепя плочки, зидам, мажа, кофраж правя, ел инсталаций, дупки копам като луд, бетон бъркам, покриви поправям и нови монтирам и т. н.
    Имам един товарен бус Фиат Дукато който има прагове за смяна и да се боядисат после, ама един майстор ми иска 1000 лв. за това, е...нямам такива пари.От 6 часа съм тук и чета тема след тема какво телоподаващо, кое добро, кое не е...видях се в чудо. Определено ще си купя VARSTROJ 160, ама гледам в тубата клипове на едни малки електроженчена с аргон какви заварки правят...дупка на ламарина голяма колкото монета от един лев, а човека я изля, стана като нова. И оттук ми идва питането, защо точно телоподаващо, а не такъв апарат с аргон? Или не могат да правят таванни заварки, или температурата е по голяма при заваряването, и оттам по голямата опасност при работа. Благодаря на всички отзовали се !!!
    Аз отивам да взема един валериан че ще ми се пръсне главата.
    Още един път благодаря!!!

  • #2
    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    Няма да си нито първия, нито втория който е купил заваръчен апарат след като е разговарял с тенекеджии.

    На аргона всичкото му е хубаво освен че е ниско-производителен метод. Телеподаващото много бързо шие.

    Коментар


    • #3
      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

      С аргон можеш да изкърпиш кола, само ако успееш да изчистиш всичката боя и ръжда от мястото на заварките, което е практически невъзможно, освен това трябва да имаш известен опит и и още един помощник, понеже за да капнеш една капка ти трябват две ръце и шлем хванат за главата . С телоподаващо можеш да работиш с една ръка и дори без да гледаш, ако имаш мало опит, по ръждясали и боядисани железа, със скорост няколко пъти по-бързо от тази с аргон по чисти .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

        Един съвет - вземи си тел 0.6
        Неясно защо повечето тенекиджии се мъчат с 0.8
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

          Благодаря колеги...Ясене, пишеш че телоподаващото шие много бързо, нали така ? Ами повечето писания из форумите са че при шев около 25 см започва да прегрява, и или не работи добре, тоест не прави добра заварка, или защитата му включва, и след половин един час пак почваш. Колегата traveling e обяснил и той някои неща които също са много важни, наясно съм че няма нищо на 100%, просто аргона ми се видя че все едно работиш с оксижен, видя ми се по добро от телоподаващото, като че ли по-лесно се работи с него. Може ли с аргона да правиш таванна заварка?
          Още нищо не съм купил, затова питам какво да е...а за до една седмица тренинг все ще стигна донякъде. Просто трябва да си оправя буса.

          Коментар


          • #6
            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            Ако си на ти със заваряването аз бих заложил на аргона.С телчарката верно е , че е по-лесно и по-бързо , но ти си знаеш...

            Коментар


            • #7
              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Неясно защо повечето тенекиджии се мъчат с 0.8
              Защото явно разбират повече от тебе.
              Към автора на темата -от къде си?

              Коментар


              • #8
                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                Аргона не е ли бая по скъп от СО2? Пък и при черните метали СО2-то пази не само от окисление ами участва химически при формирането на заваръчния шев...

                Коментар


                • #9
                  От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                  Аргона като газ не е много по-скъп от СО2,но определено,ако няма опит с заваряването човек е по-лесно да се справи с телоподаващото.
                  Ма тенекиджийската работа не е само заваряване.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                    Лично аз не съм виждал някой да кърпи кола с аргон , но може да съм изостанал от занаята. Като съвет към пусналия темата колега - по-скоро се огледай за китайски комбиниран инвертор = телоподаващо+електрожен. При твоята многостранна дейност ще имаш по-голяма полза от електрожен отколкото от аргон, освен ако не си решил да сменяш занаята.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                      Че защо мислиш че питам, ако знам запретвам ръкави, нямам време за губене. От София съм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        Пък и при черните метали СО2-то пази не само от окисление ами участва химически при формирането на заваръчния шев...
                        Телоподаващо НЕ значи CO2. CO2 се ползва единствено заради ефтинджоса и факта че е втечнен, тоест в една малка бутилка побираш количество, която ти стига за доста килограми тел. И с това приключват всичките му предимства.

                        Аз отдавна заварявам с 80/20 Аргон/CO2. Особено на ниски тоци пръски няма изобщо и се чува само леко жужене.

                        ...а ползват тел 0.8 заради това че е най-универсален. 0.6 за ламарини над милиметър-милиметър и половина започва да е трудно (няма провар, започва да плюе и пръска), но пък от там надолу е на порядък по-добре от 0.8 във всяко отношение. Другото е че до сега не съм видял някой да продава голяма ролка 0.6. За сметка на това не съм видял някой да продава малка ролка 1мм.


                        А по темата - защо телоподаващо? Много просто - МНОГО по-лесно е от аргона. А ако иде реч за заваряване във всяко положение и при всякакви условия (чистота на заваряваните детайли най-вече), много по-лесното става МНОГО-МНОГО по-лесно. Най-добре можеш да прецениш това като собственоръчно опиташ едното и другото. ВИГ няма равен като прецизност и универсалност като видове материали, но това идва с цената ниска производитленост и значително повече усилия, за да му свикнеш.

                        ...пък и... има и телоподаващо с електрожен, че и 3 в 1.
                        Последно редактирано от sparkybg; 10-03-15, 19:54.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                          Не, занаята няма да го сменям, просто съм от тия които като правят нещо или го правят като хората, или си пият бирата. Ами писах че 95% от писанията из форумите за телоподаващите са че едни загряват, едни плюят заварките, други защитата изключила...а кажи ако си на мое място какво ще правиш?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                            Първоначално публикуван от bai mite Преглед на мнение
                            Не, занаята няма да го сменям, просто съм от тия които като правят нещо или го правят като хората, или си пият бирата. Ами писах че 95% от писанията из форумите за телоподаващите са че едни загряват, едни плюят заварките, други защитата изключила...а кажи ако си на мое място какво ще правиш?
                            Сега, ако си купиш трансформатор за 200 кинта от Лидъл, вероятно и ще плюе, и ще загрява и ще изключва, ама както добре знаем - козата си сака пръч.

                            Значи, купуваш от фирма, в която можеш да пробваш на място. Издуй го на максимум, дръпни един хубав шев докато започнат да ти припарват ръкавиците, и ако е читаво нито ще прегрее, нито ще плюе нито ще изключи. Моето имаш много здраве да го изключиш по тоя начин. Ма не е за 300 кинта, а за няколко пъти по толкова. Не е и марково, обаче - чист китаец. С електрожените с аргон нещата не са твърде по-различни между читаво и евтино.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                              Първоначално публикуван от bai mite Преглед на мнение
                              Не, занаята няма да го сменям, просто съм от тия които като правят нещо или го правят като хората, или си пият бирата. Ами писах че 95% от писанията из форумите за телоподаващите са че едни загряват, едни плюят заварките, други защитата изключила...а кажи ако си на мое място какво ще правиш?
                              Е,за избор на телоподаващо има поне 3-4 теми.Незнам кви са тия,дето плюят,изключват и т.н,сега ползвам ниско бюджетен китаец дето заварява от 0.5 до 7-8 мм биз да мисли много,е има си недостатъци ма за толкова пари -толкова кебапчета.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X